Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
7 lutego 2018

Jest 900 tys. zł na walkę ze smogiem w mieście

Jest 900 tys. zł na walkę ze smogiem w mieście
fot. UM Jastrzębie

Smog. Ten temat pojawia się niemal codziennie, szczególnie teraz, kiedy przekroczone są dopuszczalne normy jakości powietrza. Urząd Miasta zadeklarował dodatkowe 900 tys. zł na walkę ze smogiem. 

- Miasto Jastrzębie-Zdrój przeznaczy ponad 900 tysięcy złotych na dofinansowanie do wymiany pieców oraz instalację ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła w jastrzębskich domach. Tylko do końca stycznia wpłynęły 304 wnioski o dotację - poinformowała prezydent Anna Hetman.

Wymiana urządzeń za pomocą, których mieszkańcy ogrzewają dom, wodę pozwala skutecznie walczyć, z tzw. niską emisją, która jest głównym źródłem smogu w mieście. Dotacje, o które mogą ubiegać się mieszkańcy są jednym z impulsów do przeprowadzenie tej wymiany. Jak widać dofinansowanie cieszy się dużą popularnością.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy tego dość! Trują nas codziennie!" "Mamy tego dość! Trują nas codziennie!"

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Piegus19.02.2018 16:26

Dlaczego miasto ma dopłać ludziom na domkach. W końcu jak ktoś sobie buduje dom to powinien liczyć się z tym jak go utrzymać. To niech tez dopłaca ludziom na blokach do czynszów bo płacą cały rok za CO.

Bliski 07.02.2018 19:00

Jakie dopłaty i do czego. Tylko doprowadzenie ciepłej wody z elektrociepłowni do osiedli domów jednorodzinnych ma sens. Wymiana pieców to działanie dorywcze. Mogą je sobie zostawić na wypadek awarii i braku dostaw ciepła. Niezbyt rozgarnięci sądzą, że jak Piechoczek powie to UM posłucha?
A co robi p. Łukasz Kasza - figurant występujący jaki przewodniczący rady miasta? Co robią jego partyjni koledzy? Mogę powiedzieć. Matusiak jeszcze nie wydał poleceń, więc kombinują jak nas oszukać, żeby udać, że wygrali kolejne wybory.

Gość07.02.2018 15:59

Akurat radny piechoczek walczy o swój plac bo ktoś z otoczeni i rodziny ma chęć wymiany pieca. A ostatni nie jest lubiany po sąsiedzku a i wybory tuz tuż. Jak tu ktoś napisał to tylko 100 dofinansowań, czyli nic. W zeszłym roku były dofinansowania w pewnej puli której to brakło. A dla włodarzy i ich rodzin dalej była ta kasa dostępna. A skąd wiem- jestem montażystą pieców i taką usługę wykonywałem po czasie zamknięcia puli.

Gość07.02.2018 15:44

Co do pieców, to u nas w Jastrzębiu dopłaty najmniejsze. A co do radnego Piechoczka,,do tej pory mu to nie przeszkadzało. Ale wybory za pasem. Ciekawe, czy biesiady, kuligi, festyny wystarczą, żeby Górne na niego zagłosowało.

moszczyniok07.02.2018 14:35

Dają dotacji do 3000zł a sam piec to koszt ok 10tyś a gdzie reszta?

@ do logiczny 10:2207.02.2018 11:18

najlepiej za kudły

do do 10:2207.02.2018 11:06

Sprawa cywilna.... będzie trwać mniej więcej 3 lata , bo na orzeczenie o nabyciu spadku czekałem pół roku jedna kartka papieru formatu A-4 10 linijek tekstu.

Pokaż wszystkie opinie (16)