Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
24 stycznia 2018

Dowiedzieli się jak się zatrzymuje przestępców

Dowiedzieli się jak się zatrzymuje przestępców
fot. KMP Jastrzębie

Komendę Miejską w Jastrzębiu-Zdroju odwiedzili uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół nr 3. Podczas wizyty kadeci zapoznali się z charakterem pracy policjantów z poszczególnych wydziałów oraz zobaczyli policyjny sprzęt. Stróże prawa chętnie odpowiadali też na zadawane przez licealistów pytania. Dla tych młodych ludzi była to doskonała okazja do zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie policjanta.

Spotkanie z uczniami klasy licealnej o profilu policyjnym rozpoczęła podkom. Aneta Zacharjasz, która opowiedziała o strukturze organizacyjnej jednostki oraz o tym, jak wygląda procedura rekrutacji do służby w Policji. Następnie, kilka słów o charakterze pracy policjantów drogówki powiedział asp. szt. Robert Stachnik. Przy tej okazji kadeci mogli z bliska zobaczyć sprzęt, jakim posługują się funkcjonariusze ruchu drogowego.

Mundurowy przypomniał uczniom, jak istotne jest noszenie odblasków. Zachęcił też do ich noszenia również w terenie zabudowanym. Po czym st. sierż. Mateusz Przybył przybliżył czym zajmują się funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego i zaprezentował elementy ochronne, wykorzystywane przez stróżów prawa podczas zabezpieczeń imprez masowych. Na zakończenie kilka słów o charakterze pracy oficera prasowego opowiedziała mł. asp. Bogusława Dudek. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy, pomogą młodym ludziom w podjęciu trafnej decyzji, dotyczącej ich dalszej drogi zawodowej.

 

KMP Jastrzębie-Zdrój 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjant zawsze czujny - zatrzymał pijanego kierowcę Policjant zawsze czujny - zatrzymał pijanego kierowcę

Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie Złodziej poturbował ekspedientkę w sklepie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Marzyciel24.01.2018 12:20

Gdyby tak policjanci nie byli potrzebni w naszym mieście, jak to by było dobrze. Ale złodziei, bandytów i innej maści przestępców nie brakuje. Mówi się na nich "nieprzystosowani". A to są zwykłe bydlaki i głupi, którzy nie potrafią żyć w społeczeństwie.