Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
5 lutego 2018

Miasto podaruje dług wraz odsetkami za czynsz

Miasto podaruje dług wraz odsetkami za czynsz
fot. pixabay

Osoby korzystające z gminnego zasobu mieszkaniowego, które z różnych przyczyn nie są w stanie regulować należności, mogą starać się o umorzenie długu. W tym celu należy złożyć wniosek i podpisać stosowne porozumienie.

- Z wnioskiem takim może wystąpić zarówno najemca lokalu mieszkalnego, jak i osoba, która utraciła do niego tytuł prawny i zajmuje go bezumownie. Umorzenie może nastąpić wobec tych osób, które na 31 grudnia 2017 roku posiadały zadłużenie wobec gminy i uznają jego wysokość na dzień zawarcia porozumienia - wyjaśnia Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Wnioski należy złożyć do 31 marca w siedzibie Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

Umorzeniu podlegać może kwota uznana przez dłużnika i wskazana w porozumieniu w wysokości do 60% kwoty stanowiącej zaległe zobowiązanie. Osoby składające wniosek do 31 marca mogą skorzystać z umorzenia po dokonaniu wpłaty 40% zaległości jednorazowo lub maksymalnie w sześciu ratach od daty podpisania porozumienia z zastrzeżeniem, że ostatnia rata zostanie zapłacona do 30 września.

W przypadku dłużników, którzy spłacają należności z tytułu poprzednio zajmowanego lokalu mieszkalnego, umorzenie nastąpi po spłacie kwoty określonej w porozumieniu. Odsetki naliczone 1 stycznia 2018 r. zostaną umorzone w 100%.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest porozumienie w sprawie budynku OSP Jastrzębie Górne Jest porozumienie w sprawie budynku OSP Jastrzębie Górne

Jastrzębska Spółka Węglowa chce spłacać długi Jastrzębska Spółka Węglowa chce spłacać długi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
anka07.02.2018 22:17

To są jakies kpiny,drugie mieszk.komunalne od zera wyremontow,bez długów i zaległości i z powodu choroby przegapiony wykup,moze mi to ktos umozy,bo koszt remontów mieszkan przewyzszyl cene rynkową mieszkania

popieram Zyge06.02.2018 6:14

To jak MZN administruje swoimi zasobami woła o pomstę do nieba, nieuctwo, nieudolność, otaczają się miernymi ludźmi ale wiernymi - kumoterstwo i zupełny brak profesjonalizmu - a jeden z dyrektorów tech - to już całkowicie porażka i dramat. Nie dośc że niekompetentny to na dodatek nie związany z naszym miastem - więc jak ma dbać o jedo rozwój, mienie i dobro??!!

ws06.02.2018 1:22

Żyć nie umierać. też tak chce.

Zyga05.02.2018 14:32

To następny dowód na nieudolność zarządzających MZN. Pani Olszok, czasy komuny już minęły, a pani nadal działa i myśli takimi kategoriami. Nie da się wyegzekwować płatności, to umorzyć i problem znika sam. Można nadal siedzieć i pierdzieć w stołek. Gitara!

eda z Chybio05.02.2018 14:14

No i tak to się kręci,masakra,co to za pomysł do roboty

Gość205.02.2018 14:13

Jeśli ci ludzie nie chodzą na wybory to teraz pójdą tak ja ci ludzie którzy nigdy chodzili a teraz pójdą i zagłosują na PiS żeby 500+ było w portfelu Proste ! Wybory !

prace społeczne05.02.2018 14:02

14 zł za godzine odpracowanego długu. Zamiatania i sprzątania śmieci w Jastrzębiu dostatek.

Pokaż wszystkie opinie (19)