Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 stycznia 2018

Gasił papierosy na ołtarzu w kościele. Znieważył miejsce kultu

Gasił papierosy na ołtarzu w kościele. Znieważył miejsce kultu

Mężczyzna skradł paschał z kościoła. Gasił niedopałki papierosów na ołtarzu oraz zniszczył skarbonkę i zabrał pieniądze oraz podpalił sianko ze stajenki. Został zatrzymany przez policjantów i aresztowany. Za swoje wybryki odpowie przed sądem. 

Jastrzębscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież paschału wraz ze stojakiem, pieniędzy ze skarbonki kościoła i profanacji ołtarza. Jednak to nie jedyne zarzuty, jakie usłyszał zatrzymany. Do kradzieży doszło kilka dni temu, w jednym z kościołów przy ulicy Szkolnej w Jastrzębiu-Zdroju. Kamery monitoringu, który jest zainstalowany w parafii zarejestrowały każdy krok złodzieja i awanturnika. Mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu porozrzucał niedopałki papierosów na ołtarzu oraz świece w nawie głównej kościoła i podpalił sianko w stajence. Ponadto zniszczył on skarbonkę w kształcie aniołka przy wejściu do kościoła, a pieniądze skradł. Na podstawie monitoringu stróże prawa wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego.

- Ponadto mężczyzna groził 38-letniemu mieszkańcowi ulicy Turystycznej uszkodzeniem ciała i zażądał od niego wydania pieniędzy oraz usiłował podpalić drzwi do jego mieszkania. Jego dalsze przebywanie na wolności stwarzało zagrożenie dla innych. Mężczyzna przyznał się, do zarzucanych mu czynów. Na swoim koncie jastrzębianin ma również sporo wykroczeń. Po rozpatrzeniu całego zgromadzonego w sprawach materiału dowodowego sąd uznał, że koniecznym jest zastosowanie wobec 46-latka trzymiesięcznego aresztu. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 15 lat więzienia. Dalszym losem aresztowanego zajmie się sąd - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
adaam18.01.2018 8:40

kościół księża cały czas powtarzają że trzeba wybaczać bliźniemu.
Tylko jakoś im te wybaczanie nie wychodzi.
Nakarm bliźniego.... kurcze jakoś nie widziałem by ksiądz przed kościołem zapraszał do siebie biednych i bezdomnych
Na ul Szkolnej i Wielkopolskiej do dziś nie mieszka ani jedna osoba potrzebująca .... no bo trzeba płacić a kościół nie ma drobnych na takich wierzących.

Tym18.01.2018 8:10

Pedofile z kosciola chodzo na wolnosci. A tu tak naprawde za nic grozi 15 lat pisokraj.

seboc17.01.2018 21:14

On jest glupszy niz ja a tego nie ma nawet w ustawie i wybaczyc nie.mozna. Ja jeszcze pod ustawe sie nadaje! Karac karac jeszcze raz karac !

Henio17.01.2018 20:02

głupoty się nie leczy głupotę się zwalcza

Oko proroka17.01.2018 19:06

W meczecie czy synagodze by tego nie zrobił kara była by natychmiastową a W kościele katolickim zrobił to nie pierwszy raz , przebadać psychiatryczne jak chory to leczyć jak zdrowy to karać

psychiatra17.01.2018 18:46

Radio Teheran i Plugawy anonim, to jeden i ten sam, małych rozmiarów móżdżek. Idź lepiej amebo umysłowa, na forum "Kubusia Puchatka". To twój poziom.

donek17.01.2018 18:27

Tym KODziarzom, to już sie całkiem w głowach POpier..liło.

Pokaż wszystkie opinie (10)