Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
31 stycznia 2018

Czy stan zdrowia mieszkańców pogorszy się?

Czy stan zdrowia mieszkańców pogorszy się?
fot. JastrzebieOnline.pl

Radni Jastrzębskiej Rady Miasta uznali, że mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju nie mają zapewnionego odpowiedniego dostępu do świadczeń zdrowotnych. Zaapelowali więc do rządu o podjecie decyzji, które korzystnie wpłynęłyby na dostępność świadczeń medycznych dla jastrzębian. 

- Radni Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój zwracają się do Rządu, polityków i wszystkich osób odpowiedzialnych za ochronę zdrowia i kształtowanie polityki zdrowotnej o pilne zwiększenie krajowych środków finansowych przeznaczonych na świadczenia medyczne i opiekę zdrowotną. Permanentne niedofinansowanie systemu ochrony zdrowia skutkuje pogarszaniem dostępu do świadczeń zdrowotnych oraz stanowi ryzyko pogorszenia stanu zdrowia mieszkańców Miasta Jastrzębie-Zdrój, który z uwagi na postępujący proces starzenia wymaga adekwatnego poziomu finansowania ze środków publicznego płatnika, jakim w chwili obecnej jest Narodowy Fundusz Zdrowia - piszą m.in. radni w uchwale.

Ponadto radni zaapelowali o przyznanie środków finansowych na przeniesienie Oddziału Pediatrycznego, znajdującego się przy ul. Krasickiego do głównej siedziby szpitala przy al. Jana Pawła II. Ma to wpłynąć na polepszenie opieki nad małymi pacjentami. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem? P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
do "do Aga" 20:1201.02.2018 9:21

Przeciez Ty wypisujesz same kłamstwa ! Przypisujesz im wszystko, czego nie zrobili i na odwrot. PO okradalo caly narod, wychodza teraz wszystkie afery. Rydzyk i biskupstwo i tak mieli dofinansowania, nikt mu kraniku nie zakrecil. Faszyzm w Polsce mial sie dobrze ze tak powiem, nikt nie chodzil po prostu wtedy po lasach :) Obronnosc dopiero teraz sie poprawia (mnie tez to dziwi). PO zarznelo polskie gornictwo. Ceny rosly za PO i za PiS tez rosna. Proszę nie kłamać. Nie cierpie PiS i PO, pora dac szanse komus nowemu. Nowoczesna musi zniknac z mapy politycznej.

do Aga 31.01.2018 20:12

Czy ktoś tak kiedyś napisał? Odpowiadam: Nikt nie wychwalał PO. Nawet za ich rządów. Często pisano o rządzie PO źle. Ale to był rząd, który po cichu nie okradał społeczeństwa, żeby kupować wyborców. Nie szedł na rękę Rydzykowi i biskupstwu, bo wiedzieli, że ci ludzie reprezentują więcej zła niż dobra. Nie kombinował na boku i nie popierał żadnej organizacji i ostro sprzeciwiał się organizacjom popierających jawnie faszyzm. Nie niszczył naszej obronności. Wojsko miało się dobrze i powoli się rozwijało. Po nie niszczyło górnictwa. Liczyli, że problem jakoś sam się rozwiąże. Na wszytko było mało pieniędzy. Teraz podobno gwałtownie mamy więcej. Tylko dlaczego rosną równie gwałtownie ceny? Gdzie idą te pieniądze, których jest więcej. Samorządowi działacze PO nie niszczyli miast, gdzie w władzach byli ludzie z PiS.
Można by tak długo pisać za i przeciw. Rozumiem, że cię nagle oświeciło i napisałaś tą głupotę. Szkoda, że się ośmieszyłaś.

Skrzat Bartodziej31.01.2018 18:47

Proces dokapitalizowania zamyka się w dniu dzisiejszym - w dniu dzisiejszym ostatnie 300 mln zł trafi na konta spółki - poinformował prezes PGG Tomasz Rogala po środowym spotkaniu zarządu PGG ze stroną społeczną, z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i jego zastępcy Grzegorza Tobiszowskiego. Tu są wasze pieniądze z waszych podatków właśnie tyle trzeba na wypłatę 14-tki dla górników z PGG

Gustlik 31.01.2018 13:07

Stan zdrowia się pogarsza to widać po wpisach na forach

Wasabi31.01.2018 12:08

Logicznie myślący obywatel od razu wie, że jest to szwindel.

Hiena 31.01.2018 10:58

Mieszkańcy coraz starsi to lepiej nie będzie , ale to musiało stwierdzić wielkie gremium naukowe po podstawówce za odpowiednią kwotę .

Gość31.01.2018 9:55

halo tu ziemia!!!!!!!Radni naszego miasta zdecydowali zmniejszyć wydatki na nasz szpital.Czy już o tym zapomnieli?????

Pokaż wszystkie opinie (10)