Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
23 stycznia 2018

Zadzwonił po policję, jak po taksówkę

Zadzwonił po policję, jak po taksówkę
fot. Michał Drabikowski / KGP

Mężczyzna zawiadomił policję, że w jego mieszkaniu znajdują się znajomi córki, którzy zażywają narkotyki oraz piją alkohol. Kiedy patrol przybył do zgłaszającego okazało się, że ten chce, aby zawieźć go do domu. 

- Zdarzenie miało miejsce w sobotę ok. godz. 23:15. Jastrzębianin zwrócił się do policji o pomoc, gdyż w jego mieszkaniu mieli przebywać znajomi córki pijacy alkohol i zażywający narkotyki. Kiedy funkcjonariusze skontaktowali się ze zgłaszającym dowiedzieli się, że ten nie ma czym dostać się do domu i liczy na podwiezienie przez policjantów. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za bezpodstawną interwencję - poinformowała mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Warto wiedzieć, że bezpodstawne wezwanie policji lub innych służb jest wykroczeniem, które opisuje art. 66 Kodeksu wykroczeń. Osoba dopuszczająca się tego czynu może zostać aresztowana, pozbawiona wolności lub otrzymać grzywnę w wysokości do 1500 zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Nie23.01.2018 22:05

A czy się przedstawił, że to on podpisuje się Radio Teheran? To jego styl. A może jeszcze groził policjantom, że ich wyda?

seboc23.01.2018 13:21

Swoich to rozwoza i to masowo ale aby obywtela to juz nie.

do radio teheran23.01.2018 10:27

Po tobie widać że dziczejesz ty. A ty nie jesteś miastem. Nie jesteś nawet jego cząstką. Jesteś czymś dalekim od realności. Stąd twój nienormalny punkt widzenia.

Radio Teheran23.01.2018 8:18

Miasto dziczeje.

Do Rylok23.01.2018 7:35

Do 1500 zł

Rylok23.01.2018 6:28

My to ile tego mandatu dostał?