Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
2 lutego 2018

Pies pogryzł 11-letnią dziewczynkę

Pies pogryzł 11-letnią dziewczynkę SM poszukuje właścicieli tego psa
fot. SM

W czwartek rano ok. godz. 9:30 na ulicy Karola Miarki pies pogryzł 11-letnią dziewczynkę. Na chwilę obecną Straż Miejska ustala właściciela zwierzęcia. 

- W czwartek rano dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie o tym, że pies nieokreślonej rasy pogryzł 11-letnią dziewczynkę. Funkcjonariusze udali się na miejsce - ul. Karola Miarki i schwycili zwierzę, które następnie zostało odwiezione do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju na obserwację. Jest to istotne, w celu stwierdzenia, czy pies ma objawy jakiś chorób, co może wpłynąć na leczenie poszkodowanej - mówił zastępca Komendanta Straży Miejskiej Andrzej Salamon.

Straż Miejska przypomina, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciel zobowiązany jest wyprowadzania psa na uwięzi. Dopuszcza się jego zwolnienie ze smyczy pod warunkiem posiadania przez zwierzę oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna i sprawowania nad zachowaniem psa pełnej kontroli, poprzez zapewnienie właściwej reakcji na wydawane komendy.

Za niezachowanie środków ostrożności przy opiece nad psem mundurowy może nałożyć mandat karny w wysokości do 250 zł. Natomiast za brak aktualnych szczepień do 500 zł.

W przypadku natknięcia się na psa bezdomnego, można skorzystać z bezpłatnego nr alarmowego do Straży Miejskiej - 986, lub bezpośrednio skontaktować się z rakarzem. W obydwu przypadkach pies zostanie przewieziony do schroniska dla zwierząt, gdzie zostanie mu zapewniona odpowiednia opieka.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Miasto w oku "Wielkiego Brata" Miasto w oku "Wielkiego Brata"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Katarzyna06.02.2018 11:42

Hycel w tym mieście chyba kompletnie nie działa,nigdy nie widziałam ich na oczy ani żaden z mich sąsiadów a psów po mieście biega multum....

seboc04.02.2018 12:26

Dobrze ze te dziecko nie pogryzlo tego psa.

Jarr04.02.2018 11:06

Na Wielkopolskiej (chyba blok 108) mieszka pajac z chudymi nogami, który łazi z pitbulem bez smyczy. Pies jest być może łagodny, ale nie wszyscy to rozumieją i po prostu boją się psów, zwłaszcza takich. Za to gość jest niestabilny emocjonalnie, typowy idiota. Na zwrócenie mu uwagi reaguje agresją, tak samo odnosi się do innych właścicieli psów. Aż dziwne, że pies w rękach takiego furiata jest łagodny..

do Bulman03.02.2018 19:02

Bo wygląda groźnie i strasznie..dla dyletantów i antypsiarzy. Co mieli wstawić, yorka albo pudelka?

Anty 03.02.2018 16:39

Szczyt głupoty- środa 31 stycznia godz. 20. Aleją Jana Pawła II ŚCIEŻKĄ rowerową jedzie pani przy niej bez smyczy i bez kaganca biegnie pitbul. Zero kontroli pani pupilkiem. Na zwracane uwagi ze pies jest poza kontrolą pani ... pokazała środowy palec.

Bulman03.02.2018 16:00

A dlaczego buldog jest na zdjęciu? To spokojna rasa która prędzej zalize niż zagryzie

Gość03.02.2018 13:31

@ Aga

Ja cię rozumie - tamto to było uszczypliwe - przepraszam.

Ale co powiesz jak babcia spaceruje z wnusią i czymś co jest krzyżówką psa z?? i za wszelka cenę chce otworzyć komuś bramę żeby pogłaskać psa który to zalicza się do rasy niebezpiecznej. I to niejednokrotnie miało miejsce to zdarzenie. Upominanie i tłumaczenie starej babie nie pomaga okazało się że jakiś mężczyzna z ich rodziny ma takie samo zdanie - otworzyć i pogłaskać. Mam nagrane kilka filmów z upominania i próby wypuszczenia psa w razie problemu będzie dowód.

Pokaż wszystkie opinie (22)