Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°15°
24 stycznia 2018

Dowiedzieli się jak się zatrzymuje przestępców

Dowiedzieli się jak się zatrzymuje przestępców
fot. KMP Jastrzębie

Komendę Miejską w Jastrzębiu-Zdroju odwiedzili uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół nr 3. Podczas wizyty kadeci zapoznali się z charakterem pracy policjantów z poszczególnych wydziałów oraz zobaczyli policyjny sprzęt. Stróże prawa chętnie odpowiadali też na zadawane przez licealistów pytania. Dla tych młodych ludzi była to doskonała okazja do zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie policjanta.

Spotkanie z uczniami klasy licealnej o profilu policyjnym rozpoczęła podkom. Aneta Zacharjasz, która opowiedziała o strukturze organizacyjnej jednostki oraz o tym, jak wygląda procedura rekrutacji do służby w Policji. Następnie, kilka słów o charakterze pracy policjantów drogówki powiedział asp. szt. Robert Stachnik. Przy tej okazji kadeci mogli z bliska zobaczyć sprzęt, jakim posługują się funkcjonariusze ruchu drogowego.

Mundurowy przypomniał uczniom, jak istotne jest noszenie odblasków. Zachęcił też do ich noszenia również w terenie zabudowanym. Po czym st. sierż. Mateusz Przybył przybliżył czym zajmują się funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego i zaprezentował elementy ochronne, wykorzystywane przez stróżów prawa podczas zabezpieczeń imprez masowych. Na zakończenie kilka słów o charakterze pracy oficera prasowego opowiedziała mł. asp. Bogusława Dudek. Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy, pomogą młodym ludziom w podjęciu trafnej decyzji, dotyczącej ich dalszej drogi zawodowej.

 

KMP Jastrzębie-Zdrój 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zatrzymano handlarza  dopalaczami niosącymi śmierć Zatrzymano handlarza dopalaczami niosącymi śmierć

Policjanci kręcą na rowerach Policjanci kręcą na rowerach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Marzyciel24.01.2018 12:20

Gdyby tak policjanci nie byli potrzebni w naszym mieście, jak to by było dobrze. Ale złodziei, bandytów i innej maści przestępców nie brakuje. Mówi się na nich "nieprzystosowani". A to są zwykłe bydlaki i głupi, którzy nie potrafią żyć w społeczeństwie.