Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
8 stycznia 2018

Jastrzębskiemu szpitalowi grozi zamknięcie oddziałów

Jastrzębskiemu szpitalowi grozi zamknięcie oddziałów
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Coraz więcej lekarzy na terenie całego kraju, ale również zatrudnionych w jastrzębskim szpitalu wypowiada pracę w nadgodzinach tzw. opcja opt-out. Część z nich w ogóle rezygnuje w pracy na oddziałach szpitalnych. 

Według informacji dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, występują coraz większe problemy z zapewnieniem obsady lekarskiej na oddziałach. Najgorsza sytuacja jest na Oddziale Nefrologiczno-Węwnętrznym oraz Pediatrycznym. Istnieje realne niebezpieczeństwo likwidacji tych oddziałów z powodu braku personelu medycznego.

- Musimy jako szpital sami sobie poradzić z tą sytuacją. Do tej pory się udawało i mam nadzieję, że tak będzie nadal - mówiła dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 Grażyna Kuczera.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy izba przyjęć WSS 2 zostanie przebudowana? Czy izba przyjęć WSS 2 zostanie przebudowana?

Szpital nadal poszukuje pediatrów Szpital nadal poszukuje pediatrów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
polecam09.01.2018 13:55

Trochę edukacji na wesoło, ale tylko dla dorosłych! https://www.youtube.com/watch?v=2sJiIw5eEOs 

Pacjentka08.01.2018 23:48

Gdyby pacjent mógł wybierać lekarza, jakiejkolwiek dziedziny, czy internista, pediatra, stomatolog (mówimy o świadczeniach na NFZ) zapłacił sam za wizytę, wziął rachunek, a od NFZ dostał zwrot za te wizytę to wszyscy by się starali, ponieważ nie mieli by wyjścia. Żeby mieć pacjentów i pieniądze, to musieli by dbać o tego pacjenta, żeby do niego wrócił i jeszcze polecił. I myślę, że problem by się rozwiązał. Protezy by pasowały, przyczyny by szukali, a nie objawy leczyli itd... Nie rozumiem, dlaczego nikt na to nie wpadł. To my pacjenci byśmy wybierali. Młodym dajmy spokój, bo pewnie im się jeszcze chce pomagać.
Pozdrawiam

Olga08.01.2018 22:58

Wróciłam ze szpitala. Miałam operację kręgosłupa. Oddział neurochirurgiczny działa Bez zarzutu. Lekarze wspaniali , mądrzy ludzie. Piosenkarki bardzo pomocne.
Dziękuję.

g08.01.2018 22:03

W.A., Moim zdaniem popełnia Pan/Pani błędy w kilku miejscach swojego rozumowania:

1) "ale proszę mi pokazać tak roszczeniowych młodych ludzi jakimi są właśnie lekarze rezydenci?"

Z jakich źródeł czerpie P/P widzę na temat tego, że rezydenci są roszczeniowi?
Czy poziom roszczeniowości lekarzy ocenia P/P wyżej od poziomu górników/związkowców?

2) "I owszem będę pisała o tych 10 tyś dlatego, że ich pensje są d części z moich podatków"

Tak samo jak policjantów, strażaków, leśników, żołnierzy, urzędników i jeszcze wielu innych grup. Zacznijmy od tego, iż pozwolę sobie wytknąć P/P dość zły nawyk - patrzenie komuś w portfel/stan konta. Ja chciałbym żeby lekarze zarabiali nawet 20 tysięcy miesięcznie. Byle było ich dużo a poziom świadczonych usług był odpowiednio wysoki. Dodam jeszcze, że nie chciałbym aby leczył mnie lekarz, który jest na nogach dłużej niż 40 godzin tygodniowo.

3) "Poza tym idąc do lekarza i tak muszę iść prywatnie, bo na NFZ guzik załatwię"

I to się nie zmieni, nie w obecnym systemie. Proszę się przyzwyczaić, że inaczej się nie da. Jedyny słuszny kierunek to prywatna służba zdrowia. Ewentualnie pod rozwagę można brać finansowanie z podatków leczenia bardzo skomplikowanych przypadków. Jeżeli się nie mylę, to mniej więcej taki system obowiązuje w USA. Owszem, jest tam drogo, ale porównywać poziomu amerykańskich szpitali a polskich nie sposób.

W.A.08.01.2018 21:15

@do g
Szanowny Panie, otóż posiadam wyższe wykształcenie i ciężko pracuję na swoje pieniądze. Nie twierdzę, że lekarze czy też lekarze rezydenci nie pracują ciężko, ale proszę mi pokazać tak roszczeniowych młodych ludzi jakimi są właśnie lekarze rezydenci? I owszem będę pisała o tych 10 tyś dlatego, że ich pensje są d części z moich podatków. Poza tym idąc do lekarza i tak muszę iść prywatnie, bo na NFZ guzik załatwię. Więc pytam dlaczego wg Pana mam "zamknąć gębę" skoro płacę na coś z czego nie mogę korzystać? Radzę zastanowić się nad sobą i zgłębić temat, a poźniej otwierać buzię i dyskutować.
Pozdrawiam

Leczyć trzeba dyrektywą08.01.2018 19:33

Tak jak powiedział Radziwiłł: Nie wolno chorować! To działa przeciw całemu państwu.
Powinni zacząć od siebie.

Gość08.01.2018 19:21

Ja właśnie wyszłam ze szpitala i lerzalam na drugim piętrze nie zgadzam się z opinią opieka i lekarska i pielęgniarek był a bez zarzutu. Tylko personel sprzatajacy mógłby częściej do toalet zaglądać.

Pokaż wszystkie opinie (59)