Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 stycznia 2018

Zablokowali bezpłatne przejazdy autobusowe

Zablokowali bezpłatne przejazdy autobusowe
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na początku Nowego Roku część uczniów i studentów spotkała niemiła niespodzianka.  Posiadane przez nich Karty Jastrzębianina, uprawniające do bezpłatnych przejazdów, zostały zablokowane. 

Międzygminny Związek Komunikacyjny potwierdza, że zdarzyły się przypadki, że dotychczasowi użytkownicy Kart Jastrzębianina nie mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów. Co było powodem takiego stanu rzeczy?

Zablokowanie kart dotyczyło osób pełnoletnich. Uczniowie, którzy ukończyli 18 rok życia lub starsi są zobowiązani przedłożyć do końca roku w MZK ważną legitymację szkolną lub studencką. Jeśli tego nie zrobili, ich karta straciła ważność. Po dopełnieniu tej formalności można ją aktywować w Biurze Obsługi Klientów MZK przy ul. Przemysłowej 1. Jak wyjaśnia rzecznik Związku Rafał Jabłoński, nie powinno być żadnego problemu z ponownym uruchomieniem Karty. 

Warto przypomnieć, że do końca 2017 roku zostało wydanych  7 403 Kart Jastrzębianina, co stanowi ok. 50 proc. wszystkich uprawnionych do bezpłatnych przejazdów na terenie Jastrzębia. Miasto wydatkuje na ten cel rocznie ok. 1,3 mln zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Prawdomowny08.01.2018 15:37

@gość Dziś o 12:29: jak chciałeś zabłysnąć to trzeba było się posypać brokatem. Doinformuj się na dany temat zanim napiszesz jakaś głupotę.

pepe08.01.2018 15:08

Cnotkom i mamisynkom przecież nikt nie powiedział, ze maja mamę wysłać przedłużyć im kartę. Być na garnuszku mamy śpiąc dziennie do 13 to nie sztuka!!

wiluś 08.01.2018 13:42

macie darmową komunikację...debilstwo POpaprane!!!

Mobi08.01.2018 13:02

Platfusy w tym.mieście to już choroba !

gość08.01.2018 12:29

A gdzie my tu mamy uczelnie wyższe w Jastrzębiu xD To nie Kraków. Wiec pozostaje kiblowanie w jednej klasie przez parę lat :D

robin do piegus08.01.2018 12:05

A dlaczego do 25 lat się nie studiuje. Kończąc technikum masz 20 lat , i idąc na studia jednolite to masz 5 lat a niekiedy 5,5 roku . Także normalnym trybem studia sie kończy mając 26 lat , ale ty chyba jesteś z pisu - dlatego taki wpis to w ich przypadku to norma.

Piegus08.01.2018 11:09

Do Mała mi Do 25 lat sie nie studiuje chyba,ze sie powtarza rok hehe a moze jeszcze byś chciała,aby ci kupowali obiadki i stawili drinki w weekend w pubie?

Pokaż wszystkie opinie (12)