Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
24 stycznia 2018

Jastrzębski szpital w setce najlepszych lecznic w kraju

Jastrzębski szpital w setce najlepszych lecznic w kraju
fot. WSS nr 2

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju znalazł się w prestiżowym „Rankingu Szpitali 2017”. Został sklasyfikowany na 65 miejscu, jest to awans o 18 miejsc w stosunku do 2016 roku. W rankingu zostały przedstawione najlepsze jednostki specjalistyczne opieki medycznej w Polsce.

 „Bezpieczny Szpital Przyszłości - Ranking Szpitali” to ranking „Top 100 Szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych”. Edycja rankingu przebiegała pod hasłem „Bezpieczeństwo, jakość, innowacje”. Na podstawie danych przedstawionych w rankingu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zajął 65 miejsce. To dla jastrzębskiego szpitala duży awans w Top 100. W 2016 roku pierwszy raz szpital wziął udział w rankingu i „złotej setce” zajął 83 miejsce. W 2017 roku wzrost nastąpił o 18 miejsc w górę. Szpital był oceniany w następujących obszarach działalności: zarządzania, jakości opieki, opieki medycznej

W obszarach zarządzania poddawane ocenie zostały: budynki, zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Analizie obszaru „opieka medyczna” poddawane były system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa, blok operacyjny, personel i jego kwalifikacje.  

- Wzrost o 18 miejsc w górę podkreśla profesjonalizm kadry zarządzającej, rozwój i poszerzanie kwalifikacji kadry medycznej szpitala i jest wyróżnieniem dla nas wszystkich - wszystkich pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu. Jako dyrektor szpitala dziękuję wszystkim Pracownikom Szpitala ponieważ na to wyróżnienie składa się ciężka praca całego naszego personelu i kieruję sowa uznania dla wszystkich i każdego z osobna – to dzięki zaangażowaniu pracowników możemy cieszyć się sukcesem naszej jednostki - mówi Grażyna Kuczera, dyrektor WSS 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
ilka26.01.2018 14:10

Jednym z kryteriów jest jakość opieki.Więc dlatego uznałam to za żenujący żart.

zniesmaczony 65 miejscem ! 25.01.2018 21:23

Wolę umrzeć pod mostem niż w WSS nr 2 !!

Gość25.01.2018 20:50

GRAŻA nie przesadzaj. Owszem są różni ludzie, upierdliwi i mniej ale pacjent nie może zachowywać się jak żebrak bo każdy musi mieć godność.

Seboc25.01.2018 17:46

Buhahahajaja buhahaahahah buhahjajah

do-ilka25.01.2018 17:36

Przeczytalas art.?
Przeciez sa opisane kryteria.....

ilka25.01.2018 16:10

Ciekawe jakie kryteria były brane pod uwagę?Bo dla mnie to żart.I to kiepski.Leżący pacjent zostawiony sam sobie.Jeśli nie umyje się sam,nie zje sam,to będzie brudny i głodny.Pewnie nie wszystkie oddziały sa takie same,ale te na których miałam nieszczęście leżeć -porażka.

GRAŻA25.01.2018 12:37

Wsparciem dla nas w chorobie są lekarze i personel, gdy jestem chora leżę w szpitalu nie mam żadnych zastrzeżeń. Ważne jest w ludziach dobro i życzliwość, bo dzisiaj, gdzie nie spojrzeć, to wszędzie złośliwość. Czasem wystarczy jedno dobre słowo, żeby otucha wstąpiła na nowo. Jeden drobny gest, to tak niewiele. A od razu w sercu, robi się weselej. Bo każdy człowiek ciepła potrzebuje, jeśli mówi, że nie, to sam siebie okłamuje.miejmy pretensje do rządu ze mało ludzi pracuje pielęgniarki jak i LEKARZE robią co mogą Ale trzeba być potulnym i nie ze mi się to należy nasze mamy uczyły nas ze potulne dziecko dwie matki ssie, grzeczność należy się każdemu bo jesteśmy ludżmi mamy rozum i musi myśleć żeby nikogo nie urazić nie bierzmy przykładu z rządu ze maja nas za drugi sort i ubliżają nam publicznie nie pokazujmy swojego co to ja szpitalu bo zawsze potrzebujemy ich pomocy zdrowie mamy jedno Miłego dzionka wam życzę, moi drodzy. ????

Pokaż wszystkie opinie (26)