Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
31 stycznia 2018

JKH GKS Jastrzębia zdobywa trzy punkty w Gdańsku

JKH GKS Jastrzębia zdobywa trzy punkty w Gdańsku
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Opłaciła się długa podróż do Gdańska. Po golach Vladimira Lukaczika, Dominika Pasia, Dominika Jarosza i Leszka Laszkiewicza hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali MH Automatykę Gdańsk 4:1 i wracają do Jastrzębia-Zdroju z kompletem trzech punktów.

W pierwszych minutach więcej sytuacji wypracowali sobie jastrzębianie i to właśnie zespół gości otworzył wynik meczu. W 11. minucie, gdy JKH grał z przewagą jednego zawodnika z niebieskiej celnie uderzył Vladimir Lukaczik. Radość jastrzębian z prowadzenia nie trwała długo, bo niespełna dwie minuty. Dmytro Szczerbakow idealnie obsłużył Macieja Rompkowskiego, któremu pozostało tylko dostawić kija.

Druga odsłona przyniosła tylko jedno trafienie, a prowadzenie dla ekipy gości odzyskał Dominik Paś wykorzystując kontratak 2 na 1. W ostatnich minutach drugiej i na początku trzeciej tercji wynik próbował zmienić Valdimir Lukaczik. Wykorzystując okres gry w przewadze, oddał kilka potężnych strzałów na bramkę gospodarzy. Żaden z nich nie przyniósł jednak zmiany rezultatu.

Decydująca dla losów meczu okazała się 55. minuta. Bezpański krążek padł łupem Dominika Jarosza, który mierzonym uderzeniem przy słupku nie dał szans na interwencje Tomaszowi Witkowskiemu. Trafienie to praktycznie przesądziło o wygranej gości i zapewniło trzy punkty hokeistom z Jastrzębia.

Dwubramkowa różnica nie oznaczała jednak końca emocji. Jeszcze przed końcową syreną kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli bójkę Vlastimila Bilczika i Jakuba Gimińskiego. W 60. minucie doszło jeszcze do "korekty" wyniku. Po wycofaniu bramkarza przez gdańszczan, wygraną JKH przypieczętował Leszek Laszkiewicz, trafiając do opuszczonej bramki gospodarzy.

Teraz ekipę z Leśnej czeka ciężki mecz z mistrzem Polski, Comarch Cracovią, którą JKH podejmie w najbliższy piątek 2 lutego.

Polska Hokej Liga - 36. kolejka - 30/01/2018 - Gdańsk - godz. 18:30
MH AUTOMATYKA GDAŃSK - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

0:1 - 10:54 - Vladimir Lukaczik - Jan Homer, Tomasz Kominek (5/4)
1:1 - 12:44 - Maciej Rompkowski - Dmytro Szczerbakow
1:2 - 30:07 - Dominik Paś - Richard Bordowski
1:3 - 54:31 - Dominik Jarosz
1:4 - 59:12 - Leszek Laszkiewicz - Tomasz Kominek (do pustej bramki, 4/5)

MH Automatyka Gdańsk: Witkowski (Gorodetsky) - Bilczik, Wysocki, Vitek, Polodna, Skutchan - Lehmann, Mund, Szczerbakow, Różycki, Maciej Rompkowski - Kantor, Leśniak, Michał Kalinowski, Stasiewicz, Samusienko - Wachowski, Strużyk, Pesta, Marzec.

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Raszka) - Kubesz, Jankovicz, Laszkiewicz, Paś, Bordowski - Lukaczik, Homer, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Bigos, Matusik, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Michałowski, Pelaczyk, Wróbel, Bryk.

Kary: 12:18 / Strzały: 29:27 / Widzów: 1 600.
Sędziowali: Przemysław Kępa, Robert Długi (sędziowie główni) oraz Daniel Lipiński, Patryk Kasprzyk (liniowi).
Trenerzy: Andriej Kowalow (MH Automatyka Gdańsk) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu Hokej: klęska z Cracovią i koniec sezonu

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!