Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
17 stycznia 2018

JSW chce wydać prawie 19 mld zł na inwestycje

JSW chce wydać prawie 19 mld zł na inwestycje
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa chce wydać prawie 19 mld zł na w latach 2018-2030 na inwestycje. Takie założenie jest jednym z głównych filarów Strategii Grupy JSW na lata 2018-2030. 

Inne fundamenty strategii JSW na najbliższą dekadę to między innymi: Utrzymanie sprzedaży węgla na poziomie jego produkcji. Poprawa efektywności wydobycia poprzez inwestycje i zastosowanie nowoczesnych technologii. Zapewnienie stabilności finansowej poprzez utworzenie funduszu stabilizacyjnego.  Udostępnienie nowych złóż. Efektywne wykorzystanie metanu oraz gazu koksowniczego do produkcji energii. Dalsza optymalizacja kosztów.

JSW duże znaczenie przywiązuje również do produkcji koksu, dlatego przewiduje się nakłady inwestycyjne w koksowniach Przyjaźń i Radlin.

- Oprócz inwestycji w obszarze koksu będą prowadzone inwestycje w obszarze produktów węglopochodnych skupiające się na maksymalnym odzysku produktów węglopochodnych z gazu koksowniczego, zapewnieniu optymalnej technologii przy spełnieniu obowiązujących wymagań ochrony środowiska oraz bezpieczeństwie technologicznym - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tereny gotowe dla inwestora Tereny gotowe dla inwestora

Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Mieszkaniec19.01.2018 0:45

Inwestycje hmmm ok nowe technologie wydobycia to już słyszę od 8 lat a jest to samo . Drodzy Polacy w górnictwie nie jest łatwo non-stop walczymy o swoje a dyrekcja nasz prześladuje obarcza i rywalizują między sobą. Robimy co do nas należy i za co to że mamy emerytury wczesne niektórzy żyją na emeryturze około 2 lat

Andrzej18.01.2018 11:52

@jabol.do szkoły.teraz już wiem kto pracuje na kopalni

Radio Teheran18.01.2018 9:02

@Andrzej

Sa atrakcyjne programy finansowania.
Autem za 150 tys. mozna jezdzic juz wydajac mniej niz 1000 miesiecznie. Cena ta obejmuje gwarancje i pelen serwis (z materialami eksploatacyjnymi).
Po kilku latach musisz zdecydowac, czy auto wykupic, oddac, czy dalej splacac.
Trzymanie starego grata tez kosztuje porownywalne pieniadze.

Jabol18.01.2018 6:30

I niebedziesz ich mial kolesiu jedynie w kiosku ruchu sobie kup albo w lego

Andrzej18.01.2018 5:58

Chcę wydać 150000 na auto ale ich nie mam

Jabol17.01.2018 18:47

Napiszcie ile wydacie dla pracownikow miliardow to jest problem no nie JSWdac co kolwiek

donek17.01.2018 18:40

Uważajcie górnicy, żeby w PObliżu tych pieniędzy nie było zagórowskiego i tuSSka, bo wasze ciężko wypracowane pieniądze znowu trafią do Warszawy

Pokaż wszystkie opinie (16)