Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
24 stycznia 2018

Jastrzębskie pogotowie otrzymało nowy sprzęt

Jastrzębskie pogotowie otrzymało nowy sprzęt
fot. UM Jastrzębie

Stacja Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała ssaki elektryczne oraz czujniki pediatryczne do pulsoksymetrów. Profesjonalny sprzęt medyczny, który stanowić będzie wyposażenie karetek, został zakupiony ze środków budżetu miasta.

- Każdego roku miasto Jastrzębie-Zdrój przekazuje sprzęt na użytek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2, Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci i właśnie Stacji Pogotowia Ratunkowego. Mimo tego, że nie jest to zadanie miasta, naszą rolą jest pomagać, bo ten sprzęt jest wykorzystywany do leczenia naszych mieszkańców - podkreśla Anna Hetman, prezydent miasta.

Ssaki elektryczne to urządzenia medyczne służące do udrażniania dróg oddechowych podczas czynności ratowniczych i w sytuacjach ich niedrożności powodujących stan zagrożenia życia. Są łatwe w obsłudze, ergonomiczne i niezawodne.

- Otrzymaliśmy nowoczesne ssaki, które są jednymi z podstawowych elementów wyposażenia każdej karetki pogotowia. Sprzęt zdecydowanie ułatwi nam pracę, a co więcej, jest nowy i nie będzie ulegał awariom - wyjaśnia Robert Ostrowski, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Urządzenia medyczne kosztowały 14 430,72 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
seboc24.01.2018 13:06

Skoro jest to na podstawowym wyposazeniu to dlaczego tego nie ma ?

Do głupich i złych24.01.2018 12:17

Zaśpiewanie, śpiewem umierającej kaczki, że umieracie bo pogotowie niema dobrego sprzętu do ratowania życia.

Dedektyw24.01.2018 9:11

Zberali w niedziele i oddali kasę dla ściema kupili by coś lepszego

Radio Teheran24.01.2018 7:50

Takie skomplikowane urzadzenie medyczne robiace "pik" kosztuje niewiele wiecej niz badziew, co mial wskazywac predkosc na polomskiej, ale sie popsul od razu.