Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
23 stycznia 2018

Pędził Pszczyńską ponad 102 km/h

Pędził Pszczyńską ponad 102 km/h
fot. Śląska Policja

27-letni mieszkaniec Jastrzębia pędził samochodem z szybkością 102 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i dostał 10 punktów karnych. 

Mimo, że od zaostrzenia przepisów w tym zakresie minęło już wiele czasu, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji czekających na tych, którzy znacznie przekraczają prędkość. O poważnych następstwach brawurowej jazdy przekonał się właśnie 27-letnia mieszkaniec Jastrzębia.

- Podczas wykonywanego na ulicy Pszczyńskiej pomiaru prędkości, kierujący oplem zafirą miał na liczniku 102 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 52 km/h. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której jastrzębianin pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące. Stróże prawa skorzystali z nowoczesnego lasera TruCam LTI 20/20, a prędkość pirata namierzona została z odległości ponad 210 metrów - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjant zawsze czujny - zatrzymał pijanego kierowcę Policjant zawsze czujny - zatrzymał pijanego kierowcę

Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Radio24.01.2018 12:22

CB nie służy do ostrzegania przed policją. Tylko głupki to robią. Policjanci często słuchają na CB. Wiedzą kto ostrzega I wtedy ... .

Gość24.01.2018 11:52

Podpisujesz się jako radio teheran. A ani z radiem ani z teheranem nie masz nic wspólnego.
Taki wolny gimnazjalista na wagarach.

Jak ja zaczynałem na CB to trza było certyfikaty w Katowicach na każde radio robić. A nie jak teraz jak masz auto to sobie zakładasz co chcesz.

Radio Teheran24.01.2018 7:56

"teheran poczytaj sobie o długościach"

Teoretyzujesz. Sam sobie poczytaj. W praktyce, w CB w samochodzie, zasieg jest niewielki.
Nikt nie wozi gigantycznej instalacji CB w samochodzie.
Stosuj tez inne slownictwo.

Gość24.01.2018 4:34

Za mało gnojowi

Ja23.01.2018 22:27

Kto jest starostą w Jastrzębiu? Jakieś imię i nazwisko?

Gość23.01.2018 22:13

@ smolka

Nie opowiadaj bo jak masz najniższa krajową to i tak jeszcze mają z czego zabrać. A zabierają z wynagrodzenia poprzez pracodawcę albo US.

smolka23.01.2018 21:20

Wy tu gadu gadu a ludzi nie stać na radio ! dostaną mandat z najniższej krajowej nie ma jak ściągnąć to 2 lata i mandat anulowany - prościejszy sposób ale gorzej z punktami.

Pokaż wszystkie opinie (24)