Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
3 stycznia 2018

Dostanie 2 lata więzienia za znęcanie się nad psem?

Dostanie 2 lata więzienia za znęcanie się nad psem?
fot. stowarzyszenie PSYjaciele

Pod koniec listopada ubiegłego roku wolontariuszki z jastrzębskiego stowarzyszenia PSYjaciele odebrały z pomocą policji psa, który znajdował się w opłakanym stanie. Niestety pies nie przeżył. Teraz sprawą zajmuje się policja. 

Los psa Sułtana, wychudzonego i doprowadzonego przez właściciela do stanu krytycznego jest obrazem tego, jak często człowiek traktuje zwierzęta. Wolontariuszki z jastrzębskiego stowarzyszenia PSYjaciele w asyście policjantów odebrały psa nieodpowiedzialnemu właścicielowi. Nie jest jednak tak, że ci, którzy wyrządzają krzywdę zwierzętom pozostają bezkarni. Ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie mówi o tym, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, a w stosunku do osób, które się tego dopuszczają stosuje się sankcje karne.

W przypadku psa Sułtana, który zamieszkiwał na jednej posesji w Zebrzydowicach, policja prowadzi czynności wyjaśniające. Na tamtejszy komisariat zostaną wezwani świadkowie oraz właściciel zwierzęcia.

- Chodzi o ustalenie faktycznego stanu sytuacji, w jakiej znajdował się pies. W tym celu zostaną przesłuchani świadkowie oraz właściciel zwierzęcia. Dopiero po tym policjanci zdecydują czy zostanie wszczęte dochodzenie i postawione zarzuty. O ewentualnej karze finalnie zdecyduje sąd. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za znęcanie się nad zwierzęciem kare grzywny lub do dwóch lat pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Seboc03.01.2018 23:24

Powinni mu wkładać w pupepiesci tak przez 2 lata i to dziennie przez 8 godzin

Gość03.01.2018 14:51

Więzienie to za duży luksus dla takiego zwyrodnialca. Tam dają regularnie jedzenie. Na łańcuch i do budy, bez jedzenia i picia aż osiągnie taki wygląd jak ten zagłodzony pies. Jeżeli umrze, nikt go nie będzie żałować.

Barbara Bąk 03.01.2018 11:09

Powinien dostać najwyższy wymiar kary przewidziany ustawą

Oko proroka03.01.2018 10:25

To za mało dla zwyrodnienia

mała03.01.2018 10:08

Szkoda że nie ma takich spraw jawnych .Jakby pokazywali twarze i upubliczniali dane osobowe to na pewno działo by się inaczej .Biedny SUŁTAN :(

zenon 03.01.2018 9:26

krzesło elektryczne powinno być ....

prpozycja03.01.2018 8:15

Właściciela psa na łańcuch i do budy. Na rok. Jedzenie, ochłapy jak się komuś przypomni. Jak zdechnie, to trudno. Psy umierają takie g... jak ten właściciel zdychają. Wcześnie będzie musiał wykopać sobie grób pod oborą.

Pokaż wszystkie opinie (8)