Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
5 lutego 2018

Miasto podaruje dług wraz odsetkami za czynsz

Miasto podaruje dług wraz odsetkami za czynsz
fot. pixabay

Osoby korzystające z gminnego zasobu mieszkaniowego, które z różnych przyczyn nie są w stanie regulować należności, mogą starać się o umorzenie długu. W tym celu należy złożyć wniosek i podpisać stosowne porozumienie.

- Z wnioskiem takim może wystąpić zarówno najemca lokalu mieszkalnego, jak i osoba, która utraciła do niego tytuł prawny i zajmuje go bezumownie. Umorzenie może nastąpić wobec tych osób, które na 31 grudnia 2017 roku posiadały zadłużenie wobec gminy i uznają jego wysokość na dzień zawarcia porozumienia - wyjaśnia Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Wnioski należy złożyć do 31 marca w siedzibie Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Umorzeniu podlegać może kwota uznana przez dłużnika i wskazana w porozumieniu w wysokości do 60% kwoty stanowiącej zaległe zobowiązanie. Osoby składające wniosek do 31 marca mogą skorzystać z umorzenia po dokonaniu wpłaty 40% zaległości jednorazowo lub maksymalnie w sześciu ratach od daty podpisania porozumienia z zastrzeżeniem, że ostatnia rata zostanie zapłacona do 30 września.

W przypadku dłużników, którzy spłacają należności z tytułu poprzednio zajmowanego lokalu mieszkalnego, umorzenie nastąpi po spłacie kwoty określonej w porozumieniu. Odsetki naliczone 1 stycznia 2018 r. zostaną umorzone w 100%.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł. Zmarli lub ukrywają się. Są winni w sumie ok. 262 tys. zł.

Zbudują nowe mieszkania czynszowe? Zbudują nowe mieszkania czynszowe?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
anka07.02.2018 22:17

To są jakies kpiny,drugie mieszk.komunalne od zera wyremontow,bez długów i zaległości i z powodu choroby przegapiony wykup,moze mi to ktos umozy,bo koszt remontów mieszkan przewyzszyl cene rynkową mieszkania

popieram Zyge06.02.2018 6:14

To jak MZN administruje swoimi zasobami woła o pomstę do nieba, nieuctwo, nieudolność, otaczają się miernymi ludźmi ale wiernymi - kumoterstwo i zupełny brak profesjonalizmu - a jeden z dyrektorów tech - to już całkowicie porażka i dramat. Nie dośc że niekompetentny to na dodatek nie związany z naszym miastem - więc jak ma dbać o jedo rozwój, mienie i dobro??!!

ws06.02.2018 1:22

Żyć nie umierać. też tak chce.

Zyga05.02.2018 14:32

To następny dowód na nieudolność zarządzających MZN. Pani Olszok, czasy komuny już minęły, a pani nadal działa i myśli takimi kategoriami. Nie da się wyegzekwować płatności, to umorzyć i problem znika sam. Można nadal siedzieć i pierdzieć w stołek. Gitara!

eda z Chybio05.02.2018 14:14

No i tak to się kręci,masakra,co to za pomysł do roboty

Gość205.02.2018 14:13

Jeśli ci ludzie nie chodzą na wybory to teraz pójdą tak ja ci ludzie którzy nigdy chodzili a teraz pójdą i zagłosują na PiS żeby 500+ było w portfelu Proste ! Wybory !

prace społeczne05.02.2018 14:02

14 zł za godzine odpracowanego długu. Zamiatania i sprzątania śmieci w Jastrzębiu dostatek.

Pokaż wszystkie opinie (19)