Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 stycznia 2018

Dostanie 2 lata więzienia za znęcanie się nad psem?

Dostanie 2 lata więzienia za znęcanie się nad psem?
fot. stowarzyszenie PSYjaciele

Pod koniec listopada ubiegłego roku wolontariuszki z jastrzębskiego stowarzyszenia PSYjaciele odebrały z pomocą policji psa, który znajdował się w opłakanym stanie. Niestety pies nie przeżył. Teraz sprawą zajmuje się policja. 

Los psa Sułtana, wychudzonego i doprowadzonego przez właściciela do stanu krytycznego jest obrazem tego, jak często człowiek traktuje zwierzęta. Wolontariuszki z jastrzębskiego stowarzyszenia PSYjaciele w asyście policjantów odebrały psa nieodpowiedzialnemu właścicielowi. Nie jest jednak tak, że ci, którzy wyrządzają krzywdę zwierzętom pozostają bezkarni. Ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie mówi o tym, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, a w stosunku do osób, które się tego dopuszczają stosuje się sankcje karne.

W przypadku psa Sułtana, który zamieszkiwał na jednej posesji w Zebrzydowicach, policja prowadzi czynności wyjaśniające. Na tamtejszy komisariat zostaną wezwani świadkowie oraz właściciel zwierzęcia.

- Chodzi o ustalenie faktycznego stanu sytuacji, w jakiej znajdował się pies. W tym celu zostaną przesłuchani świadkowie oraz właściciel zwierzęcia. Dopiero po tym policjanci zdecydują czy zostanie wszczęte dochodzenie i postawione zarzuty. O ewentualnej karze finalnie zdecyduje sąd. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za znęcanie się nad zwierzęciem kare grzywny lub do dwóch lat pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czyścił szyby i nie zauważył pieszej Czyścił szyby i nie zauważył pieszej

Nad ranem doszło do kolejnego potrącenia na pasach Nad ranem doszło do kolejnego potrącenia na pasach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Seboc03.01.2018 23:24

Powinni mu wkładać w pupepiesci tak przez 2 lata i to dziennie przez 8 godzin

Gość03.01.2018 14:51

Więzienie to za duży luksus dla takiego zwyrodnialca. Tam dają regularnie jedzenie. Na łańcuch i do budy, bez jedzenia i picia aż osiągnie taki wygląd jak ten zagłodzony pies. Jeżeli umrze, nikt go nie będzie żałować.

Barbara Bąk 03.01.2018 11:09

Powinien dostać najwyższy wymiar kary przewidziany ustawą

Oko proroka03.01.2018 10:25

To za mało dla zwyrodnienia

mała03.01.2018 10:08

Szkoda że nie ma takich spraw jawnych .Jakby pokazywali twarze i upubliczniali dane osobowe to na pewno działo by się inaczej .Biedny SUŁTAN :(

zenon 03.01.2018 9:26

krzesło elektryczne powinno być ....

prpozycja03.01.2018 8:15

Właściciela psa na łańcuch i do budy. Na rok. Jedzenie, ochłapy jak się komuś przypomni. Jak zdechnie, to trudno. Psy umierają takie g... jak ten właściciel zdychają. Wcześnie będzie musiał wykopać sobie grób pod oborą.

Pokaż wszystkie opinie (8)