Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
30 stycznia 2018

Nowe ceny za wywóz śmieci. Uchwała przeszła jednym głosem

Nowe ceny za wywóz śmieci. Uchwała przeszła jednym głosem
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Radni uchwalili nowe ceny za wywóz śmieci na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Teraz mieszkańcy bloków zapłacą dokładnie tyle samo, co posiadacze domów jednorodzinnych. 

W mieście obowiązuje ujednolicona opłata za wywóz śmieci. Mieszkańcy bloków oraz domów jednorodzinnych zapłacą 12 zł od osoby miesięcznie. Wcześniej opłata w blokach wynosiła 12,60 zł, a w domach - 9 zł. Uchwała na temat cen wywozu śmieci przeszła tylko jednym głosem. Najwięcej wątpliwości podczas głosowania mieli radni pochodzący z sołectw.

Spore wątpliwości budzi to, dlaczego mieszkańcy domów jednorodzinnych płacą o 3 zł więcej, niż dotychczas.

- W ramach comiesięcznej opłaty właściciele domków otrzymają 70 worków na śmieci oraz pojemniki na odpady. Oprócz tego w sezonie jesiennym wywożone będą  od nich liście, w sumie ok. 120 litrów. Mieszkańcy płacą miesięcznie 12 zł od osoby za wywóz śmieci. Natomiast usługi, jakie otrzymują od miasta, o których wcześniej mówiłem, można wycenić na 34 zł - wyjaśniał zastępca prezydenta Janusz Buda. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (57)
Jak was słucham to mi źle01.02.2018 13:06

KRZYŚ blokersom liści nie trzeba wywozic, nie dostarcza się im worków na śmieci i wszystkie śmieci z jednego bloku zabiera się jednym szybkim przejazdem a w domach jeżdżą jak ciule od domu do domu marnujac czas, zdrowie i pieniądze na samochody więc nie opowiadaj jaki Ty to jesteś biedny bo napisali Ci ile kosztuje wywóz śmieci z domu a Ty i tak płacisz 1/3!!! A po 2 jak stać Cię na dom to na śmieci już nie masz? Się przeprowadz do bloku!!! Nie pozdrawiam

bolo01.02.2018 11:20

I jeszcze jedno...mam dużo znajomych których dzieci się pobudowały na wioskach i często widze jak wracają to pod śmietnikiem pełne wory śmieci z bagażnika wyrzucają do kontenera...więc najpierw pomyśl a póżniej wypisuj bzdury że z bloków wyworzą do lasu mając w promieniu kilkudziesięciu metrow kilka kontenerów ogolnych i trzy do segregacji !!!

bolo01.02.2018 10:21

Krzyś...a pobocza pełne pampersów to też przedsiębiorcow robota? bądź poważniejszy.

Krzyś 01.02.2018 9:37

Bolo smieci do lasu to wyworzą drobni przedsiębiorcy z bloków po co płacić. Popatrz ile koszy czy worków jest jak jeżdżą i zbierają więc po co brudzic sobie auto jeżdżeniem po lasach.

bolo01.02.2018 8:04

Krzyś...bo u was nie ma po co jeździć częściej ponieważ większość śmieci palisz w piecu to co będą wywozić a i są tacy...niemówię że wszyscy że czego nie spali to na poboczach dróg wyrzucają ...jeżdże często po Bziu czy Ruptawie to widzę!!!

Krzyś 01.02.2018 1:17

Erwin i reszta blokersow moze jak nam zaczną jezdzic i wywozic tak jak u was to moge płacić a nie raz na 2tyg.

Krzyś 01.02.2018 1:15

No ładnie firma produkująca worki dogadali się z urzędnikami i będą nam teraz wciskać tylko po co kto zużyte 70 worków miesięcznie. Pewnie jakiś pociotek prezydentowej otworzyl firme i cza gdzies to sprzedać

Pokaż wszystkie opinie (57)