Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
2 lutego 2018

Śląsk na trzecim miejscu pod względem wysokości płac

Śląsk na trzecim miejscu pod względem wysokości płac
fot. sxc.hu

Wysokość płac zawsze budzi spore zainteresowanie. Okazuje się, że w województwie śląskim nie jest aż tak źle. Nasz region uplasował się na trzecim miejscu, jeśli chodzi o średnią płacę. 

Ranking płac opracowany przez firmę Sedlak&Sedlak 2017 na temat średnich płac w województwach nie jest dla naszego regonu zły. Śląsk został sklasyfikowany na trzecim miejscu ze średnią płacą w wysokości 3956 zł brutto dla pracowników fizycznych z doświadczeniem. Dla porównania na Mazowszu, które zajęło pierwsze miejsce taka płaca wyniosła 4 191 zł brutto.

W jakich zawodach można zarobić najwięcej? Najlepiej płacą na stanowisku pracownika produkcyjnego i montera w przemyśle motoryzacyjnym. W tych zawodach można otrzymać pensję w wysokości 3 tys. zł brutto.

Jeśli chodzi o górnictwo, to oczywiście dominuje ono w takich miastach jak Jastrzębie-Zdrój, ale w skali województwa w przemyśle wydobywczym liczba pracowników zmniejsza się. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
gpść04.02.2018 14:03

Trzecie miejsce w woj. śląskim - 3.956 zł, to średnia płaca w urzędzie miasta jest wyższa niż ta kwota! Do tego dodać Zarząd JSW i kopalń oraz bizznesmenów - to pozostała reszta zarabia nędzne grosze

Jastrzebianka03.02.2018 20:08

Prof Runge nie jest znany wśród górników i robotników, ale jesli ktos liznal choc troche socjologii to go zna. Ilosc mieszkancow nie ma wpływu na poziom kultury osobistej. Ale pochodzenie juz tak. Niestety nasze miasto to mieszanina przyjezdnych, ktorym kiedyś sloma z butów wystawala i takie tez przekazują wzoce zachowania. Widac to wszedzie.Najwiecej na ten temat mogą powiedzieć nauczycielki, ktore pra cowaly na wsi w okolicy i następnie w naszym bagnie. Nie chodzi tu o dzieci, aleo doroslych rodzicow pokazujacych na codzien swoj poziom wychowania. Dlatego po zamknięciu kopaln czeka nas to co w Bytomiu ale w wiekszym zakresie.

Do ws03.02.2018 15:56

Od kwoty brutto, by otrzymać wypłatę "na rękę" nie odejmuje się tylko 18 % podatku, ale jeszcze: składki emerytalne, rentowe, zdrowotne, wypadkowe itp, czyli z kwoty brutto otrzymujemy ok.70 % netto. Z 3900 zł brutto to ok. 2730 zł netto, ale dla pracowników fizycznych z doświadczeniem, a nie jak niektórzy piszą kierowników, czy prezesów..

balon03.02.2018 10:04

ILE RAZY więcej zarabiają prezydenci i tzw. kadra kierownicza Urzedu Miasta, naczelnicy wydziałów i biur oraz pozostali na atrakcyjnych stołkach? Są to osoby publiczne więc można ich zarobki zapisać w ramki i podać do wiadomości Mieszkańców, którzy ich utrzymują i karmią. Dla pikanterii podać Ile pracowników pracuje w urzędzie i jaka jest średnia płaca???

ginter03.02.2018 7:55

Wszystko co zle spowodowało PO teraz naprawiamy to co spaprali.

ws02.02.2018 21:46

Ja na produkcji pracowałam cały miesiąc, 3 urlopy niepłatne, 2 płatne oraz 3 soboty. Plus dodatek do prania 20 zł co daje razem ok 1900 zł. A miesiąc później byłam 10 dni na L-4 też przepracowany cały miesiąc wypłata o 150 zł niższa od poprzedniej. I gdzie tu 3956 zł brutto, skoro podatek wynosi 18 procent.

Radio Teheran02.02.2018 15:31

"Najlepiej płacą na stanowisku pracownika produkcyjnego i montera w przemyśle motoryzacyjnym. W tych zawodach można otrzymać pensję w wysokości 3 tys. zł brutto."

Czyli z artykulu wynika, ze ok. 2000zl. na reke to jest "najwiecej".
Nedza.
W przemysle motoryzacyjnym niezle sie zarabia, ale w IT.

Pokaż wszystkie opinie (18)