Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
4 stycznia 2018

Uwaga! Co zrobić, jak ukradną ci dokumenty?

Uwaga! Co zrobić, jak ukradną ci dokumenty?
fot. Policja.pl

Łupem złodziei coraz czyściej pada dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Złodzieje często wykorzystują je do celów przestępczych. Warto wiedzieć co zrobić, kiedy zostaniemy pozbawieni tych ważnych dokumentów.      

Utracone dokumenty należy najpierw zastrzec w banku - to kilkanaście tysięcy placówek w całym kraju (w wielu z nich nie trzeba nawet mieć konta bankowego). Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, które radzi wykonać policja,  jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji.

Zastrzeżenie w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE - w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami.

Powiadomienie policji - w przypadku, jeżeli dokumenty utracono w wyniku kradzieży.

Zawiadomienie najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i wyrobienie nowego dokumentu - informacje dotyczące konieczności zawiadomienia organu gminy o utracie dokumentu, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Więcej informacji  tutaj

Polub i udostępnij
Czytaj też

Okradają mieszkania!  Włamanie na Wielkopolskiej Okradają mieszkania! Włamanie na Wielkopolskiej

Skradziono dziewczynce rower na Jasnej Skradziono dziewczynce rower na Jasnej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
RODA04.01.2018 10:01

Złapany złodziej na gorącym uczynku nie może z tego wyjść cało. Powiększa się grupa, którzy polują na złodziei. To lepsza zabawa od gry komputerowej.

Radio Teheran04.01.2018 9:22

"i wyrobienie nowego dokumentu"

A to juz w Bolandzie proste nie jest.