Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
31 stycznia 2018

Zofiówka: Na ten parking mieszkańcy długo czekają

Zofiówka: Na ten parking mieszkańcy długo czekają
fot. pixabay

Już wkrótce spełni się wieloletnie marzenie mieszkańców osiedla Zofiówka o parkingu. Jastrzębski magistrat podpisał umowę na jego budowę. Parking będzie się znajdował przy ul. Wodeckiego. 

Mieszkańcy osiedla Zofiówka od lat cierpią na brak miejsc parkingowych. Znalezienie wolnego miejsca na samochód graniczy z cudem. Sytuacji nie poprawia fakt, że pracownicy kopalni „Zofiówka” również zostawiają tam swoje samochody.  

- W ramach zadnia przewidziano budowę dróg manewrowych o łącznej długości  140m, jak również  budowę I etapu parkingu na 57 miejsc postojowych (w tym 1 dla niepełnosprawnych). Wykonawca, który będzie realizować te zadanie, będzie miał do wykonania również budowę kanalizacji deszczowej na potrzeby odwodnienia powierzchni utwardzonych, przebudowę / budowę oświetlenia ulicznego oraz wycinkę drzew i krzewów - informuje jastrzębski magistrat.

Miasto na nowy parking na ulicy Wodeckiego przeznaczy 596 656,54 zł. Firma wybrana w przetargu ma na wykonanie zadania 115 dni od chwili podpisania umowy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ratownicy z Zofiówki najlepsi w JSW Ratownicy z Zofiówki najlepsi w JSW

Tragiczna majówka. Pięciu górników zginęło  Tragiczna majówka. Pięciu górników zginęło

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Ktoś 01.02.2018 7:07

Cały Dubielec powinni ogrodzic drutem kolczastym i zakaz opuszczania,, tych tubylców "

Mieszkaniec Z31.01.2018 15:46

Totalnie bez sensu... Cala Zofiowke zaleją betonem... Mieszkańcy chcieli? Mnie nikt o zdanie nie pytał... A jak nie będzie szlabanu jak na Malchera to i tak nic nie zmieni... Totalny brak wyobraźni... Nie dość że jest tu kopalnia i tony betonu to ostatki zieleni zabrukują...

Koper31.01.2018 13:52

Niech dadzą zakaz parkowania dla ludzi którzy tam nie mieszkaja a jak ktoś zaparkuje z kopalni to karać wysokimi mandatami...wiem,jestem naiwny hehe

Oko proroka31.01.2018 13:48

Jacy mieszkańcy "zofiowki" czekają no parking i wycinkę drzew niech się w głowę pukna w urzędzie miasta. Zrobiono obwodnicę do Pawłowice wycięto ich w brud coś dla mieszkańców siłownię na powietrzu dla starszych osób itd itp

Gość31.01.2018 9:10

57 miejsc parkingowych, czyli 56 miejsc na samochody pracowników kopalni lub pobliskiej przychodni i jedno dla osoby niepełnosprawnej....jeżeli nie zostanie zamontowany żaden szlaban, etc. to nic się nie zmieni

t31.01.2018 8:24

Prawie 600 000 zł za parking na 57 samochodów? Pozłacane krawężniki?