Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
5 stycznia 2018

Radni będą apelowali do premiera w sprawie szpitala

Radni będą apelowali do premiera w sprawie szpitala
fot. WSS2

W czwartek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona sytuacji Oddziału Pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Radni postanowili, że zwrócą się z uchwałą do premiera w sprawie niewystarczających nakładów na służbę zdrowia. 

Podczas sesji wysłuchano wystąpień dyrektor WSS 2 Grażyny Kuczery, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Barbary Daniel, Lekarza zarządzającego Oddziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej Józefa Danka, rodziców dzieci korzystających z tego oddziału oraz radnych.

Podczas sesji radni przyjęli wniosek, zaproponowaną przez Klub Radnych Platforma Obywatelska i Dla Jastrzębia, aby zwrócić się do prezydent miasta Anny Hetman o przygotowanie projektu uchwały intencyjnej, dotyczącej „zwiększenia krajowych środków finansowych przeznaczonych na świadczenia medyczne i opiekę zdrowotną oraz finansowania przeniesienia oddziału pediatrycznego do głównego budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju”. Uchwała ma być głosowana na sesji w dniu 26 stycznia, a następnie przesłana na ręce premiera Mateusza Morawieckiego.

Koszty przeniesienia oddziału pediatrycznego do WSS nr 2 do budynku głównego szpitala przy al. Jana Pawła II zostało oszacowane na kwotę 5,5 mln zł. Zmiana lokalizacji tego oddziału wpłynęłaby na polepszenie warunków pobytu w szpitalu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpieczna droga do prosektorium Niebezpieczna droga do prosektorium

Będzie kontrola izby przyjęć Będzie kontrola izby przyjęć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
zeflik09.01.2018 12:43

Kasy jest dość. Tylko z tej puli są brane pieniądze na wynagrodzenia.
W jastrzębiu pan doktor ten od chorób męskich miał wynagrodzenie wyższe niż prezes JSW pan Zagórowski.
A takich doktorów jest więcej. To dla tego brakuje pieniędzy na leczenie.

mieszkanka 08.01.2018 20:58

chyba ktoś nie słuchał dość dokładnie włącznie z niektórymi radnymi.Wyraźnie zostało powiedziane że po przeprowadzce oddziału dziecięcego tam pozostanie oddział dla osób starszych i rehabilitacja, czyli oddziały nieoperacyjne.

orkan 08.01.2018 10:25

Co ze zwolnieniami grupowymi urzędników?

pawełek08.01.2018 2:14

banda roszczeniowców będzie teraz atakować lekarzy i pielęgniarki a to nie od nich zależy finansowanie służby zdrowia. popatrzcie co robią nasi włodarzy dla mieszkańców w tej kwestii?

ola07.01.2018 21:30

Pekinie ja wiedziałam że są hieny w naszym mieście ale żeby atakować całe stado >? Pawełek dobre to masz chłopie

ola07.01.2018 21:27

JA SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM Dlaczego nikt na nowo nie otworzy tam tego szpitala ? Wszyscy muszą jeździć do Rybnika gdzie nasze dzieci umierają.

pawełek07.01.2018 21:09

pamiętajcie w następnych wyborach o dokonaniach matusiaka

Pokaż wszystkie opinie (23)