Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
11 stycznia 2018

Zapłacą za deputat wdowom i sierotom? Jest nowy pomysł

Zapłacą za deputat wdowom i sierotom? Jest nowy pomysł
fot. pixabay

Spore emocjo budzi to, że ogromna liczba wdów po górnikach i sierot nie otrzymała 10 tys. zł za węgiel. Wiele osób czuje się pokrzywdzonych. Pojawił się nowy pomysł w tej sprawie. 

W Sejmie został złożony projekt ustawy, który pozwoli wypłacić 10 tys. zł należne sierotom i wdowom po zmarłych górnikach, którzy stracili życie i nie dożyli do emerytury czy renty. Teraz od posłów zależy, czy podejmą pozytywną decyzję w tej sprawie, a rząd wypłaci im pieniądze.

Poseł Krzysztof Gadowski, jeden z autorów ustawy, uważa, że po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość sortuje rodziny górnicze. Przykładem tego ma być ustawa o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu prawa do bezpłatnego węgla. Jego zdaniem, ten podział dotyka dziś sieroty i wdowy po zmarłych górnikach, którzy ciężko pracując pod ziemią narażając swoje zdrowie i życie, zginęli na stanowisku pracy i nie dożyli emerytury i renty.

- Rząd PiS najpierw dawał wielkie nadzieje. Jeszcze tak dawno w październiku, w Sejmie w świetle kamer obecny premier w tedy minister finansów z ministrem energii i posłami PiS obiecywali 10 tys. zł rekompensaty dla wszystkich sierot i wdów po górnikach. Teraz przyszło wielkie rozczarowanie - ukazała się cała prawda o obietnicach rządu PIS. Sieroty i wdowy po górnikach, którzy nie dożyli emerytury i renty nie otrzymają 10 tys. rekompensaty za utracony deputat, chociaż po śmierci mężów, ojców deputat otrzymywali aż do jego zawieszenia. Obiecali, oszukali sieroty i wdowy po górnikach. Dziś PIS wysyła te osoby do sądów, doskonale wiedzące, że ustawa, którą uchwalili w nocy, w pośpiechu, w ciągu jednego dnia jest zła i nie daje tym wdowom i sierotom możliwości otrzymania świadczenia rekompensacyjnego - mówi poseł Krzysztof Gadowski, jeden z inicjatorów ustawy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW ma mniejszy zysk, niż rok temu  JSW ma mniejszy zysk, niż rok temu

JSW: 18 kwietnia pracownicy dostaną po 4280 zł JSW: 18 kwietnia pracownicy dostaną po 4280 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
do KWK 15.01.2018 12:56

Tylko głupi nie skorzystał by z urlopu.
Kasa co miesiac i to niezła, składki emerytalne płacone i emerytura pewna...
4 lata mniej pracy w syfie temperaturze i z oszołomami.

wssrr15.01.2018 10:37

Gadowski już nie wie czego się chwycić żeby głosy dostać... PO jest skończona tyle w temacie

Mey14.01.2018 7:36

Deputaty,to placi pracodawca,a nie budzet,z szacunkiem dla ich ciezkiej pracy.Niech Gadowski w JSW szuka pieniedzy.Z budzetu wszyscy chca miec deputaty ,a nie dokladac sie dla jednej grupy.
.

Do kwk12.01.2018 22:07

Takie lebry zostały !!! Co w d..e wchodziły i wchodzą !!! Pajace !!

Kwk12.01.2018 19:54

Tylko lebry na urlopy uciekały

Do Pracownik kwk12.01.2018 14:21

Ja 4 lata będę leżał a jak mi mało policzą to dorobie sobie , byle nie w tym syfie !!! Szczęść Boże braci górniczej !!!

Pracownik kwk12.01.2018 11:37

poszłeś na urlop wiedziałeś co robisz mogłeś się 10 razy dopytać poczytać a nie teraz płakać o deputat będziesz płakał jaki ci emeryturę policzą za lata leżenia ehheeh

Pokaż wszystkie opinie (51)