Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
25 stycznia 2018

Płace w górnictwie wzrosły o ok. 40 proc.

Płace w górnictwie wzrosły o ok. 40 proc.
fot. JSW S.A.

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące wysokości wynagrodzenia Polaków. Tradycyjnie już pracownicy sektora górniczego wypadają w tych zestawieniach lepiej, niż inne branże.

Według Głównego Urzędu Statystycznego płace w sektorze górnictwa wzrosły o 37,3 proc. (porównując 2017 rok do 2016 roku). Jeszcze większy skok zanotowano porównując wysokość wynagrodzenia górników w grudniu 2017 roku do 2016 roku, tutaj wzrost wyniósł 116,7 proc. Analitycy uważają, że duże znaczenie miała wypłata nagród barbórkowych.

W tym kontekście coraz częściej słychać głosy ze strony górniczych związków zawodowych, że przyszedł czas na rozmowy o podwyższeniu wynagrodzeń. Samo odwieszenie premii, ekwiwalentu górniczego, co miało miejsce w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, ma nie załatwiać sprawy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Artur Wojtków wiceprezesem JSW Artur Wojtków wiceprezesem JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
Jasmos27.01.2018 20:18

Górnicy moi drodzy.

Wszystko będzie super.
W lutym 14-stka potem w kwietniu 8ton węgla wypłacą około 4,5 tys 'złotych.
Premia w kwietniu około 6 tyś.
Druga premia we wrześniu też około 6 tyś zł.

Jasmos27.01.2018 19:15

Górnicy moi drodzy.

Wszystko będzie super.
W lutym 14-stka potem w kwietniu 8ton węgla wypłacą około 4,5 tys 'złotych.
Premia w kwietniu około 6 tyś.
Druga premia we wrześniu też około 6 tyś zł.

Pracownik27.01.2018 18:07

Do wszystkich wrednych zazdrośników i osób ograniczonych którzy nie do czytali na końcu ze wysokość wynagrodzenia wzrosła ze względu na wypłatę barbórki informuje ze wypłaty w JSW nie wzrosły są na tragicznym poziomie prosze sobie sprawdzić wymagprdzenie za poprzednie miesiące a nie za grudzień co roku to samo grudzień i zazdrośnicy jęczą wiec dodatkowa info dla zazdrośników JSW Sig poszukuje fachowców wiec do tzw inteligentów którzy myślą ze na kwk pracują tłuki co nie chcieli sie uczyć informuje ze trzeba mieć ukończona szkole i mieć cos w głowie i Nie rzadko spotyka sie ludzi z inz. Przy łopacie lub jako fachowiec wiec każdy kto chce mieć tak kolorowo jak na kwk to niech idzie z podaniem i spróbuje tego miodu na 2,5 tys złotych pozdrawiam

Zeflik27.01.2018 14:27

Wydobycie mniejsze o 6.8 % - płace wzrost o 37,3 % .
Takie cuda tylko za rządów Pisiorów.OK
Wszyscy płacimy haracz.Oby nam sie !!!!!

mieszkaniec do mario27.01.2018 5:55

postawiles marna teze wiec czekam na argumenty... jak ich nie bedzie albo beda naciagane tzn ze jestes kompletnym idiota i nie powinienes sie wypowiadac publicznie

Polak26.01.2018 23:13

Mieszkaniec. Nie chciało się nosić teczki trzeba nosic dziś woreczki ci.lu

Jastrzebianin26.01.2018 22:41

Do Kurta. Dlaczego jesteś zlosliwy. Podejmujac prace zdawales sobie sprawę że ze swoim wykształceniem możesz być tylko tym kim jestes. Ci co siedza na stolkach za młodu już myśleli o szkole , studiach wiec kurna tluku masz robić i nie dyskutować.

Pokaż wszystkie opinie (51)