Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
24 stycznia 2018

7 tys. wniosków na węgiel zostało odrzuconych

7 tys. wniosków na węgiel zostało odrzuconych
fot. pixabay

Spółka Restrukturyzacji Kopalń jeszcze na początku stycznia informowała o tym, że ma zaległości związane z weryfikacją wniosków tytułu wypłaty rekompensaty za węgiel. Wiadomo, że ok. 7 tys. wniosków zostało odrzuconych. 

- Wśród wniosków weryfikowanych powtórnie dużo jest takich, które nie podlegają ustawie. Część z nich złożyły osoby nadal pracujące w spółkach węglowych lub takie, które w ogóle nie pobierały deputatu. Stwierdzamy przypadki wniosków przekazanych przez osoby, które przeszły na emerytury po 1 stycznia 2015 r., te grupy osób otrzymują listownie decyzje odmowne; niestety, wydłuża to proces sprawdzania pozostałych wniosków - poinformował prezes SRK Tomasz Cudny. 

Odmowa rekompensaty musi mieć pisemne uzasadnienie, od którego można odwołać się do sądu pracy w czasie do 14 dni, licząc od dnia otrzymania odmowy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rekordowe zakupy węgla z zagranicy Rekordowe zakupy węgla z zagranicy

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Pop25.01.2018 2:07

Wogole nie powinni niczego Górnika dawać. Powinni dostawać czysta pensje a nie dodatkim wszystkie kopalni do zamknięcia i problem zglowy

emeryt24.01.2018 15:47

Karolku wylizuj jak ciebie to nie dotyczy , odrób lekcje na jutro.

Srk24.01.2018 15:22

Te baby pieprza sie na potege zmieniaja tych oszolomow a potem nie wie ilu ma rozwodnikow gornikow.do roboty mlode wdowki.w dupach sie wsm poprzewracalo

Srk24.01.2018 15:17

I bardxo dobrze urlopowiczom niedali naleznych pieniedzy za strajki to czemy tym dzieciorobom babsztylom mieli by dac.jestem zatym panie prezesie zabrsc tym babom wszystko a za robote niech sie wezma.po plodza sie jak kroliki.a potem kwicza ze bieda

pepe24.01.2018 15:08

Prawidłowo koniec utrzymywania nierobów darmozjadów!!!

Oczekujaca24.01.2018 14:30

Wdowy i sieroty zostawili na sam koniec zlodzieje pieniedzy im braklo to nie wiedza co zrobic mydla ludziom oczy ze duzo jest wniskow osob ktore nie podlegaja ustawie biedny prezesino Cudny ciekawe skad wezmiesz zeby tym wdowom i sierotom wyplacic

Karol24.01.2018 14:04

W wyjaśnieniu wniosku było wszystko napisane co należy wykonać przed złożeniem wniosku o rekompensatę. Wszyscy myśli, że nikt nie będzie sprawdzał złożonych wniosków i dostaną kasę. Nie potrafią czytać ze zrozumieniem więc niech teraz czekają. Ci z 2015 r. stworzyli niepotrzebnie robotą i na co liczyli???

Pokaż wszystkie opinie (14)