Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 stycznia 2018

Jastrzębie na drugim miejscu w regionie

Jastrzębie na drugim miejscu w regionie
fot. kb /jastrzebieonline

Już w niedzielę było wiadomo, że podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jastrzębiu padnie rekord. Mieszkańcy uzbierali ponad 132 tys. zł. Okazuje się, że na tle regionu wyniki naszej zbiórki wypadły całkiem dobrze. 

Najwięcej pieniędzy w naszym regionie zebrał sztab z Rybnika - ok. 230 tys. zł. Zaraz po nim, na drugim miejscu, uplasowało się Jastrzębie - ok. 132 tys. zł. W Żorach do puszek uzbierano - ok. 106 tys. zł, Wodzisławiu Śląskim - ok. 118 tys. zł, Raciborzu - 108 tys. zł.

Pobicie kolejnego rekordu WOŚP w naszym mieście nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób. Warto też zaznaczyć, że w Jastrzębiu kwestowało prawie 300 wolontariusz, co też jest rekordem. Chętnych do chodzenia z puszką WOŚP było więcej, niż limit przewidziany przez Fundację Jurka Owsiaka. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

27. Finał WOŚP z tragicznym zakończeniem 27. Finał WOŚP z tragicznym zakończeniem

Jastrzębianie zagrali w orkiestrze Jastrzębianie zagrali w orkiestrze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Żorzanka17.01.2018 15:41

A Żory zaraz po a jest nas o wiele mniej. Brawo my <3

mieszkaniec.K16.01.2018 20:33

Jeździcie po Radiu Teheran,jak po łysej kobyle.Jego wpisy działają,na Mój układ trawienny jak balsam.Odkąd je czytam,zacząłem mieć luźne stolce ;)

do parasol i jemu podobnych16.01.2018 20:21

pisowski głupku. Myślisz, że co będziesz miała z tego naigrywania z mądrej akcji. Myślisz że twój prezes będzie się radował gdy przeczyta to co piszesz. On się tobą podet... . Bo taki ma charakter. On się liczy tylko z sobą. Resztę ma za przygłupów, których daje się wykorzystać. Jesteś jego mięsem armatnim. Zerem! Zobacz kim są jego bliscy współpracownikami. Jakie są to prostaki. Specjalnie dobrał sobie takich bo oni słuchają bezkrytycznie. Zobacz co się stało w Częstochowie. Zarejestrowałeś w swym mózgu, że znów pojawili się faszyści i nikt z policji nie tknął ich palcem. Zajrzyj do Niemiec lat 30-tych. Tak samo było tam, gdy Hitler podnosił z klęczek naród Niemiecki obiecując im cuda cudeńka. Sprawdź jak policja Niemiecka zmieniła swój stosunek do podnoszących się faszystów. Chcesz tego u nas? Jesteś ty i twoi znajomi na dobrej drodze.

parasol16.01.2018 15:53

Ale ku.wa mongoł!!! To znaczy że Warszawa zebrała ponad Milion % wiecej niż Jastrzebie? Co za ameba umysłowa.

Radio Teheran16.01.2018 14:03

@do Radio Teheran

Co sie tak nie liczy?
98 - roznica, tyle Rybnik zebral,
132 - tyle zebrano w Jastrzebiu.

Chce policzyc ile owa roznica stanowi w zebranej w Jastrzebiu kwocie (zgodnie z tym, co napisalem w komentarzu).
98 / 132.
Wiec roznica stanowi 74% zebranej w Jastrzebiu kwoty, bo 98 tys., to prawie trzy czwarte ze 132. Jak sobie radzisz bez podstawowej matematyki w zyciu codziennym, np. kupujac kartofle i cebule?

ura bura szef podwóra16.01.2018 13:52

Najwięcej na mieszkańca uzbierano w Wodzisławiu.

do Radio Teheran16.01.2018 13:32

Nie wychodzi. Tylko ze tego się tak nie liczy...
132 tys. * 100% / 230 tys. = procent
A ty liczysz jakiś niby procent z różnicy (czyli tego 57%) i dzielisz na liczbę ludności nie wiadomo czemu...

Pokaż wszystkie opinie (10)