Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
12 stycznia 2018

Co z jastrzębską solanką?

Co z jastrzębską solanką?
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

Tężnia, która znajduje się w Parku Zdrojowym cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Bywają takie dni, gdzie naprawdę trudno jest znaleźć tam wolne miejsce. Ostatnio pojawiły się zastrzeżenia, co do jakości solanki znajdującej się w tężni. 

Jastrzębskiej solanki nie trzeba szerzej reklamować mieszkańcom, bo każdy mógł bezpośrednio zapoznać się z jej walorami. Ostatnio, do niektórych osób dotarły informacje, że solanka znajdująca się w tężni nie spełnia koniecznych parametrów.

- Absolutnie nie ma się o co martwić. Solanka jest na bieżąco monitorowana i wszystko odbywa się zgodnie z zaleceniami medycznymi. Nie ma powodów do niepokoju - zapewniał podczas spotkania z mieszkańcami zastępca prezydenta Janusz Buda. 

Przypomnijmy, że inhalacje wspomagają profilaktykę i leczenie schorzeń takich jak: nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli oraz zatok, rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa, niedoczynność tarczycy, nerwica wegetatywna, stres, ogólne wyczerpanie, stany wyczerpania głosowego oraz alergiczne choroby górnych dróg oddechowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Inhalatorium będzie nieczynne Uwaga! Inhalatorium będzie nieczynne

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Mieszkaniec16.01.2018 10:46

ludzie tam naniosą więcej bakterii i wirusów niż w tej całej solance jest minerałów i korzyści. Dziękuję za takie luksusy.

Lol14.01.2018 21:13

Nie wiem na co ta solanka i tak mało osób tam chodzi. Emeryci sami zostają w jastrzębiu bo młodzi uciekają z Jastrzębia. Bo bezrobocie na Śląsku.

ja14.01.2018 14:47

wszytko fajnie, tylko nie idzie wytrzymac smrodu od tych meneli co tam przychodza z torbami śmieci zeby sie przespac ;/

Piegus13.01.2018 18:25

Nerwicy, to można tam dostać jak sie wejdzie i ludzi pełno, gwar nie idzie zrelaksować się. A jak jest okres grypowy, to łatwo załapac tam grype, czy przeziebienie w tak małym pomieszczeniu i przy tylu ludziach.

Emeryt13.01.2018 14:08

do gość z 12:10 zapraszam do solanki dobrze ci zrobi na twój zatęchły pusty garniec

Gość13.01.2018 12:10

Do Emeryta. Mózg "se" przewietrz!
Do Madro. Madro (czyli Mądro) to ty nie jesteś. :D (uwaga w nawiasie, bo boję się, żebyś nie zrozumiała.

Madro12.01.2018 17:25

Ogólnie Pawłowice są zajebiste - spokój,cisza od momentu kiedy obwodnicę zbudowano. Zero bezdomnych i żuli. Czysto - non stop jakieś inwestycje ... wiocha bo wiocha ale wolę to niż Jaszczymbie miasto syfu i samobójców ...

Pokaż wszystkie opinie (15)