Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 stycznia 2018

Kapitan Jerzy Radomski Zasłużony dla Miasta Jastrzębie-Zdrój

Kapitan Jerzy Radomski Zasłużony dla Miasta Jastrzębie-Zdrój
fot. Ze zbiorów Krzysztofa Radomskiego

Rada Miasta zdecydowała, że kapitan Jerzy Radomski otrzyma odznakę Zasłużony dla Miasta Jastrzębie-Zdrój. Radni jednomyślnie uhonorowali kapitana. 

Radni uznali, że na szacunek zasługuje postawa kapitana Jerzego Radomskiego, jego dokonania w dziedzinie żeglarstwa, stanowiące promocję Miasta Jastrzębie-Zdrój na całym świecie. Kapitan aż 11 razy opłynął kulę ziemską.

- Z pewnością kapitan Jerzy Radomski osiągnął mistrzostwo w tak zwanej „szkole życia”. Swoimi przeżyciami chętnie dzieli się z młodszym pokoleniem. Wskazując młodzieży ścieżkę życia, którą mogą podążyć. Taka osoba, jak właśnie kapitan Jerzy Radomski jest doskonałym emisariuszem naszego miasta na forum globalnym, co utwierdza w przekonaniu, że takie oznaczenie jak najbardziej mu się należy - napisano m.in. w uzasadnieniu uchwały.

Każdy, kto będzie chciał osobiście poznać kapitana Jerzego Radomskiego może to zrobić w dniu 16 lutego podczas jego benefisu w Domu Zdrojowym, który rozpoczyna się o godz. 17:00. Kapitan opowie historię "Czarnego Diamentu". Bohaterskiego jachtu z jastrzębskiej Maszoperii. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożeglowali po morzach i ocenach. Był rum i szanty  Pożeglowali po morzach i ocenach. Był rum i szanty

Kpt. Jerzy Radomski :"Nie zamierzam zwijać żagli" Kpt. Jerzy Radomski :"Nie zamierzam zwijać żagli"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
Radio Teheran29.01.2018 8:20

@Piotr

Przeczytaj, co napisales i sprobuj zrozumiec. Kazda forma literacka (wlaczajac zawiadomienie) powinna miec wstep, rozwiniecie i podsumowanie. Proste reguly czytelnego przekazu.

do Morze29.01.2018 7:46

Metan jest gazem obojetnym dla organizmu amebo.

Morze28.01.2018 18:58

"Gosiu" Jego nie było ponad 30 lat, więc nie mógł przejść na emeryturę po 25 latach. On nie ma żadnej emerytury bo nie odprowadzał składek do ZUS. Chyba, że to robił do jakiegoś ZUS w innym kraju.
Jaka zwykle, gdy się nie wie to się sobie dopowie i już się wie. To takie głupie myślenie, że aż parzy. Kto mieszka w tym mieście? Czy naprawdę metan tak niszczy umysły nawet tych, którzy nie pracują pod ziemią? Czy wszyscy w mieście Jastrzębie myślą podobnie jak co tu napisali bezmyślne "przemyślenia"? Czy wy wszyscy jesteście tacy zawistni wobec siebie? Jak wam się żyje? Czy każdy wychodzący z domu ma przy sobie jakąś pałę żeby zdzielić każdego kto się napatoczy i "popatrzy"? Współczuję wam. Opowiem to swym przyjaciołom. Co to za dziwne miasto ! ! !

Radio Teheran28.01.2018 8:50

jestem tylko chorym umyslowo polaczkiem cebulaczkiem, nie zwracajcie na mnie uwagi ok??

Gość28.01.2018 5:35

Brawo panie kapitanie !

Gosia27.01.2018 21:24

Czarny diament jacht zbudowany przez górników z ich składek. A użytkowany przez jedną osobę.
Nie zdziwię się że ten pan odszedł na górniczą emeryturę po 25 lat pływania, podobnie jak panowie z orkiestry kopalnianej po 25 latach grania na bębenku emerytura..

Radio Teheran27.01.2018 19:44

@do mojego przesladowcy z UM

Jesli ktos wprowadza w blad, to beda to pracownicy UM, ktorzy zafundowali te nedze w miescie.

Pokaż wszystkie opinie (26)