Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
26 stycznia 2018

Gdzie w mieście jest najbardziej zatrute powietrze?

Gdzie w mieście jest najbardziej zatrute powietrze?
fot. pixabay

W mieście działa system monitorowania powietrza, co przydaje się szczególnie w okresie zimowym. Dzięki niemu dowiadujemy się, kiedy raczej unikać spacerów, a kiedy bez obaw wyjść na zewnątrz. Można postawić sobie pytanie, które rejony miasta są najbardziej zanieczyszczone. 

Od października 2017 r. do 25 stycznia 2018 r. największe średniodobowe przekroczenia wystąpiły w dwóch punktach miasta: przy ul. Komuny Paryskiej – 29 dni z przekroczeniem powyżej 100 mikrogramów na m³ oraz przy ul. Pszczyńskiej – 16 dni z przekroczeniem powyżej 100 mikrogramów na m³.

Do pomiaru jakości powietrza wykorzystano innowacyjne rozwiązanie, jakim jest Lokalne Uzupełniające Modelowanie Atmosfery (LUMA) oparte m.in. na inteligentnej sieci detektorów. System LUMA, oparty o inteligentną sieć sensorów, obejmuje 20 lokalizacji (detektorów). Uzyskane wyniki przesyłane są bezprzewodowo a dostęp do nich jest możliwy na bieżąco i archiwalnie poprzez platformę internetową.

Sprawdź jakość powietrza 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy tego dość! Trują nas codziennie!" "Mamy tego dość! Trują nas codziennie!"

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
mx29.01.2018 17:02

W jastrzębiu smog tylko w okresie zimowym w Bziu przy kurnikach jak rok cały zabudować czujniki pod kurnikami i zobaczymy druzgocące wyniki .

dysydent28.01.2018 22:40

W UM na sesjach rady miasta, w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w MZK jest najbardziej zatrute powietrze w Jastrzębiu.

Szotkowiak28.01.2018 21:50

Na Szotkowicach nie wiele lepiej. Rano idąc ulicą czuć i widać czym w piecu palą. Nikt nic z tym nie robi a szkoda bo zatruwamy sie na wzajem.

Ala28.01.2018 8:09

Moszczenica Szotkowice a najciekawiej kolo ośrodka zdrowia tam.w.biały dzień ludzie się nie czają jaraja tak ze czarne niebo aż kurtkę miałam brudna i dlaczego nie ma kontroli macie na tacy dwa osiedla to dużo ? Strażnicy miejscy gdzie jesteście

hawk27.01.2018 11:25

Na moszczenicy dalej się pali śmieci, a kontrol nie ma i nie będzie, wsadźcie sobie gdzieś te czujniki

atmopolis27.01.2018 9:41

Na K.Paryskiej (sołectwo Moszczenica) przenosili już czujnik, w celu poprawy zapisu :) a tu jeszcze gorzej! Ciekawe kiedy się zepsuje i zniknie, tak samo jak problem smogu i smrodu ? Straży wiejskiej tam nie widać wcale, bo pewnie chłopcy nie chcą się truć. Szkoda tylko dzieci, które sa skazane na ciągłe wdychanie tego świństwa i wiecznie chorują. A robią im to ich rodzice i dziadkowie, nieświadomi(?) albo po prostu głupi i pazerni.

:-))27.01.2018 8:42

do :-)) Jakiś ty bystry chyba bystrzejszy jak woda w ........Jak ja się uczyłem na temat Komuny Paryskiej to pewnie jeszcze byłeś w planach!Należy dobrze odczytać intencje piszącego ale widać to zbyt trudne dla pewnych osobników.

Pokaż wszystkie opinie (28)