Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
TEB
3 stycznia 2018

Słowianie chcą odwołać Radę Miasta oraz Prezydenta

Słowianie chcą odwołać Radę Miasta oraz Prezydenta
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Chociaż wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami - odbędą się w listopadzie - to pojawiają się pomysły, aby jeszcze przed nimi odwołać Radę Miasta i Prezydenta Miasta. Z takim wnioskiem wystąpiła Fundacja Wspierania i Promocji Społeczności Słowiańskiej „Razem” z Mielca. 

Przedstawiciele Fundacji są inicjatorami referendum, które ma zdecydować o odwołaniu Rady Miasta i Prezydenta Miasta z zajmowanych funkcji przed upływem kadencji. W pismach, które skierowali do Komisarza Wyborczego w Bielsku Białej uzasadniają swoje racje. W obu przypadkach zarzuty są niemal identyczne.

- Fundacja od kliku lat przygląda się pracy Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, ponieważ od czasów strajku w 2015 r. dochodziły informacje do Fundacji, że prezydenta Anna Hetman nie jest tym właściwym włodarzem miasta, a to z uwagi, że dba tylko o wąską grupę społeczną tego miasta, a społeczeństwo słowiańskie jest odsunięte na margines społeczny. Po drugie całe społeczeństwo Jastrzębia-Zdroju narzeka, że prezydent nie spełniła i nie spełnia obietnic wyborczych - napisano m.in. w piśmie.

Dodatkowym zarzutem kierowanym pod adresem Rady Miasta jest to, że radni „działają tylko pod dyktando Prezydenta Miasta”. Radni mają również dbać o „o wąską grupę społeczną tego miasta, a społeczeństwo słowiańskie jest odsunięte na margines społeczny. Po drugie całe społeczeństwo Jastrzębia-Zdroju narzeka, że Rada Miasta nie spełniła i nie spełnia obietnic wyborczych”. 

Prezydent Anna Hetman poproszona o komentarz w sprawie jej odwołania wyraziła następujące stanowisko

- Referendum jest demokratycznym prawem mieszkańców. Mają oni prawo oceniać pracę prezydenta i radnych. Niemniej jednak argument, jakobym dbała tylko o wąską grupę społeczną uważam za nietrafiony i bezzasadny. Poza tym w tym roku są wybory, mieszkańcy wyrażą swoją opinię przy urnach. Szkoda pieniędzy na referendum, to są pieniądze podatników - powiedziała.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jakub Gruszka - wykorzystajmy potencjał gospodarczy Jastrzębia Jakub Gruszka - wykorzystajmy potencjał gospodarczy Jastrzębia

Powstała koalicja na rzecz prezydentury Anny Hetman Powstała koalicja na rzecz prezydentury Anny Hetman

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
szczepionkowy faszyzm07.01.2018 21:10

Gość Dziś o 0:52, klasyczna wpis: nie znam się, to się wypowiem.
Poczytaj trochę więcej i rusz mózgownicą na zasadzie przyczyna-skutek...

Mx07.01.2018 18:34

Jestem za odwołaniem radę miasta ale nie za odwołaniem P. Prezydent .To rada cara Bzia.

Gość07.01.2018 0:52

szczepionkowy faszyzm: zmień tabletki, idź do lekarza, porozmawiaj z kimś. Daj sobie pomóc.

szczepionkowy faszyzm06.01.2018 15:24

Słowianie to najbardziej uciskana grupa etniczna w Europie. Ale o tym w łże-mediach nie usłyszycie. Chodzi o gen inteligencji, który kuje w oczy tych, których ponoć nie ma (masoni, kluby rotary, bilderberg, trzystu itd.). Niewielu jest odważnych historyków, którzy podjęliby się sprawdzenia, ile od czasów I wojny światowej zginęło Żydów, a ilu Słowian.
Dlatego do Europy przywożeni są różni rasowo mężczyźni, kobietom są od małego prane mózgi (aby uprawiał seks ze wszystkimi - przez telegonię niszczą swój kod genetyczny) - już prawie nie ma kobiet, które jak Wanda nie chcą Niemca... A do tego dochodzą obowiązkowe szczepionki, nieprzebadane i zatrute retrowirusami (zmiana kodu genetycznego - hodowane na poaborcyjnych zwłokach), rtęcią i aluminium... Depopulacja na maksa.
Zdaję sobie sprawę, że dla większości to co napisałem, to matrix. Ale niestety w matrixie żyjecie, goje....

gość06.01.2018 8:50

Słowianie czy ...? Co ma piernik do wiatraka? Jakaś marna satyra.

@Realnie myślący 05.01.2018 18:05

Wybiorą realny samorząd i Nowego lepszego niż ten najgorszy prezydent w historii miasta

Obywatelka GC04.01.2018 22:00

O co tu chodzi ? Kim są Słowianie z Mielca? Co mają wspólnego z miastem Jastrzębie Zdrój?

Pokaż wszystkie opinie (37)