Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
23 stycznia 2018

Pędził Pszczyńską ponad 102 km/h

Pędził Pszczyńską ponad 102 km/h
fot. Śląska Policja

27-letni mieszkaniec Jastrzębia pędził samochodem z szybkością 102 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i dostał 10 punktów karnych. 

Mimo, że od zaostrzenia przepisów w tym zakresie minęło już wiele czasu, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji czekających na tych, którzy znacznie przekraczają prędkość. O poważnych następstwach brawurowej jazdy przekonał się właśnie 27-letnia mieszkaniec Jastrzębia.

- Podczas wykonywanego na ulicy Pszczyńskiej pomiaru prędkości, kierujący oplem zafirą miał na liczniku 102 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 52 km/h. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce też starosta wyda decyzję, na mocy której jastrzębianin pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące. Stróże prawa skorzystali z nowoczesnego lasera TruCam LTI 20/20, a prędkość pirata namierzona została z odległości ponad 210 metrów - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zasnął za kierownicą Zasnął za kierownicą

Przyszedł po rzeczy, wyszedł ze złamanym nosem Przyszedł po rzeczy, wyszedł ze złamanym nosem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Radio24.01.2018 12:22

CB nie służy do ostrzegania przed policją. Tylko głupki to robią. Policjanci często słuchają na CB. Wiedzą kto ostrzega I wtedy ... .

Gość24.01.2018 11:52

Podpisujesz się jako radio teheran. A ani z radiem ani z teheranem nie masz nic wspólnego.
Taki wolny gimnazjalista na wagarach.

Jak ja zaczynałem na CB to trza było certyfikaty w Katowicach na każde radio robić. A nie jak teraz jak masz auto to sobie zakładasz co chcesz.

Radio Teheran24.01.2018 7:56

"teheran poczytaj sobie o długościach"

Teoretyzujesz. Sam sobie poczytaj. W praktyce, w CB w samochodzie, zasieg jest niewielki.
Nikt nie wozi gigantycznej instalacji CB w samochodzie.
Stosuj tez inne slownictwo.

Gość24.01.2018 4:34

Za mało gnojowi

Ja23.01.2018 22:27

Kto jest starostą w Jastrzębiu? Jakieś imię i nazwisko?

Gość23.01.2018 22:13

@ smolka

Nie opowiadaj bo jak masz najniższa krajową to i tak jeszcze mają z czego zabrać. A zabierają z wynagrodzenia poprzez pracodawcę albo US.

smolka23.01.2018 21:20

Wy tu gadu gadu a ludzi nie stać na radio ! dostaną mandat z najniższej krajowej nie ma jak ściągnąć to 2 lata i mandat anulowany - prościejszy sposób ale gorzej z punktami.

Pokaż wszystkie opinie (24)