Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
3 stycznia 2018

Słowianie chcą odwołać Radę Miasta oraz Prezydenta

Słowianie chcą odwołać Radę Miasta oraz Prezydenta
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Chociaż wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami - odbędą się w listopadzie - to pojawiają się pomysły, aby jeszcze przed nimi odwołać Radę Miasta i Prezydenta Miasta. Z takim wnioskiem wystąpiła Fundacja Wspierania i Promocji Społeczności Słowiańskiej „Razem” z Mielca. 

Przedstawiciele Fundacji są inicjatorami referendum, które ma zdecydować o odwołaniu Rady Miasta i Prezydenta Miasta z zajmowanych funkcji przed upływem kadencji. W pismach, które skierowali do Komisarza Wyborczego w Bielsku Białej uzasadniają swoje racje. W obu przypadkach zarzuty są niemal identyczne.

- Fundacja od kliku lat przygląda się pracy Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, ponieważ od czasów strajku w 2015 r. dochodziły informacje do Fundacji, że prezydenta Anna Hetman nie jest tym właściwym włodarzem miasta, a to z uwagi, że dba tylko o wąską grupę społeczną tego miasta, a społeczeństwo słowiańskie jest odsunięte na margines społeczny. Po drugie całe społeczeństwo Jastrzębia-Zdroju narzeka, że prezydent nie spełniła i nie spełnia obietnic wyborczych - napisano m.in. w piśmie.

Dodatkowym zarzutem kierowanym pod adresem Rady Miasta jest to, że radni „działają tylko pod dyktando Prezydenta Miasta”. Radni mają również dbać o „o wąską grupę społeczną tego miasta, a społeczeństwo słowiańskie jest odsunięte na margines społeczny. Po drugie całe społeczeństwo Jastrzębia-Zdroju narzeka, że Rada Miasta nie spełniła i nie spełnia obietnic wyborczych”. 

Prezydent Anna Hetman poproszona o komentarz w sprawie jej odwołania wyraziła następujące stanowisko

- Referendum jest demokratycznym prawem mieszkańców. Mają oni prawo oceniać pracę prezydenta i radnych. Niemniej jednak argument, jakobym dbała tylko o wąską grupę społeczną uważam za nietrafiony i bezzasadny. Poza tym w tym roku są wybory, mieszkańcy wyrażą swoją opinię przy urnach. Szkoda pieniędzy na referendum, to są pieniądze podatników - powiedziała.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
szczepionkowy faszyzm07.01.2018 21:10

Gość Dziś o 0:52, klasyczna wpis: nie znam się, to się wypowiem.
Poczytaj trochę więcej i rusz mózgownicą na zasadzie przyczyna-skutek...

Mx07.01.2018 18:34

Jestem za odwołaniem radę miasta ale nie za odwołaniem P. Prezydent .To rada cara Bzia.

Gość07.01.2018 0:52

szczepionkowy faszyzm: zmień tabletki, idź do lekarza, porozmawiaj z kimś. Daj sobie pomóc.

szczepionkowy faszyzm06.01.2018 15:24

Słowianie to najbardziej uciskana grupa etniczna w Europie. Ale o tym w łże-mediach nie usłyszycie. Chodzi o gen inteligencji, który kuje w oczy tych, których ponoć nie ma (masoni, kluby rotary, bilderberg, trzystu itd.). Niewielu jest odważnych historyków, którzy podjęliby się sprawdzenia, ile od czasów I wojny światowej zginęło Żydów, a ilu Słowian.
Dlatego do Europy przywożeni są różni rasowo mężczyźni, kobietom są od małego prane mózgi (aby uprawiał seks ze wszystkimi - przez telegonię niszczą swój kod genetyczny) - już prawie nie ma kobiet, które jak Wanda nie chcą Niemca... A do tego dochodzą obowiązkowe szczepionki, nieprzebadane i zatrute retrowirusami (zmiana kodu genetycznego - hodowane na poaborcyjnych zwłokach), rtęcią i aluminium... Depopulacja na maksa.
Zdaję sobie sprawę, że dla większości to co napisałem, to matrix. Ale niestety w matrixie żyjecie, goje....

gość06.01.2018 8:50

Słowianie czy ...? Co ma piernik do wiatraka? Jakaś marna satyra.

@Realnie myślący 05.01.2018 18:05

Wybiorą realny samorząd i Nowego lepszego niż ten najgorszy prezydent w historii miasta

Obywatelka GC04.01.2018 22:00

O co tu chodzi ? Kim są Słowianie z Mielca? Co mają wspólnego z miastem Jastrzębie Zdrój?

Pokaż wszystkie opinie (37)