Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
6 lutego 2018

Teraz mandat zapłacisz kartą

Teraz mandat zapłacisz kartą
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębska policja jest już w posiadaniu terminali płatniczych. Dzięki tym urządzeniom można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. 

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Policjanci z jastrzębskiej drogówki otrzymali łącznie pięć takich urządzeń i już w codziennej służbie używają ich. W terminale wyposażony jest każdy patrol dbający o bezpieczeństwo na drodze. Dzięki nowym urządzeniom kierowca, który dostał mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej.

- Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. W przypadku tej formy płatności, osoba ukarana mandatem nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych opłat za przelew. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polskiej waluty. Teraz terminal przeliczy należność, a opłacający będzie widział kwotę na wyświetlaczu - wyjaśnia Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość06.02.2018 22:44

Do Gość z 19:48
Dziś o 21:48

W zeszły poniedziałek pod "Leśną" złapali mnie na laser. Wiozłem "paragon" pojechałem we wtorek na komendę i nie zgodziłem się wypisałem 3 świstki i po sprawie. Łysy miał problem czemu i po co ale się dało - w tle baraki metalowe z hurtowniami.

seboc06.02.2018 21:48

Biore nie place, us umarza dalej mandaty po 2 latach. Sa dalej bezradni.

Do Gość z 19:4806.02.2018 21:48

Nie pocieszaj się, bo to nie jest prawda co piszesz. Żeby się odwołać od mandatu nie można go przyjąć. Wtedy sprawa kierowana jest przez policję do sądu. Tam się można odwołać i wyjaśnić przed sądem, dlaczego policjant nie miał racji. Ale to trudne. Jeśli rzeczywiście wierzysz, że 60% odwołań wygrywa, to żyjesz w niewiedzy. Policjanci mają kamery. Rejestrują wykroczenie. Mają twarde dowody a ty nie masz nic na swoją obronę. Możesz tylko prosić o łagodny wymiar kary. Ale policjant nie ma prawa zmusić do zapłacenia kartą. Możesz na koncie mieć pieniądze na przeżycie, lekarstwa, raty, itp. Nie musisz się tłumaczyć. Masz 14 dni na zapłacenie mandatu przelewem. W tym czasie musisz zebrać pieniądze i wpłacić. Jeśli tego nie zrobisz, mocno wzrośnie koszt mandatu. Lepiej tego nie robić. Komornik ściągnie pieniądze.

abc06.02.2018 21:25

7 dni a nie 14 i to ma sens wylacznie, jesli zostal nalozony bez popelnienia wykroczenia (bezpodstawnie zupelnie)
W praktyce - nigdy.

Gość06.02.2018 19:48

Czytał ktoś kiedy można się odwołać od mandatu? Jak zapłacisz to po "ptokach" a tak z karteczką masz tylko 14 dni na odwołanie. Ale zawsze to 14 dni. Ponad 60 % jest odwoływana zawsze.

Gość06.02.2018 12:55

nie mogę się doczekac

kierowca AB06.02.2018 9:00

Ja nie chcę płacić w ogóle. Jeśli policjanci nie będą czepiać się złośliwie drobnych uchybień to nie zapłacę. A skąd się wziął chory pomysł, że każdy kierujący musi mieć przy sobie kartę i wystarczającą ilość gotówki na koncie? PiS-owka złodzieskość.

Pokaż wszystkie opinie (8)