Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
31 stycznia 2018

Kto zapłaci za wymianę kotłów centralnego ogrzewania?

Kto zapłaci za wymianę kotłów centralnego ogrzewania?
fot. Ewelinna Auguścik

O smogu mówi się dużo zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy jest najbardziej dotkliwy. Skuteczną walką z nim jest montaż nowoczesnych kotłów centralnego ogrzewania. Problemem jednak są koszty związane z ich wymianą. 

Niska emisja, czyli dym z zabudowań jednorodzinnych to źródła zanieczyszczenia powietrza. Uchwała antysmogowa, którą przyjął Sejmik Województwa Śląskiego zobowiązuje posiadaczy kotłów starej generacji do ich wymiany i chociaż jest to rozłożone w czasie, to stanowi poważny problem finansowy. Co roku Miasto Jastrzębie-Zdrój zabezpiecza środki na dofinansowanie zakupu tych urządzeń, jak i innych inwestycji proekologicznych.

Radny Ryszard Piechoczek podczas styczniowej sesji Rady Miasta zwrócił uwagę na ten problem. Pytał, czy miasto rozważa dodatkową pomoc dla osób, którym sytuacja finansowa nie pozwala na wymianę pieca grzewczego oraz czy znajdą się dodatkowe pieniądze w przypadku większego zainteresowania dofinansowaniem wymiany pieców CO.  

- Problem smogu, a co się z tym wiąże wymiany pieców CO jest trudny. Z jednej strony marszałek nakłada na mieszkańców konieczność wymiany tych urządzeń na nowoczesne, spełniające wysokie wymogi ekologiczne - z drugiej nie każdy może sobie na to pozwolić. Myślę, że mieszkańcy znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej powinni otrzymać wsparcie - mówił radny Ryszard Piechoczek. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu? Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu?

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Paula03.02.2018 12:20

Zamiast kazać piece zmieniać to ludzi wreszcie nauczcie w piecu dobrze rozpalać. 90% tych palących w piecach rozpala go od dołu i potem latają jeszcze 3-4 razy dziennie dowalkić parę łopat bo się szybko spala. A wystarczy odpalać od góry - dymu jak na lekarstwo sąsiedzi myśleli, że mam ogrzewanie gazowe i tylko raz dziennie do pieca idę pali się 20-24 godziny.

Gość02.02.2018 23:50

Do Gość o 16:23... trochę kultury człowieku , mendy znajdż u siebie w rodzinie , nikt ciebie nie obraża to ty też nikogo nie wyzywaj i w ogóle piszesz głupoty .

Gość02.02.2018 16:23

@ Gość Dziś o 10:41

No to jak podjadę sobie na parking pod blokiem. to czemu jedne i te same mendy oknowe przeginają że to ich parking blokowy?

A komornik może przyjść i do ciebie i do mnie a SM to tylko do ciebie bo to twój pośrednik z miastem.

Tak na marginesie wszyscy się czepiacie wszystkiego a menelom ze slamsów umorzono długi. Poco wogule na cokolwiek płacić jak i tak umarzają.

Gość02.02.2018 10:41

Do Gość 18:55 co ty za głupoty piszesz, parkingi nie są naszą własnością tylko miasta. My z bloków chociaż many mieszkania własnościowe i nie będziemy płacić do SM to zabiorą mieszkanie na spłatę zaległości czynszowych a dom kto zabierze ? może jedynie komornik lub bank jak weżniesz duży kredyt na zastaw domu i nie będziesz spłacał.

Gość01.02.2018 18:55

Jedno pytanie gorole to czemu macie mieć robione parkingi z kasy miejskiej? Czemu ja z domku mam wam dokładać do miejsca parkingowego? Zróbcie z rodziną zrzutkę na 6 worków ziemi i ułożyć se płytki parkingowe w przedpokoju i tam trzymać złom na kredyt kupiony od niemca.

Wy chcecie na parkingi My na piece i koło się zamyka. A tu nic tylko szczekanie mądrych inaczej.

Oko proroka01.02.2018 9:51

Gość!coś to kupił apartament w od trumpa

Piegus01.02.2018 7:56

To niech rodzina sie skąłada na piec anie miasto ma dofinansowywać komuś zakup kotłów. Jak ktoś budował dom to powinien wiedzieć zę utrzymanie kosztuje. Mnie nikt do centralnego nie dopłaca a czynsz musze mies płacić prawie 800 zł
Niech sprzedają domy i kupia sobie w bloku małe mieszkanko.

Pokaż wszystkie opinie (36)