Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 stycznia 2018

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Jastrzębia

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Jastrzębia Zobacz więcej zdjęć
fot. kb /jastrzebieonline

W sobotę, 6 stycznia, ulicami miasta przeszedł Korowód Trzech Króli. W marszu wzięło udział liczne grono jastrzębian. Pogoda dopisała rodzinnym spacerom. 

Po raz kolejny jastrzębskimi ulicami przeszedł korowód Trzech Króli. Kościoły chrześcijańskie na całym świecie obchodzą  Święto Epifanii, czyli Objawienia Pańskiego. Pokłon trzech mędrców traktowany jest jako uznanie w osobie Jezusa Chrystusa syna Bożego. Właśnie do tamtego wydarzenia nawiązuje Orszak Trzech Króli. Został zapoczątkowany w 2009 roku w Warszawie, a następnie przyjął się w całym kraju.

W sobotę w jastrzębskim Orszaku Trzech Króli wzięło udział klika tysięcy jastrzębian. Korowód wyruszył spod hali widowiskowo-sportowej przy ul. Leśnej i kierując się al. Jana Pawła II, uczestnicy przeszli pod kino Centrum, gdzie znajdowała się scena. Na czele korowodu podążała Gwiazda Betlejemska a za nią karety z trzema mędrcami. W rolę narratora wcielił się ks. Antonii Pudlik, proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdroju.  Na scenie przedstawiono pokłoń Trzech Króli. Zespół Wokalny Wiolinki zaprezentował utwory świąteczne.

Organizatorem imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury. Orszak zabezpieczali strażacy z ochotniczych straży pożarnych oraz policja. O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta KWK „Jastrzębie” oraz Parafialna Orkiestra Dęta z parafii, pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ulicami miasta przeszedł Korowód Trzech Króli Ulicami miasta przeszedł Korowód Trzech Króli

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Mateusz09.01.2018 14:00

Do Prawda. Ostatnio na portalu jeśli są sprawy dotyczące katolicyzmu, świąt, lub innych spraw zawsze z olbrzymią krytyką wypowiadają się ŚJ. Ale chciałem zauważyć, że w drugą stronę to nie działa.

do kierowca08.01.2018 13:03

Każdy prowadzący pojazd musi umieć zachować się w każdych warunkach. Mnożenie świateł na skrzyżowaniach oducza uwagi. Światła na skrzyżowaniu Bożka z Podhalańską znów działają i znów są kolejki po kilkanaście i więcej samochodów. Nikomu z UM nie przychodzi do głowy, że przy takiej mrocznej pogodzie i wysokim ciśnieniu spaliny unoszą się tuż nad ziemią i trują?
Może odpowiedzialną osobę za te sprawy wymienić na myślącą?

kierowca08.01.2018 10:45

W jaki sposób UM zarobił? a kto finansuje oświetlenie ulic? czyżbyśmy to darmo otrzymywali! Jeżeli nikt nie zarobił to po co mandat! Jednak ktoś z tego korzysta, czyż nie.

Do Kierowca08.01.2018 8:44

W jaki sposób UM zarobił na "wypadeczku"? Bo policja, załóżmy, że "rozumiem". Oni też, choć wystawili mandat nie zarobią ani grosza.

kierowca08.01.2018 7:48

Korowód korowodem ale opłacić to ktoś musi a więc kto a no podatnik i dziś rano przy deszczowej pogodzie wyłączono oświetlenie uliczne, i wypadeczki były! Zarobił UM i policja bo pewnie bez mandatu się nie obeszło!

zniesmaczona08.01.2018 7:09

Pochód jak najbardziej rozumiem i sama bym w nim uczestniczyla gdyby nie chore dziecko. Zastanawia mnie tylko kto wybierał nastolatków do głownej pary? Chłopaka nie znam i nic do niego nie mam ale niestety dziewczyna jest dobrana nie właściwie, z pozoru grzeczna i miła a tak zaprawdę jest złośliwą, opryskliwą intrygantką.

Olek07.01.2018 20:27

ps juz wiecej nie bede pic tego szemranego bimbru..

Pokaż wszystkie opinie (13)