Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 stycznia 2018

W sylwestrowy weekend awantury w domach jastrzębian

W sylwestrowy weekend awantury w domach jastrzębian
fot. KMP Jastrzębie

Sylwester i pierwsze godziny Nowego Roku upłynęły na terenie Jastrzębia spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń i incydentów z fajerwerkami. Także na drogach było bezpieczniej niż przed rokiem. Podczas Sylwestrowo-Noworocznego weekendu policjanci interweniowali 58 razy. Stróże prawa, głównie reagowali na zakłócenia spokoju i porządku, zarówno w domach jaki i miejscach publicznych.

Sylwestrowa noc w Jastrzębiu upłynęła spokojnie. Nad bezpieczeństwem uczestników zabaw czuwała zwiększona liczba policjantów. Na ulicach miast można było spotkać zarówno patrole umundurowane, jak również funkcjonariuszy po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tej nocy – oraz liczbę osób bawiących się na placach i ulicach, w trakcie zabaw stróże prawa nie odnotowali poważniejszych zdarzeń i incydentów z fajerwerkami. Więcej patroli było nie tylko tam, gdzie witano Nowy Rok, ale także na drogach.

- Policjanci prowadzili kontrole, przede wszystkim prędkości i trzeźwości kierowców. Sprawdzali również sposób przewożenia dzieci, stan techniczny aut, a także czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy. Spokojnie było na jastrzębskich drogach. Odnotowano zaledwie cztery kolizje. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Ponadto policjanci wykluczyli z jazdy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Kilka minut po godzinie 21.00 w sylwestrową noc policjanci zauważyli poruszającego się ulicą Wielkopolską motorowerzystę, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia. Podczas kontroli drogowej badanie alkomatem wykazało w organizmie motorowerzysty blisko promil. Dalszy los jastrzębianina leży w rękach sądu - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Seboc03.01.2018 23:25

Co na to smolka ?

Gość02.01.2018 21:49

Na osiedlu jastrzębie Górne i Dolne była seria włamań, ale to nieistotny szczegół.

Dedektyw 02.01.2018 18:36

Ludzie dziczeją na tych urlopach gorniczych

gość02.01.2018 15:22

Temu ''teheranowi'' vel ''sebocowi'' nic już nie pomoże ,mózg przepity na amenT

psychiatra do psychiatry02.01.2018 14:15

narazie...ale takie przypadki szybko poglebiaja sie wiec nalezy uwazac na ten przypadek i miec go pod obserwacja

psychiatra02.01.2018 13:47

radio Teheran zdziczał i wydaje mu się, że wszyscy wokół są nienormalni. Taki zwykły przypadek chorobowy. Na razie nie jest groźny.

Radio Teheran02.01.2018 13:17

Miasto dziczeje