Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
23 stycznia 2018

Zadzwonił po policję, jak po taksówkę

Zadzwonił po policję, jak po taksówkę
fot. Michał Drabikowski / KGP

Mężczyzna zawiadomił policję, że w jego mieszkaniu znajdują się znajomi córki, którzy zażywają narkotyki oraz piją alkohol. Kiedy patrol przybył do zgłaszającego okazało się, że ten chce, aby zawieźć go do domu. 

- Zdarzenie miało miejsce w sobotę ok. godz. 23:15. Jastrzębianin zwrócił się do policji o pomoc, gdyż w jego mieszkaniu mieli przebywać znajomi córki pijacy alkohol i zażywający narkotyki. Kiedy funkcjonariusze skontaktowali się ze zgłaszającym dowiedzieli się, że ten nie ma czym dostać się do domu i liczy na podwiezienie przez policjantów. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za bezpodstawną interwencję - poinformowała mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Warto wiedzieć, że bezpodstawne wezwanie policji lub innych służb jest wykroczeniem, które opisuje art. 66 Kodeksu wykroczeń. Osoba dopuszczająca się tego czynu może zostać aresztowana, pozbawiona wolności lub otrzymać grzywnę w wysokości do 1500 zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: Pieszy ma pierwszeństwo na przejściu Policja: Pieszy ma pierwszeństwo na przejściu

Zwiększą bezpieczeństwo pieszych? Zwiększą bezpieczeństwo pieszych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Nie23.01.2018 22:05

A czy się przedstawił, że to on podpisuje się Radio Teheran? To jego styl. A może jeszcze groził policjantom, że ich wyda?

seboc23.01.2018 13:21

Swoich to rozwoza i to masowo ale aby obywtela to juz nie.

do radio teheran23.01.2018 10:27

Po tobie widać że dziczejesz ty. A ty nie jesteś miastem. Nie jesteś nawet jego cząstką. Jesteś czymś dalekim od realności. Stąd twój nienormalny punkt widzenia.

Radio Teheran23.01.2018 8:18

Miasto dziczeje.

Do Rylok23.01.2018 7:35

Do 1500 zł

Rylok23.01.2018 6:28

My to ile tego mandatu dostał?