Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
24 stycznia 2018

Jastrzębski szpital w setce najlepszych lecznic w kraju

Jastrzębski szpital w setce najlepszych lecznic w kraju
fot. WSS nr 2

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju znalazł się w prestiżowym „Rankingu Szpitali 2017”. Został sklasyfikowany na 65 miejscu, jest to awans o 18 miejsc w stosunku do 2016 roku. W rankingu zostały przedstawione najlepsze jednostki specjalistyczne opieki medycznej w Polsce.

 „Bezpieczny Szpital Przyszłości - Ranking Szpitali” to ranking „Top 100 Szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych”. Edycja rankingu przebiegała pod hasłem „Bezpieczeństwo, jakość, innowacje”. Na podstawie danych przedstawionych w rankingu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zajął 65 miejsce. To dla jastrzębskiego szpitala duży awans w Top 100. W 2016 roku pierwszy raz szpital wziął udział w rankingu i „złotej setce” zajął 83 miejsce. W 2017 roku wzrost nastąpił o 18 miejsc w górę. Szpital był oceniany w następujących obszarach działalności: zarządzania, jakości opieki, opieki medycznej

W obszarach zarządzania poddawane ocenie zostały: budynki, zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Analizie obszaru „opieka medyczna” poddawane były system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa, blok operacyjny, personel i jego kwalifikacje.  

- Wzrost o 18 miejsc w górę podkreśla profesjonalizm kadry zarządzającej, rozwój i poszerzanie kwalifikacji kadry medycznej szpitala i jest wyróżnieniem dla nas wszystkich - wszystkich pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu. Jako dyrektor szpitala dziękuję wszystkim Pracownikom Szpitala ponieważ na to wyróżnienie składa się ciężka praca całego naszego personelu i kieruję sowa uznania dla wszystkich i każdego z osobna – to dzięki zaangażowaniu pracowników możemy cieszyć się sukcesem naszej jednostki - mówi Grażyna Kuczera, dyrektor WSS 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia Oddział Pediatryczny w WSS2 ruszy 1 stycznia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
ilka26.01.2018 14:10

Jednym z kryteriów jest jakość opieki.Więc dlatego uznałam to za żenujący żart.

zniesmaczony 65 miejscem ! 25.01.2018 21:23

Wolę umrzeć pod mostem niż w WSS nr 2 !!

Gość25.01.2018 20:50

GRAŻA nie przesadzaj. Owszem są różni ludzie, upierdliwi i mniej ale pacjent nie może zachowywać się jak żebrak bo każdy musi mieć godność.

Seboc25.01.2018 17:46

Buhahahajaja buhahaahahah buhahjajah

do-ilka25.01.2018 17:36

Przeczytalas art.?
Przeciez sa opisane kryteria.....

ilka25.01.2018 16:10

Ciekawe jakie kryteria były brane pod uwagę?Bo dla mnie to żart.I to kiepski.Leżący pacjent zostawiony sam sobie.Jeśli nie umyje się sam,nie zje sam,to będzie brudny i głodny.Pewnie nie wszystkie oddziały sa takie same,ale te na których miałam nieszczęście leżeć -porażka.

GRAŻA25.01.2018 12:37

Wsparciem dla nas w chorobie są lekarze i personel, gdy jestem chora leżę w szpitalu nie mam żadnych zastrzeżeń. Ważne jest w ludziach dobro i życzliwość, bo dzisiaj, gdzie nie spojrzeć, to wszędzie złośliwość. Czasem wystarczy jedno dobre słowo, żeby otucha wstąpiła na nowo. Jeden drobny gest, to tak niewiele. A od razu w sercu, robi się weselej. Bo każdy człowiek ciepła potrzebuje, jeśli mówi, że nie, to sam siebie okłamuje.miejmy pretensje do rządu ze mało ludzi pracuje pielęgniarki jak i LEKARZE robią co mogą Ale trzeba być potulnym i nie ze mi się to należy nasze mamy uczyły nas ze potulne dziecko dwie matki ssie, grzeczność należy się każdemu bo jesteśmy ludżmi mamy rozum i musi myśleć żeby nikogo nie urazić nie bierzmy przykładu z rządu ze maja nas za drugi sort i ubliżają nam publicznie nie pokazujmy swojego co to ja szpitalu bo zawsze potrzebujemy ich pomocy zdrowie mamy jedno Miłego dzionka wam życzę, moi drodzy. ????

Pokaż wszystkie opinie (26)