Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
7 lutego 2018

Śląsk w czołówce zachorowań i zgonów na raka

Śląsk w czołówce zachorowań i zgonów na raka
fot. pixabay

Na raka umiera ponad 8 mln ludzi rocznie na świecie. Główny Urząd Statystyczny odnotował też niemałą liczbę zachorowań. Niestety, województwo śląskie jest w czołówce tego niechlubnego rankingu.

Mieszkańcy województwa śląskiego są na drugim miejscu w kraju pod względem zachorowań i umieralności na raka. Główny Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, że co roku na choroby nowotworowe zapada 19,2 tys. mieszkańców naszego regionu. Natomiast 12,9 tys. umiera.

Lekarze apelują i zachęcają ludzi do tego, aby korzystać z wczesnej profilaktyki nowotworowej, która pozwala postawić diagnozę, a w efekcie podjąć leczenie i wygrać walkę z chorobą. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hokej:  Cracovia triumfuje w Jastrzębiu Hokej: Cracovia triumfuje w Jastrzębiu

JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł JSW sprzeda koks za 2,1 mld zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
ślązak 11.02.2018 14:31

Przyczyną jest smog !!!! Jeżeli by w żywności to w całym kraju jednakowo by ludzie umierali. Państwo powinno zwiększyć nakłady na Śląsk dot.czystości powietrza. Ludzie przyjeżdżają wypoczywać do Wisły ,Ustronia i także wdychają ten syf. Niestety duzo ludzi umiera tutaj przed emeryturą .Czesi dorzucają swój smog !!!!

sebaa11.02.2018 8:13

to wszystko dzięki temu czystemu powietrzu.
i norm substancji trujących w naszym jedzeniu.
kiedś mleko robiło się kwaśne dziś się nim zatrujesz.

ernest08.02.2018 13:47

Oko proroka i napiszę ci jeszcze ze taki owczarek czy husky stawia kloca jak człowiek a nawet większe kloce a nasze srodowsko to nie szambo z klockami na każdym kroku klocki to można mieć lego w domu dla dzieci a nie kloce psów gdzie popadnie to poważny problem niech ktos działa by to zmienić.

ernest08.02.2018 13:17

Oko proroka czyli owczarek i husky w bloku to normalne jest gratuluje Tobie.

Oko proroka08.02.2018 11:18

Ernest ,nie smog,palenie w piecach domowych byle czym ,to nie chemia w tym co jemy tylko psia kupa ,puknij się w czoło

Ernest 08.02.2018 10:06

Na osiedlach chodnikach skwerach placach zabaw na parkingach dosłownie wszędzie pełno psich kup to tez powoduje choroby niech ktos zrobi z tym porządek kto to widział na osiedlu trzymać owczarka albo haskiego podatek 2000 za psa hodowanego w bloku i sprzatac kupy po pupilach gdzie kultury sie uczyliście.

swój07.02.2018 23:21

nie chce im sie gotowac i jedza smieci - to dlatego

Pokaż wszystkie opinie (12)