Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 stycznia 2018

Górnictwo w potrzebuje 7,2 mld zł dotacji

Górnictwo w potrzebuje 7,2 mld zł dotacji
fot. pixabay

Powstał rządowy Program  dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce do 2030 roku. Zakłada on mi.in. pomoc publiczną w wysokości ponad 7 mld zł. 

Program przewiduje, że do 2020 roku powstanie nowa ustawa górnicza, w której zawarte będą regulacje mające wspierać działania rządowe w górnictwie.

- Głównym celem programu jest tworzenie warunków sprzyjających budowie rentownego, efektywnego i nowoczesnego sektora górnictwa węgla kamiennego. Ma on być oparty na kooperacji, wiedzy i innowacjach, przyczyniających się do zapewnienia niezależności energetycznej Polski oraz wspierania konkurencyjności naszej gospodarki – takie założenia znajdują się w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów. 

Łączna maksymalna wartość pomocy publicznej dla sektora górniczego w latach 2016-2030 to ponad 7,2 mld zł, z czego ok. 3,3 mld zł to koszty redukcji zdolności produkcyjnych kopalń, a prawie 2,4 mld zł - koszty roszczeń pracowniczych (w tym 2,1 mld zł osłony socjalne).

Program przewiduje, że do roku 2020 roku branża węglowa ma działać w podziale trzech grup węgla energetycznego: górnośląskiej, małopolskiej, wschodniej. W dalszych plamach jest ich konsolidacja w jedną grupę węglowo-koksową z liderem - Jastrzębską Spółką Węglową.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicze związki zawodowe stracą wpływy? Górnicze związki zawodowe stracą wpływy?

Burmistrzowie z Niemiec, Bułgarii i Grecji przyjadą do Jastrzębia Burmistrzowie z Niemiec, Bułgarii i Grecji przyjadą do Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
max30.01.2018 5:51

no i galoty łobsrane...wszystko z tej lolskiej zawisci...musza chyba brac wieksza dawke lekow

max29.01.2018 14:43

do do egon...następny pazerny troll się odezwał!!! do roboty się weż pasożycie!!!

do egon29.01.2018 12:54

jestes ograniczony umyslowo jak ameba, typowe gimbusiarskie odzywki "chyba ty" hehe
typowy janusz ktoremu jak sie powie prawde to szczeka i ujada z piana w gebie

egon29.01.2018 8:39

gościu....tylko że ja za to jak piszesz ,,żarcie,, ...widocznie takie u ciebie słownictwo rodzinne płacę sam i na pewno nie jest najtańsze bo mnie stać a ty co miesiąc czekasz na bony i zaraz lecisz kupować coś co ci zapełni lodówke na dłuższy czas!!! a cebulak to jesteś ty bo pewnie cebula to twoje częste menu np. w formie zupy.!!!

Śląski.pl27.01.2018 8:10

Bardzo dobrze że pomaga się górnictwu bo z górnictwa żyła cała Polska przez 40 lat ,czemu na Warszawę nikt nie narzeka a cała Polska ja sponsoruje

Prorok26.01.2018 21:59

Gdyby nie górnictwo Huty stocznie to dzisiaj byście siedzieli dalej w PRL u i przy świeczkah chwalili ZSRR

fd26.01.2018 11:50

Znowu trole antygórnicze beda sie onanizowały po przeczytani tego fejka

Pokaż wszystkie opinie (34)