Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
1 lutego 2018

Żelazny Szlak Rowerowy: Roboty przy ul. Szotkowickiej

Żelazny Szlak Rowerowy: Roboty przy ul. Szotkowickiej
fot. UM Jastrzębie

Niedawno pisaliśmy o tym, że trwają prace przy Żelaznym Szlaku Rowerowym. Obecnie ekipy budowlane skupiają się na odcinku przy ul. Szotkowickiej, w sołectwie Moszczenica. Także w Godowie powstaje druga część trasy. 

Trasa rowerowa ma być poprowadzona po nieczynnych torowiskach. Prace związane z tym projektem w Jastrzębiu mieście trwają od końca zeszłego roku. Do ich przebiegu należy zaliczyć wycinkę drzew we wskazanych miejscach, rozbiórkę i przetransportowanie podkładów kolejowych, odmulanie rowów.

 - Obecnie wykonawca skupia się na odcinku przy ulicy Szotkowickiej –stanowi on 372 metry całej trasy wyznaczonej w Jastrzębiu-Zdroju. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, to w przyszłym tygodniu rozpoczną się działania związane z układaniem obrzeży betonowych 8 x 30 stanowiących obramowanie ścieżki rowerowej szerokości 2,5 m, ulokowanej w torowisku - informuje jastrzębski magistrat.

Kolejne prace przewidziane na tym odcinku to zawałowanie istniejącego torowiska, rozłożenie geowłókniny, zalanie betonem jamistym, a następnie położenie nawierzchni mineralno-poliuretanowej. Warto podkreślić, że ten ostatni etap wykonywać można dopiero wtedy, gdy temperatura przekroczy 8 stopni Celsjusza, a podłoże będzie suche.

Także nasi sąsiedzi nie próżnują. Gmina Godów również wykonuje roboty na swojej części trasy. Jeszcze w tym roku będzie można przejechać rowerem po tej urokliwie położonej trasie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Wiosną ruszy rozbudowa szlaku rowerowego  Wiosną ruszy rozbudowa szlaku rowerowego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
mieszka-niec20.04.2018 13:48

Zamiast krytykować trzeba spojrzeć na mapę. W miejscu, gdzie przebiega byłe torowisko jest granica 3 gmin. Jastrzębie ma z tej długiej trasy kilkaset metrów, reszta leży już w Gminie Godów i stąd takie informacje. Cała ścieżka realizowana w 1-szym etapie będzie miała około 10 km.

Zamiast się cieszyć, ze w końcu będzie gdzie jeździć na rowerze, z dala od publicznych dróg, to marudzicie.

tik tak 05.02.2018 1:07

Zróbcie jakieś pętle na końcach , pojeździmy tam i z powrotem . Oszałamiająco długi odcinek

Gość03.02.2018 12:09

372 metry

mieszkaniec03.02.2018 11:05

Na lato 2018 jaki odcinek będzie oddany do użytku ? ? Będzie już jakaś sensowna długość trasy ? ?

BooYeah03.02.2018 10:31

Szlak rowerowy, na piechote pokonasz go w 2 minuty. Oto mamy misia na miare Hetman mozliwosci.

Do curry03.02.2018 7:16

Minimalizm to musi boleć, w tym mieście niewiele się dzieje. Kiedy w okolicznych miejscowościach powstają Parki Rorywki, kilometry scieżek tu kładą kostkę w parku przez rok parę metrów, i ścieżka grubo ponad 400 metów, niebywałe, szok, kosmos. To miasto sie rozwija haha. Tobie to wystarczy nam nie.

ws02.02.2018 21:49

Czy trasa bedzie obejmowała stare tory obok działek niedaleko szkolnej czy turystycznej?

Pokaż wszystkie opinie (17)