Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
19 stycznia 2018

Jak skutecznie walczyć ze smogiem?

Jak skutecznie walczyć ze smogiem?
fot. Klub Obywatelski

Smog jest utrapieniem praktycznie każdej gminy. Władze samorządowe, jak również mieszkańcy podejmują z nim walkę na różne sposoby. Czy w ogóle istnieje realna możliwość wyeliminowania smogu z naszego otoczenia? Na to pytanie postara się odpowiedzieć na spotkaniu z mieszkańcami marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. 

Od 1 września na terenie województwa śląskiego nie można palić w piecach węglem brunatnym, mułem węglowym, flotokoncentratem i wilgotnym drewnem. Taki zakaz ma być próbą wyeliminowania smogu, który dotkliwie daje się we znaki w okresie jesienno-zimowym. Czy tak zwana uchwała antysmogowa spełnia swoją rolę? Czy jest skutecznym narzędziem w walce ze smogiem w naszym mieście? Na te i inne pytanie odpowie marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, który w poniedziałek spotka się z mieszkańcami Jastrzębia. Polityk przyjeżdża na zaproszenie posła Krzysztofa Gadowskiego. Wszelkie pytania będzie można zadać marszałkowi w hotelu Dąbrówka w poniedziałek, 22 stycznia, początek o godz. 17, w ramach spotkania Klubu Obywatelskiego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy tego dość! Trują nas codziennie!" "Mamy tego dość! Trują nas codziennie!"

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
foxy08.04.2018 13:33

Jak ocieplać to tylko dobrym styropianem.Sprawdzajcie raporty GUNB, wielu producentów styropianu oszukuje na jakości zwłaszcza teraz gdy termoizolacja stała się tak istotna ze względu na zanieczyszczenie powietrza

Train11.02.2018 16:49

Żeby eliminacja smogu była możliwa musi być współpraca całego społeczeństwa. Przede wszystkim termomodernizacja domów i budynków mieszkalnych dobrym markowym styropianem polecanym przez ITB np. dalmatyńczyk oraz wymiana starych niesprawnych piecy na nowe.Koniecznym jest też edukacja społeczeństwa na szeroką skalę. Niektórzy jeszcze palą śmieci na swoich posesjach zupełnie nieświadomi swoi zagrożeń.

bix 22.01.2018 7:47

Ta mąka co się reklamuje na biboardach to jest jakaś wybrakowana. Może i nauczyła sie na studiach paragrafów ale rzystaje z ludźmi, którzy niszczą państwo, niszcza jego system prawny. Ze też młody człowiek potrafi sie tak zeszmacić za garść pieniędzy. Wstyd, wstyd. O honorze to dziecię nie ma żadnego pojęcia.

od freddy21.01.2018 22:27

Z sylwetką pana Kaszy zgadzam się w stu procentach. Młodziutki pozer, reklamujący niby swoją stronę internetową. Pełną dziur, ktoś na kolanie to zrobił żeby ludność miała wrażenie że to taki pracowity społecznik.
Ale wracając do tematu, ludzie trują w ten sam sposób co przed ustawą antysmogową.
Straż miejska jest na tym polu bezużyteczna.

Rzepicha21.01.2018 19:45

Oki, bardzo dobrze napisane !!

oki19.01.2018 20:25

Niska emisja bo o niej tu mowa to emisja z kominów palenisk położonych najniżej - tych domowych, Kominy elektrowni zawodowych wynoszą spaliny wysoko do atmosfery i tym samym nie zagrażaja ludziom po za tym w takim kotle elektrowni zawodowej wegiel zostaje spalony zupelnie i calkowicie. W domowych kotlach starego typu gdzie gdzie dominują paleniska zasypowe wiekszość osob dokłada porcje wegla i odrazu zamyka drzwiczki, wegiel podgrzany ulega zgazowaniu ale ten gaz nie zostaje spalony z powodu braku odpowiedniego nadmiaru powietrza tylko ucieka przez komin ze stratą cieplną ok 30%. Ale wytłumacz takiemu staremu chłopu ze puszcza kominem 1/3 opału rocznie, ze truje sąsiadów jak On tak pali juz przeszło 35 roków, ze jego ojciec tez tak palił i ze synku sie nie znasz. Nie wspomne ze co niektórzy potrafią w nocy przyłozyć do pieca jakiegoś gumiaka, PETa czy płyte paździerzową z mebli spod śmietnika. Edukacja i uśwadamianie - albo robimy wszystko na gaz jak w europie (ale czy nasze społeczenstwo stać na to?)
Ot i cały szkopuj w tym całym smogu.

moszczeniok19.01.2018 18:55

atmopolis.pl/luma/jastrzebie-zdroj/public/
Każdy może sprawdzić. Ja to robię codziennie, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy rozpala się w piecach. Zresztą wystarczy wyjść z domu albo otworzyć okno. Smród, że nie da się oddychać. Zwłaszcza Moszczenica. Ktoś powinien zrobić analizę, dlaczego tak jest i coś z tym zrobić, a nie jakieś akcje ulotkowe, debaty i pseudo kontrole. To są tylko pozorowane działania.
To nie żadne diesle, Czechy itp. dyrdymały o czym piszą niektórzy. Pali się byle czym i coraz gorszym opałem (kiedyś zwanym węglem). Ale to tajemnica poliszynela...

Pokaż wszystkie opinie (18)