Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
6 lutego 2018

"Nie mogą podejmować wrogich działań przeciwko Polsce"

"Nie mogą podejmować wrogich działań przeciwko Polsce"
fot. wikipedia

Ruch Narodowy odcina się od faszyzmu. Działacze, także jastrzębscy, uważają, że "tylko idiota znajduje jakąś fascynację w hitleryzmie". Nie stronią jednak od radykalnych form demonstrowania swoich poglądów, jak chociażby wieszanie na szubienicach portretów polskich eurodeputwanych do Parlamentu Europejskiego. Marzy im się silna i mocna Polska. 

Ruch Narodowy posiada swoich członków także w Jastrzębiu. Tadeusz Maron, mieszkaniec naszego miasta, jest prezesem Ruchu Narodowego – Koło Rybnik. O tym, czy organizacja ta ma coś wspólnego z faszyzmem, czym jest nacjonalizm i jak widzi wielka i silną Polskę mówi w obszernym wywiadzie udzielonym naszemu portalowi, który w całości ukaże się w środę.  Dzisiaj publikujemy mały fragment tej ciekawej rozmowy i zachcemy do lektury jutro.

- Chyba żaden normalny człowiek nie ma nic wspólnego z faszyzmem. Każdy przecież wie, że był to zbrodniczy system skierowany przeciwko Polakom. Wielu naszych rodaków poniosło śmierć w obozach koncentracyjnych czy w inny sposób. Trzeba być niepoważnym, żeby uważać ten zbrodniczy system za godny podziwu. Paradowanie w mundurach SS-manów to jakaś patologia - mówi Tadeusz Maron  Prezes Koła Rybnik Ruchu Narodowego, współzałożyciel stowarzyszenia Miasto Sukcesu Jastrzębie-Zdrój.

Czy w Polsce zdaniem Ruchu Narodowego jest miejsce na mniejszości narodowe?

- Oczywiście, ale muszą oni szanować nasze prawa. Muszą pamiętać, że są u nas gośćmi i powinni respektować to, w jaki sposób chcemy ukształtować nasze państwo. Uważamy jednak, że ich napływ powinien być kontrolowany. Nie powinni to być przybysze spoza naszego kręgu kulturowego. Nie chcemy jednak, aby przedstawiciele tych nacji podejmowali jakieś wrogie działania przeciwko Polakom - uzasadnia Tadeusz Maron. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianin na czele Ruchu Narodowego Jastrzębianin na czele Ruchu Narodowego

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
Kurka wodna06.02.2018 22:54

Ha ha Maron - wielki narodowiec, przejrzyjcie sobie jego życiorys.

antek06.02.2018 22:17

Nie wierzę ty to chyba jesteś trolem z Rosji.

Do baleron 06.02.2018 22:10

Faktycznie nim jesteś. Nie myślisz, nie oceniasz samodzielnie. Tylko słuchasz kto ci co podszepnie. Pan Tusk był o wiele lepszym premierem od premierów PiS. Ta zazdrość i nienawiść J. Kaczyńskiego spowodowała, że cały czas oczernia się byłego premiera. Jakież to niskie. Już za to nie powinno się popierać tej partii. Politycy muszą myśleć szerzej od innych ludzi. W tej partii to się nie sprawdza.

Nie wierzę06.02.2018 21:55

Ruch Narodowy kolarzy się z faszyzmem. Od takiego ruchu Hitler zaczął tworzyć swoją siłę.
Zmieńcie nazwę i ideę. Każdy Polak chce aby jego ojczyzna była silna i szanowana na świecie. Żeby tak było trzeba działać bardzo rozważnie i zawsze udowadniać, że jesteśmy narodem mądrym bo doświadczonym. Dziś zaprzeczamy temu popierając rząd, który robi same głupstwa a my stajemy się pośmiewiskiem. Nie jesteśmy już krajem podziwianym. Szkoda, że tak się dzieje. Siłą i butą nic nie osiągniemy.

antek06.02.2018 21:16

Precz z propagandą na tvnie.

leon 06.02.2018 20:51

Ludzie precz z faszyzmem - czy to tak trudno powiedzieć ?

Do baleron06.02.2018 20:36

Twojego guru żoliborskiego gnoma już nie da się zdzierżyć.
Skończysz razem z nim na śmietniku historii

Pokaż wszystkie opinie (45)