Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
6 lutego 2018

Wyzwiska, hejt, ksenofobia w internecie. Stop przemocy!

Wyzwiska, hejt, ksenofobia w internecie. Stop przemocy!
fot. pixabay

Nierzadko w internecie ludzie spotykają się z cyberprzemocą - wyzwiskami i brakiem szacunku dla odmiennych poglądów. Dzisiaj, we wtorek, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma zwrócić uwagę na te zjawiska. 

- Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 obchodzony jest 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby - jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-zdroju.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy. Wydarzenie ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komedę Główną Policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianin oszukany przez Internet na 2 tys. zł Jastrzębianin oszukany przez Internet na 2 tys. zł

Znieważenie internetowe, kiedy policja zapuka do twoich drzwi Znieważenie internetowe, kiedy policja zapuka do twoich drzwi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
do "antek"07.02.2018 10:22

A ty co oglądasz i słuchasz, RM, TvTRWAM, co jeszcze ? Przecież ociekasz nienawiścią. Zachowujesz się jakbyś mocno ćpał. Posiadanie narkotyków jest karalne.

do gdf07.02.2018 10:19

Zabawna teoria. Czyli człowiek czyta różne wiadomości na portalach i w ramach odreagowania na swą codzienność rzuca się na pierwsze lepszy komentarz i go atakuje nie mając nic złego na myśli?
Wystarczy znieść kary za fizyczne ataki na innych i zaczniemy się zabijać. W imię rozładowania frustracji.

gdf06.02.2018 22:44

Nie ma czegos takiego jak hejter, przestancie ludzie wariowac!!! To tylko my wszyscy sflustrowani zyciem codzinnym ludzie, ktorzy w ciagu całego dnia jak znajda 5 minut dla siebie wypisuja w necie losowe bzdury pod czyims adresem

antek06.02.2018 22:14

Kultura wypowiedzi 21.01 nie strasz zachowujesz sie jak Grzesiek z Ryśkiem.

Ciekawe06.02.2018 21:25

Ile tu hejtu tworzonych przez tych, którym się wydaje, że wyznają prawa nakazane nam przez Boga. Hejtu bez dowodów. Opartym tylko na pomówieniach, na walce politycznej. Czy już macie zaostrzone noże i modlicie się, żeby wasz cios zabił?
Chrześcijaństwo umiera. W kraju, który niegdyś mógł być przykładem dla świata w szacunku do Boga.
Litości !

antek06.02.2018 21:20

Gość 18.09 ten twój tvn to naprawde slaby program a leją tam wode aż im z butów wylatuje razem z słomą.

Kultura wypowiedzi06.02.2018 21:01

Kultura wypowiedzi zależy od wrodzonej kultury osobistej. Mało jest takich ludzi. Młodzi podniecają się swobodą wypowiedzi. Są pewni, że nikt nie wie kim są. Wyzbywają się swych frustracji. A przy tym pokazują, że kultura to dla nich puste słowo. Chyba nie mają pojęcia, co oznacza. Ale młodzi są zachęcani przez dorosłych, który też sądzą, że są nierozpoznawalni. I się mylą. Od dawna istnieją prywatne firmy, które rozpoznają takie osoby i odnotowują ich wypowiedzi. Wprawdzie nie jest to ich najważniejszym celem, ale też nie zupełnie celem pobocznym. Uważajcie na to co piszecie. To się może skończyć dla Was źle. Nie w najbliższych dniach, czy miesiącach. Za kilka lat też, ktoś Wam może przypomnieć co pisaliście i o czym.

Pokaż wszystkie opinie (22)