Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
18 stycznia 2018

Przeprowadzili się z klitki na salony i mają dużo książek

Przeprowadzili się z klitki na salony i mają dużo książek
fot. kb /jastrzebieonline

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Przyjaźń otrzymała siedzibę na miarę XXI wieku. Dotychczas biblioteka mieściła się w klitce. Obecnie ma nowoczesny i przestronny budynek. 

Filia MBP na Przyjaźni ma nowy adres - ul. Wyspiańskiego nr 10-12 (naprzeciwko Szkoły Mistrzostwa Sportowego).To nowy przestronny budynek. Pomieszczenia należące do Miejskiego Zarządu Nieruchomości zostały wyremontowane za ok. 380 tys. zł. Wcześniej mieściły się tam sklepy.

Biblioteka została wyposażona nie tylko w książki i audiobooki, ale też gry planszowe, sprzęt komputerowy i duży telewizor. Jest to miejsce przyjazne zarówno dla młodszych mieszkańców, jak i starszych. Można tam nie tylko wypożyczyć ciekawą książkę, ale też miło spędzić czas, wziąć udział w interesujących zajęciach, które proponują panie bibliotekarki.

- Osiedle Przyjaźń zyskuje nową, piękną filię biblioteki. Oddajemy ją w ręce najmłodszych mieszkańców, którzy z pewnością przyprowadzą w to miejsce swoich rodziców czy dziadków. Niedaleko tutaj znajduje się świetlica, jest boisko sportowe. Tak więc młodzi mieszkańcy mają różne możliwości spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób - mówiła podczas otwarcia biblioteki prezydent Anna Hetman. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Panie będą się bawić Panie będą się bawić

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
zimny doktor18.01.2018 16:11

tylko żeby jej nie spalili to osiedle przyjazn jest

plugawy anonim18.01.2018 12:12

I to jest gut idea

Radio Teheran18.01.2018 9:43

Nowa biblioteke to zawsze trzeba pochwalic.
Nawet, gdyby ludzie musieli czytac za kare.
http://www.bbc.com/news/blogs-news-from-elsewhere-34200912