Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
6 lutego 2018

Dzisiaj powietrze w Jastrzębiu jest gorsze niż... w Pekinie

Dzisiaj powietrze w Jastrzębiu jest gorsze niż... w Pekinie
fot. pixabay

Wtorek przywitał nas ujemną temperaturą i… smogiem. Według wskaźników jakości rano znacznie przekroczone zostały dopuszczalne normy. Lepiej dzisiaj unikać spacerów, a już na pewno powinny tego wystrzegać się dzieci i osoby starsze. 

- Ostrzegajcie znajomych! Mamy niechlubny rekord. Dziś jest kilka razy gorzej niż w Pekinie! Normy są przekroczone o setki procent. Nawet poziom alarmowania został daleko w tyle. Nie wypuszczajcie dzieci na zewnątrz. Niech jak najwięcej ludzi się o tym dowie! - alarmują działacze prowadzący profil na FB „Popieram Jastrzębie bez smogu”.

W trakcie występowania podwyższonych stężeń należy ograniczyć czas spędzany na powietrzu, szczególnie dotyczy: dzieci i młodzież poniżej 25. roku życia, kobiet w ciąży, osób starszych i w podeszłym wieku oraz osób z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego.

Takie osoby powinny: unikać długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni, ograniczyć duży wysiłek fizyczny na powietrzu czy zaniechać palenia papierosów. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia należy skontaktować się z lekarzem. Osoby udające się do pracy, szkół itp. powinny ograniczyć ruch samochodowy i przesiąść się do środków komunikacji miejskiej lub tak organizować przejazd samochodem, aby zabierać maksymalną liczbę.


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy tego dość! Trują nas codziennie!" "Mamy tego dość! Trują nas codziennie!"

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
Piegus19.02.2018 16:31

Do Gość. To typowe dla hanysa który pali śmieciami aby zaoszczędzić złotówkę a dla paru groszy,to da się pokroić. Co to za podły gatunek, który ciągle pluje na przyjeznych. Gdyby nie ci przyjezni, to byś dalej gadał ta gwara. Nikt by cię nie nauczył j.polskiego.

gość10.02.2018 12:04

Tu jest zawsze złe powietrze, bo ludzie palą co cchcą i ile chcą - nikt tego nie kontroluje i nie wyciąga wniosków! Zamiast dbać o ekologię lo lata z pączkami po ulicy! Niestety, to obciach, a nie chwała!

RYL10.02.2018 0:36

Brakuje lutniociągów, hehe

Turysta07.02.2018 13:08

Co wy tam wiecie jak jest w Pekinie! Ja byłem to wiem i nasze powietrze, nawet z wczoraj gdy było złe. Niczym umywa się do chińskiego syfu

do młody07.02.2018 9:03

jak cos jest szkodliwe i uciążliwe to trzeba to wyeliminowac , ludzie sie rozwijają, mają wiekszą swiadomość zagrożen jaki niesie smog - to tylko tyle

Gość06.02.2018 23:10

@ Do przestępców

To prokuratura na 3 zmiany robi? Nie strasz ich bo jeszcze tobie zrobią koło klawiatury.

Gość06.02.2018 22:46

No do gość z 19:46 Dziś o 21:00 Hanysy zawsze maiły gumofilce i sracz na podwórku. A wasze przodki chodziły na żerdkę za stodołę i to na bosaka.

Pokaż wszystkie opinie (44)