Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
1 lutego 2018

Żelazny Szlak Rowerowy: Roboty przy ul. Szotkowickiej

Żelazny Szlak Rowerowy: Roboty przy ul. Szotkowickiej
fot. UM Jastrzębie

Niedawno pisaliśmy o tym, że trwają prace przy Żelaznym Szlaku Rowerowym. Obecnie ekipy budowlane skupiają się na odcinku przy ul. Szotkowickiej, w sołectwie Moszczenica. Także w Godowie powstaje druga część trasy. 

Trasa rowerowa ma być poprowadzona po nieczynnych torowiskach. Prace związane z tym projektem w Jastrzębiu mieście trwają od końca zeszłego roku. Do ich przebiegu należy zaliczyć wycinkę drzew we wskazanych miejscach, rozbiórkę i przetransportowanie podkładów kolejowych, odmulanie rowów.

 - Obecnie wykonawca skupia się na odcinku przy ulicy Szotkowickiej –stanowi on 372 metry całej trasy wyznaczonej w Jastrzębiu-Zdroju. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to w przyszłym tygodniu rozpoczną się działania związane z układaniem obrzeży betonowych 8 x 30 stanowiących obramowanie ścieżki rowerowej szerokości 2,5 m, ulokowanej w torowisku - informuje jastrzębski magistrat.

Kolejne prace przewidziane na tym odcinku to zawałowanie istniejącego torowiska, rozłożenie geowłókniny, zalanie betonem jamistym, a następnie położenie nawierzchni mineralno-poliuretanowej. Warto podkreślić, że ten ostatni etap wykonywać można dopiero wtedy, gdy temperatura przekroczy 8 stopni Celsjusza, a podłoże będzie suche.

Także nasi sąsiedzi nie próżnują. Gmina Godów również wykonuje roboty na swojej części trasy. Jeszcze w tym roku będzie można przejechać rowerem po tej urokliwie położonej trasie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konkurs na logo dla rowerów miejskich Konkurs na logo dla rowerów miejskich

Dzisiaj znakowanie rowerów! Dzisiaj znakowanie rowerów!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
mieszka-niec20.04.2018 13:48

Zamiast krytykować trzeba spojrzeć na mapę. W miejscu, gdzie przebiega byłe torowisko jest granica 3 gmin. Jastrzębie ma z tej długiej trasy kilkaset metrów, reszta leży już w Gminie Godów i stąd takie informacje. Cała ścieżka realizowana w 1-szym etapie będzie miała około 10 km.

Zamiast się cieszyć, ze w końcu będzie gdzie jeździć na rowerze, z dala od publicznych dróg, to marudzicie.

tik tak 05.02.2018 1:07

Zróbcie jakieś pętle na końcach , pojeździmy tam i z powrotem . Oszałamiająco długi odcinek

Gość03.02.2018 12:09

372 metry

mieszkaniec03.02.2018 11:05

Na lato 2018 jaki odcinek będzie oddany do użytku ? ? Będzie już jakaś sensowna długość trasy ? ?

BooYeah03.02.2018 10:31

Szlak rowerowy, na piechote pokonasz go w 2 minuty. Oto mamy misia na miare Hetman mozliwosci.

Do curry03.02.2018 7:16

Minimalizm to musi boleć, w tym mieście niewiele się dzieje. Kiedy w okolicznych miejscowościach powstają Parki Rorywki, kilometry scieżek tu kładą kostkę w parku przez rok parę metrów, i ścieżka grubo ponad 400 metów, niebywałe, szok, kosmos. To miasto sie rozwija haha. Tobie to wystarczy nam nie.

ws02.02.2018 21:49

Czy trasa bedzie obejmowała stare tory obok działek niedaleko szkolnej czy turystycznej?

Pokaż wszystkie opinie (17)