Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
5 stycznia 2018

Radni będą apelowali do premiera w sprawie szpitala

Radni będą apelowali do premiera w sprawie szpitala
fot. WSS2

W czwartek odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona sytuacji Oddziału Pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Radni postanowili, że zwrócą się z uchwałą do premiera w sprawie niewystarczających nakładów na służbę zdrowia. 

Podczas sesji wysłuchano wystąpień dyrektor WSS 2 Grażyny Kuczery, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Barbary Daniel, Lekarza zarządzającego Oddziałem Intensywnej Terapii Dziecięcej Józefa Danka, rodziców dzieci korzystających z tego oddziału oraz radnych.

Podczas sesji radni przyjęli wniosek, zaproponowaną przez Klub Radnych Platforma Obywatelska i Dla Jastrzębia, aby zwrócić się do prezydent miasta Anny Hetman o przygotowanie projektu uchwały intencyjnej, dotyczącej „zwiększenia krajowych środków finansowych przeznaczonych na świadczenia medyczne i opiekę zdrowotną oraz finansowania przeniesienia oddziału pediatrycznego do głównego budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju”. Uchwała ma być głosowana na sesji w dniu 26 stycznia, a następnie przesłana na ręce premiera Mateusza Morawieckiego.

Koszty przeniesienia oddziału pediatrycznego do WSS nr 2 do budynku głównego szpitala przy al. Jana Pawła II zostało oszacowane na kwotę 5,5 mln zł. Zmiana lokalizacji tego oddziału wpłynęłaby na polepszenie warunków pobytu w szpitalu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent przekazała aparat USG dla WSS 2 Prezydent przekazała aparat USG dla WSS 2

Wybrano  dyrektora jastrzębskiego szpitala Wybrano dyrektora jastrzębskiego szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
zeflik09.01.2018 12:43

Kasy jest dość. Tylko z tej puli są brane pieniądze na wynagrodzenia.
W jastrzębiu pan doktor ten od chorób męskich miał wynagrodzenie wyższe niż prezes JSW pan Zagórowski.
A takich doktorów jest więcej. To dla tego brakuje pieniędzy na leczenie.

mieszkanka 08.01.2018 20:58

chyba ktoś nie słuchał dość dokładnie włącznie z niektórymi radnymi.Wyraźnie zostało powiedziane że po przeprowadzce oddziału dziecięcego tam pozostanie oddział dla osób starszych i rehabilitacja, czyli oddziały nieoperacyjne.

orkan 08.01.2018 10:25

Co ze zwolnieniami grupowymi urzędników?

pawełek08.01.2018 2:14

banda roszczeniowców będzie teraz atakować lekarzy i pielęgniarki a to nie od nich zależy finansowanie służby zdrowia. popatrzcie co robią nasi włodarzy dla mieszkańców w tej kwestii?

ola07.01.2018 21:30

Pekinie ja wiedziałam że są hieny w naszym mieście ale żeby atakować całe stado >? Pawełek dobre to masz chłopie

ola07.01.2018 21:27

JA SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM Dlaczego nikt na nowo nie otworzy tam tego szpitala ? Wszyscy muszą jeździć do Rybnika gdzie nasze dzieci umierają.

pawełek07.01.2018 21:09

pamiętajcie w następnych wyborach o dokonaniach matusiaka

Pokaż wszystkie opinie (23)