Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
26 stycznia 2018

Gdzie w mieście jest najbardziej zatrute powietrze?

Gdzie w mieście jest najbardziej zatrute powietrze?
fot. pixabay

W mieście działa system monitorowania powietrza, co przydaje się szczególnie w okresie zimowym. Dzięki niemu dowiadujemy się, kiedy raczej unikać spacerów, a kiedy bez obaw wyjść na zewnątrz. Można postawić sobie pytanie, które rejony miasta są najbardziej zanieczyszczone. 

Od października 2017 r. do 25 stycznia 2018 r. największe średniodobowe przekroczenia wystąpiły w dwóch punktach miasta: przy ul. Komuny Paryskiej – 29 dni z przekroczeniem powyżej 100 mikrogramów na m³ oraz przy ul. Pszczyńskiej – 16 dni z przekroczeniem powyżej 100 mikrogramów na m³.

Do pomiaru jakości powietrza wykorzystano innowacyjne rozwiązanie, jakim jest Lokalne Uzupełniające Modelowanie Atmosfery (LUMA) oparte m.in. na inteligentnej sieci detektorów. System LUMA, oparty o inteligentną sieć sensorów, obejmuje 20 lokalizacji (detektorów). Uzyskane wyniki przesyłane są bezprzewodowo a dostęp do nich jest możliwy na bieżąco i archiwalnie poprzez platformę internetową.

Sprawdź jakość powietrza 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Smród smogu unosił się nad miastem Smród smogu unosił się nad miastem

Ostrzeżenie przed smogiem w holu magistratu Ostrzeżenie przed smogiem w holu magistratu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
mx29.01.2018 17:02

W jastrzębiu smog tylko w okresie zimowym w Bziu przy kurnikach jak rok cały zabudować czujniki pod kurnikami i zobaczymy druzgocące wyniki .

dysydent28.01.2018 22:40

W UM na sesjach rady miasta, w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w MZK jest najbardziej zatrute powietrze w Jastrzębiu.

Szotkowiak28.01.2018 21:50

Na Szotkowicach nie wiele lepiej. Rano idąc ulicą czuć i widać czym w piecu palą. Nikt nic z tym nie robi a szkoda bo zatruwamy sie na wzajem.

Ala28.01.2018 8:09

Moszczenica Szotkowice a najciekawiej kolo ośrodka zdrowia tam.w.biały dzień ludzie się nie czają jaraja tak ze czarne niebo aż kurtkę miałam brudna i dlaczego nie ma kontroli macie na tacy dwa osiedla to dużo ? Strażnicy miejscy gdzie jesteście

hawk27.01.2018 11:25

Na moszczenicy dalej się pali śmieci, a kontrol nie ma i nie będzie, wsadźcie sobie gdzieś te czujniki

atmopolis27.01.2018 9:41

Na K.Paryskiej (sołectwo Moszczenica) przenosili już czujnik, w celu poprawy zapisu :) a tu jeszcze gorzej! Ciekawe kiedy się zepsuje i zniknie, tak samo jak problem smogu i smrodu ? Straży wiejskiej tam nie widać wcale, bo pewnie chłopcy nie chcą się truć. Szkoda tylko dzieci, które sa skazane na ciągłe wdychanie tego świństwa i wiecznie chorują. A robią im to ich rodzice i dziadkowie, nieświadomi(?) albo po prostu głupi i pazerni.

:-))27.01.2018 8:42

do :-)) Jakiś ty bystry chyba bystrzejszy jak woda w ........Jak ja się uczyłem na temat Komuny Paryskiej to pewnie jeszcze byłeś w planach!Należy dobrze odczytać intencje piszącego ale widać to zbyt trudne dla pewnych osobników.

Pokaż wszystkie opinie (28)