Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
1 lutego 2018

Straż Miejska kontroluje paleniska i ostrzega

Straż Miejska kontroluje paleniska i ostrzega
fot. SM Jastrzębie

Temat smogu często powraca, zwłaszcza teraz, kiedy mieszkańcy najbardziej odczuwają jego działanie. Jastrzębska Straż Miejska zapewnia, że systematycznie dokonuje kontroli palenisk. 

W styczniu mundurowi wykonali 85 kontroli palenisk.  Według informacji Straży Miejskiej, w przypadku stwierdzenia spalania odpadów na sprawców wykroczenia nakładany jest mandat karny lub kierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. W uzasadnionych przypadkach pobrane zostają próbki popiołu w celu przeprowadzenia badania laboratoryjnego.

- Grzywna za spalanie odpadów nałożona w drodze mandatu karnego przez funkcjonariusza Straży Miejskiej może wynieść 500 zł. Jeśli sprawa trafi do Sądu Rejonowego, kwota grzywny może wzrosnąć nawet do  5000 zł - ostrzega Straż Miejska. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu? Drony pomogą walczyć ze smogiem w Jastrzębiu?

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
smog02.02.2018 0:26

Smog był jest i będzie. Tylko teraz temat smogu, zdrowia itp zrobi się modny. Ludzie są jak gąbki -chłoną wszystko co staje sie modne. Jakiś czas temu był temat spalarni opon, asfaltowni, krematorium, kurników. Już wszyscy zapomnieli. Teraz smog . Nie bronię tych co palą śmieciami, wręcz przeciwnie. Ale to co piszecie jest poprostu żenada. Zeby liczyć komuś worki ze śmieciami. Dobrze ze ja mam normalnych sąsiadów.

???01.02.2018 23:44

Od jakiegoś czasu można było zauważyć ze służby zajmujące się wywozem odpadów notowaly ile np workow plastyków zbierają z danej posesji. Przecież urzad posiada spis ilości osób przypadających na nieruchomość. Wniosek nasuwa się sam, jeżeli w danej nieruchomości zgłoszonych jest np 6-8osob to chyba logiczne ze jeden worek z plastykami to czysta kpina i gdzieś ta reszta "znika". U mnie przy stanie 3 osób co miesiąc zbiera się około 4-5 workow plastiku i około 2 pełnych kubłów śmieci niesegregowanych.
Nie rozumie wiec po co jest robiony ten spis odpadów skoro nie jest on do niczego wykorzystany.

do ja01.02.2018 22:01

kieleckie gorole co pijane na furmance z ziemniakami przywieź i tak zostali na śląsku

do ja01.02.2018 15:34

A ty jesteś jedyny zadowolony bo też palisz śmieci, czy z SM? Dlaczego nie działasz, tylko zarzucasz ludziom konfidencję. Z kim jest konfidencja. Kto tu napisał o które domy chodzi? Nikt !!! Wszyscy mają rację. Kto ma coś do wyrzucenia to spala zamiast wyrzucić. kary są za małe i nikt nic nie kontroluje. Mieszkańcy wiedzą. Wystarczy przejechać się wieczorem wzdłuż domków i wszystko staje się jasne. Tylko nie dla SM.

ja01.02.2018 14:13

Jezu to tak czytam sami konfidenci , Z takimi ludzmi sasiadować Matko Boska kaźdy wiecznie coś bez przesady węgiel dymi jak parowóz bo widzę z bloku ! Zeby nie było mieszkam w bloku .

Bożena G.01.02.2018 12:53

Wybudowaliśmy dom w Gołkowicach, ale już żałujemy że uciekliśmy z Jastrzębia. Dopiero mieszkamy trzy lata i jest coraz gorzej. Mojemu sąsiadowi w październiku przywieźli podkłady kolejowe nasączone czymś śmierdzącym. I tak do dzisiaj podkłady znikają, a my powolutku umieramy. Drugi z kolei sąsiad, jakby mógł to spalił by własne odchody, żeby tylko było taniej, i tak oto nasze marzenia o domku na wsi przeradzają się w koszmar.

ona01.02.2018 12:30

a u nas po 4 worki za kaźdym razem najmniej na Wyszynskiego i problemu nie ma ludzie przeciez mozna wystawiac ile sie chce co wam zaleźy.

Pokaż wszystkie opinie (14)