Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 stycznia 2018

W piątek będzie można posłuchać kolęd

W piątek będzie można posłuchać kolęd
fot. Zespół Śląsk

W piątek w Jastrzębiu odbędą się dwie imprezy jeszcze w świątecznym klimacie. Najpierw w Galerii Historii Miasta będzie można zobaczyć inscenizację tradycyjnego kolędowania. Natomiast wieczorem w kościele „na górce” wystąpi zespół Pieśni i Tańca Śląsk. 

Inscenizacja, w wykonaniu zespołu „Jastrzymbioki”, przybliży zanikający zwyczaj odwiedzania domów przez grupy przebierańców, który jest praktykowany w okresie zimowym od 26 grudnia (św. Szczepana) do 6 stycznia (Trzech Króli) lub nawet 2 lutego (Matki Boskiej Gromniczej). Czas ten nazywany jest szczodrymi dniami. Wpuszczenie do domu grupy kolędniczej ma na celu zapewnienie domownikom wszelkiej pomyślności i dobrobytu na cały nowy rok. Początek o godzinie 17:00 w Galerii Historii Miasta.

Natomiast o godz. 19:00 w kościele „na górce” wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, który wykona kolędy i pastorałki, wzbogacony bożonarodzeniową, góralską gawędą. Autorem muzycznych opracowań kolęd i pastorałek jest Stanisław Hadyna. Poezja Kazimierza Szemiotha w pastorałkach oraz góralskie gawędy Hanny Nowobilskiej dodadzą niepowtarzalnego charakteru polskich Świąt. W programie wysłuchać będzie można m.in.: „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Oj maluśki”, „Przybieżeli do Betlejem”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rząd zmniejszył dotacje dla województwa śląskiego Rząd zmniejszył dotacje dla województwa śląskiego

Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia Co wybrać: Żur czy wodzionka, czyli śląska kuchnia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!