Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
8 stycznia 2018

Jastrzębskiemu szpitalowi grozi zamknięcie oddziałów

Jastrzębskiemu szpitalowi grozi zamknięcie oddziałów
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Coraz więcej lekarzy na terenie całego kraju, ale również zatrudnionych w jastrzębskim szpitalu wypowiada pracę w nadgodzinach tzw. opcja opt-out. Część z nich w ogóle rezygnuje w pracy na oddziałach szpitalnych. 

Według informacji dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, występują coraz większe problemy z zapewnieniem obsady lekarskiej na oddziałach. Najgorsza sytuacja jest na Oddziale Nefrologiczno-Węwnętrznym oraz Pediatrycznym. Istnieje realne niebezpieczeństwo likwidacji tych oddziałów z powodu braku personelu medycznego.

- Musimy jako szpital sami sobie poradzić z tą sytuacją. Do tej pory się udawało i mam nadzieję, że tak będzie nadal - mówiła dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 Grażyna Kuczera.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz  od NFZ Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz od NFZ

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
polecam09.01.2018 13:55

Trochę edukacji na wesoło, ale tylko dla dorosłych! https://www.youtube.com/watch?v=2sJiIw5eEOs 

Pacjentka08.01.2018 23:48

Gdyby pacjent mógł wybierać lekarza, jakiejkolwiek dziedziny, czy internista, pediatra, stomatolog (mówimy o świadczeniach na NFZ) zapłacił sam za wizytę, wziął rachunek, a od NFZ dostał zwrot za te wizytę to wszyscy by się starali, ponieważ nie mieli by wyjścia. Żeby mieć pacjentów i pieniądze, to musieli by dbać o tego pacjenta, żeby do niego wrócił i jeszcze polecił. I myślę, że problem by się rozwiązał. Protezy by pasowały, przyczyny by szukali, a nie objawy leczyli itd... Nie rozumiem, dlaczego nikt na to nie wpadł. To my pacjenci byśmy wybierali. Młodym dajmy spokój, bo pewnie im się jeszcze chce pomagać.
Pozdrawiam

Olga08.01.2018 22:58

Wróciłam ze szpitala. Miałam operację kręgosłupa. Oddział neurochirurgiczny działa Bez zarzutu. Lekarze wspaniali , mądrzy ludzie. Piosenkarki bardzo pomocne.
Dziękuję.

g08.01.2018 22:03

W.A., Moim zdaniem popełnia Pan/Pani błędy w kilku miejscach swojego rozumowania:

1) "ale proszę mi pokazać tak roszczeniowych młodych ludzi jakimi są właśnie lekarze rezydenci?"

Z jakich źródeł czerpie P/P widzę na temat tego, że rezydenci są roszczeniowi?
Czy poziom roszczeniowości lekarzy ocenia P/P wyżej od poziomu górników/związkowców?

2) "I owszem będę pisała o tych 10 tyś dlatego, że ich pensje są d części z moich podatków"

Tak samo jak policjantów, strażaków, leśników, żołnierzy, urzędników i jeszcze wielu innych grup. Zacznijmy od tego, iż pozwolę sobie wytknąć P/P dość zły nawyk - patrzenie komuś w portfel/stan konta. Ja chciałbym żeby lekarze zarabiali nawet 20 tysięcy miesięcznie. Byle było ich dużo a poziom świadczonych usług był odpowiednio wysoki. Dodam jeszcze, że nie chciałbym aby leczył mnie lekarz, który jest na nogach dłużej niż 40 godzin tygodniowo.

3) "Poza tym idąc do lekarza i tak muszę iść prywatnie, bo na NFZ guzik załatwię"

I to się nie zmieni, nie w obecnym systemie. Proszę się przyzwyczaić, że inaczej się nie da. Jedyny słuszny kierunek to prywatna służba zdrowia. Ewentualnie pod rozwagę można brać finansowanie z podatków leczenia bardzo skomplikowanych przypadków. Jeżeli się nie mylę, to mniej więcej taki system obowiązuje w USA. Owszem, jest tam drogo, ale porównywać poziomu amerykańskich szpitali a polskich nie sposób.

W.A.08.01.2018 21:15

@do g
Szanowny Panie, otóż posiadam wyższe wykształcenie i ciężko pracuję na swoje pieniądze. Nie twierdzę, że lekarze czy też lekarze rezydenci nie pracują ciężko, ale proszę mi pokazać tak roszczeniowych młodych ludzi jakimi są właśnie lekarze rezydenci? I owszem będę pisała o tych 10 tyś dlatego, że ich pensje są d części z moich podatków. Poza tym idąc do lekarza i tak muszę iść prywatnie, bo na NFZ guzik załatwię. Więc pytam dlaczego wg Pana mam "zamknąć gębę" skoro płacę na coś z czego nie mogę korzystać? Radzę zastanowić się nad sobą i zgłębić temat, a poźniej otwierać buzię i dyskutować.
Pozdrawiam

Leczyć trzeba dyrektywą08.01.2018 19:33

Tak jak powiedział Radziwiłł: Nie wolno chorować! To działa przeciw całemu państwu.
Powinni zacząć od siebie.

Gość08.01.2018 19:21

Ja właśnie wyszłam ze szpitala i lerzalam na drugim piętrze nie zgadzam się z opinią opieka i lekarska i pielęgniarek był a bez zarzutu. Tylko personel sprzatajacy mógłby częściej do toalet zaglądać.

Pokaż wszystkie opinie (59)