Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
31 stycznia 2018

Zofiówka: Na ten parking mieszkańcy długo czekają

Zofiówka: Na ten parking mieszkańcy długo czekają
fot. pixabay

Już wkrótce spełni się wieloletnie marzenie mieszkańców osiedla Zofiówka o parkingu. Jastrzębski magistrat podpisał umowę na jego budowę. Parking będzie się znajdował przy ul. Wodeckiego. 

Mieszkańcy osiedla Zofiówka od lat cierpią na brak miejsc parkingowych. Znalezienie wolnego miejsca na samochód graniczy z cudem. Sytuacji nie poprawia fakt, że pracownicy kopalni „Zofiówka” również zostawiają tam swoje samochody.  

- W ramach zadnia przewidziano budowę dróg manewrowych o łącznej długości  140m, jak również  budowę I etapu parkingu na 57 miejsc postojowych (w tym 1 dla niepełnosprawnych). Wykonawca, który będzie realizować te zadanie, będzie miał do wykonania również budowę kanalizacji deszczowej na potrzeby odwodnienia powierzchni utwardzonych, przebudowę / budowę oświetlenia ulicznego oraz wycinkę drzew i krzewów - informuje jastrzębski magistrat.

Miasto na nowy parking na ulicy Wodeckiego przeznaczy 596 656,54 zł. Firma wybrana w przetargu ma na wykonanie zadania 115 dni od chwili podpisania umowy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zastawiają dojazd do śmietników Zastawiają dojazd do śmietników

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Ktoś 01.02.2018 7:07

Cały Dubielec powinni ogrodzic drutem kolczastym i zakaz opuszczania,, tych tubylców "

Mieszkaniec Z31.01.2018 15:46

Totalnie bez sensu... Cala Zofiowke zaleją betonem... Mieszkańcy chcieli? Mnie nikt o zdanie nie pytał... A jak nie będzie szlabanu jak na Malchera to i tak nic nie zmieni... Totalny brak wyobraźni... Nie dość że jest tu kopalnia i tony betonu to ostatki zieleni zabrukują...

Koper31.01.2018 13:52

Niech dadzą zakaz parkowania dla ludzi którzy tam nie mieszkaja a jak ktoś zaparkuje z kopalni to karać wysokimi mandatami...wiem,jestem naiwny hehe

Oko proroka31.01.2018 13:48

Jacy mieszkańcy "zofiowki" czekają no parking i wycinkę drzew niech się w głowę pukna w urzędzie miasta. Zrobiono obwodnicę do Pawłowice wycięto ich w brud coś dla mieszkańców siłownię na powietrzu dla starszych osób itd itp

Gość31.01.2018 9:10

57 miejsc parkingowych, czyli 56 miejsc na samochody pracowników kopalni lub pobliskiej przychodni i jedno dla osoby niepełnosprawnej....jeżeli nie zostanie zamontowany żaden szlaban, etc. to nic się nie zmieni

t31.01.2018 8:24

Prawie 600 000 zł za parking na 57 samochodów? Pozłacane krawężniki?