Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
11 stycznia 2018

Zapłacą za deputat wdowom i sierotom? Jest nowy pomysł

Zapłacą za deputat wdowom i sierotom? Jest nowy pomysł
fot. pixabay

Spore emocjo budzi to, że ogromna liczba wdów po górnikach i sierot nie otrzymała 10 tys. zł za węgiel. Wiele osób czuje się pokrzywdzonych. Pojawił się nowy pomysł w tej sprawie. 

W Sejmie został złożony projekt ustawy, który pozwoli wypłacić 10 tys. zł należne sierotom i wdowom po zmarłych górnikach, którzy stracili życie i nie dożyli do emerytury czy renty. Teraz od posłów zależy, czy podejmą pozytywną decyzję w tej sprawie, a rząd wypłaci im pieniądze.

Poseł Krzysztof Gadowski, jeden z autorów ustawy, uważa, że po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość sortuje rodziny górnicze. Przykładem tego ma być ustawa o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu prawa do bezpłatnego węgla. Jego zdaniem, ten podział dotyka dziś sieroty i wdowy po zmarłych górnikach, którzy ciężko pracując pod ziemią narażając swoje zdrowie i życie, zginęli na stanowisku pracy i nie dożyli emerytury i renty.

- Rząd PiS najpierw dawał wielkie nadzieje. Jeszcze tak dawno w październiku, w Sejmie w świetle kamer obecny premier w tedy minister finansów z ministrem energii i posłami PiS obiecywali 10 tys. zł rekompensaty dla wszystkich sierot i wdów po górnikach. Teraz przyszło wielkie rozczarowanie - ukazała się cała prawda o obietnicach rządu PIS. Sieroty i wdowy po górnikach, którzy nie dożyli emerytury i renty nie otrzymają 10 tys. rekompensaty za utracony deputat, chociaż po śmierci mężów, ojców deputat otrzymywali aż do jego zawieszenia. Obiecali, oszukali sieroty i wdowy po górnikach. Dziś PIS wysyła te osoby do sądów, doskonale wiedzące, że ustawa, którą uchwalili w nocy, w pośpiechu, w ciągu jednego dnia jest zła i nie daje tym wdowom i sierotom możliwości otrzymania świadczenia rekompensacyjnego - mówi poseł Krzysztof Gadowski, jeden z inicjatorów ustawy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rekompensaty za węgiel. Nie przeoczcie terminu Rekompensaty za węgiel. Nie przeoczcie terminu

We wrześniu deputaty za węgiel? We wrześniu deputaty za węgiel?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
do KWK 15.01.2018 12:56

Tylko głupi nie skorzystał by z urlopu.
Kasa co miesiac i to niezła, składki emerytalne płacone i emerytura pewna...
4 lata mniej pracy w syfie temperaturze i z oszołomami.

wssrr15.01.2018 10:37

Gadowski już nie wie czego się chwycić żeby głosy dostać... PO jest skończona tyle w temacie

Mey14.01.2018 7:36

Deputaty,to placi pracodawca,a nie budzet,z szacunkiem dla ich ciezkiej pracy.Niech Gadowski w JSW szuka pieniedzy.Z budzetu wszyscy chca miec deputaty ,a nie dokladac sie dla jednej grupy.
.

Do kwk12.01.2018 22:07

Takie lebry zostały !!! Co w d..e wchodziły i wchodzą !!! Pajace !!

Kwk12.01.2018 19:54

Tylko lebry na urlopy uciekały

Do Pracownik kwk12.01.2018 14:21

Ja 4 lata będę leżał a jak mi mało policzą to dorobie sobie , byle nie w tym syfie !!! Szczęść Boże braci górniczej !!!

Pracownik kwk12.01.2018 11:37

poszłeś na urlop wiedziałeś co robisz mogłeś się 10 razy dopytać poczytać a nie teraz płakać o deputat będziesz płakał jaki ci emeryturę policzą za lata leżenia ehheeh

Pokaż wszystkie opinie (51)