Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
5 lutego 2018

Czy JSW udźwignie koszt nowego układu zbiorowego?

Czy JSW udźwignie koszt nowego układu zbiorowego?
fot. JSW / Dawid Lach

Nadal nie ma nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w JSW. Porozumienie, które zarząd JSW zawarł ze związkami zawodowymi 28 lutego 2015 roku przestanie obowiązywać 1 marca br. Nowego ZUZP jak nie ma, tak nie ma. 

Z dniem 1 marca br. Jastrzębskiej Spółce Węglowej zostaną przywrócone wszystkie zapisy układowe dotyczące uprawnień pracowników. Wynika to z tego, że porozumienie z lutego 2015 roku, zawarte po kilkunastodniowym strajku w spółce nie będzie dłużej obowiązywać.

Przedstawiciele związków zawodowych mówią, że może to spowodować chaos. Sprawę rozwiązałby nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy, ale jak na razie negocjacje nad tym dokumentem trwają. Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego JSW powiedział, że wprowadzenie nowego układu będzie kosztować. Strona społeczna chce, aby był to dokument kompletny, zapewniający pracownikom pełną stabilizację i bezpieczeństwo. Głównym problemem ZUZP może być koszt jego wprowadzenia (wywiad dla portalu wnp.pl)

Wcześniej przedstawiciele związków zawodowych zapowiadali, że nowy ZUZP JSW zostanie przyjęty na drodze referendum, które zostanie przeprowadzone wśród załogi.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
Kati08.02.2018 13:14

Dac im wszystko i za rok zamknąć kopalnie ......

Przodkowiec08.02.2018 1:37

Wodny, siedzisz 50m od szybu na eleganckim stołeczku, trocha podzwonisz, popijosz kaweczka, pogodosz jeszcze z innymi lebrami takimi jak ty i powiyc wiela ty byś chcioł zarobić? tela co główny ?

Ryj07.02.2018 20:34

Kiedy premia kto wie

Gość07.02.2018 20:06

@ Aga ale te ZZ nie bronią ani pracowników ani pracodawcy.Oni bronią tylko i wyłącznie własnych koryt.

Aga07.02.2018 18:05

Wszystko fajnie tylko górnicy na kopalniach mówią, że ZUZP to ostatnia szansa dla ZZ. Jeśli wykiwają pracowników to przestaną istnieć, bo stracą członków. Wcale im się nie dziwię, bo ZZ powinny bronić pracowników a nie pracodawcę.

Pepe07.02.2018 16:13

Witam... Premia.. Co wy opowiadacie... Żadnej premii ma nie być... Pozdrawiam

Ryj07.02.2018 13:43

Kiedy placa czternastke i premie

Pokaż wszystkie opinie (38)