Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
17 stycznia 2018

Policjanci mogą reanimować odwiedzających

Policjanci mogą reanimować odwiedzających
fot. KMP Jastrzębie

Każdego, kogo na Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu spotka nagłe zatrzymanie akcji serca będzie można reanimować. W poczekalni KMP zamontowano defibrylator, dzięki któremu klient będzie miał większe szans przeżycia.

- Urządzenie ratujące życie AED zostało zamontowane w poczekalni budynku jastrzębskiej komendy. Zakup został sfinansowany przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy KMP.

Defibrylator działa na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiedniej energii. AED wykrywa zagrażający życiu niewłaściwy rytm serca (migotanie komór serca). Jego obsługę ułatwiają intuicyjne piktogramy oraz wspomaganie głosowe.

Defibrylacja jest zabiegiem medycznym, polegającym na zastosowaniu impulsu elektrycznego prądu stałego o określonej energii w celu przywrócenia prawidłowego rytmu pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od zatrzymania krążenia pozwala na przeżycie w ok. 75% przypadków.  W sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, policjanci będą mogli podjąć skuteczną akcję reanimacyjną jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
smolka17.01.2018 22:21

Przy takich strozow prawa to pokonac zawal moze jedynie chuck noris !

Piegus17.01.2018 19:25

Do Seboc. Najpierw paralizator a potem defibrylator. Taka tez może być kolejność. Dlatego moze to urządzenie.

Piegus17.01.2018 19:23

Takie urządzenie powinny być w różnych cześciach miasta a nie na komendzie. W innych miastach są poustawiane w róznych czesciach na mieście a nie na komendzie.

gosia17.01.2018 17:29

hyyy to teraz policja będzie przyjmować chorych.

do seboc17.01.2018 12:40

Czeka na ciebie. Nie zdziw się na mieście jak ktoś ci będzie chciał uratować życie.

Seboc17.01.2018 11:28

A paralizatora nie maja aby razic pradem ?

pepe17.01.2018 8:55

Klienci...

Pokaż wszystkie opinie (8)