Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
30 stycznia 2018

Reanimacja na Komendzie Miejskiej Policji

Reanimacja na Komendzie Miejskiej Policji
fot. KMP Jastrzębie

Kilka dni temu na Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzono reanimację. Na szczęście były to tylko ćwiczenia z udziałem fantoma treningowego. 

Policyjne zasoby sprzętowe zwiększyły się o fantom do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej z możliwością pomiaru, jakości wykonywanych ćwiczeń oraz obserwowania na dużym ekranie prowadzonych czynności i szczegółowych danych podsumowujących każdą sesję.

-  Dla policjantów jest to znakomita okazja aby systematycznie w ramach prowadzonych szkoleń zawodowych doskonalić technikę udzielania pierwszej pomocy na nowoczesnym sprzęcie. Regularne ćwiczenie procedury udzielania pierwszej pomocy na fantomach, bardzo realistycznie oddających fizjologię i anatomię człowieka z pewnością pozwoli na utrzymanie wysokiej skuteczności działań podejmowanych przez policjantów w rzeczywistych sytuacjach. Fantom treningowy stosowany podczas szkolenia policjantów przyczyni się zapewne do osiągnięcia celów dydaktycznych, a przede wszystkim większej skuteczności podejmowanych czynności ratowniczych - mówi mł. asp. Bogusława Dudek.

Urządzenie zostało sfinansowane ze środków budżetu miasta. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
erwin30.01.2018 18:04

Niech dadzą zatrzymanym na dołku żeby się nie nudzili .

Gość30.01.2018 13:44

A już myślałem że reanimowano posła Marude i bliźniaka tuż przed jego urodzinami ha ha ha, szkoda...

Jan30.01.2018 8:32

Super sprawa, gratuluję pomysłu zakupu, mam nadzieję , że przyda się w szkoleniach policjantów oraz i naszej młodzieży i dzieciaków . Szacun dla Policji!!!

Ratownik30.01.2018 8:09

Takie ćwiczenia powinny się odbywać regularnie. Również w szkołach. Dzieciarnia, choć w większości zajęta tylko swoimi małymi sprawami też powinna wiedzieć jak ratować. To się zawsze może przydać i uratować komuś życie.