Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
8 lutego 2018

Podzielono pieniądze. Kto dostał najwięcej?

Podzielono pieniądze. Kto dostał najwięcej?
fot. shutterstock

Organizacje pozarządowe, które organizują przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym otrzymały od miasta dotacje. Dzięki temu w Jastrzębiu odbędzie się wiele ciekawych koncertów i innych imprez. 

W sumie z budżetu miasta na wsparcie działań kulturalnych przeznaczono ponad 240 tys. zł. Niemałą kwotę otrzymało Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club, (21 tys. zł) na Międzynarodowe Dni Jazzu w Jastrzębiu. Ochotnicza Straż Pożarna w Jastrzębiu Górnym otrzymała 30 tys. zł na "Weekendowe Pokazy Zabytkowych Sikawek Konnych". W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się "Zagadkowa Noc Bibliotek" która otrzymałą dotację w wysokości 31 tys. zł. Biblioteka będzie też organizatorem korowodu historycznego podczas Dni Jastrzębia-Zdroju (9 tys. zł.) Parafia Ewangelicko-Augsburska otrzymała 20 tys. zł na  kolejną edycję Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Stowarzyszenie Dla Jastrzębia otrzymało dwie dotacje - 64 tys. zł na przedsięwzięcie pod nazwą "Czas na coolturę. Piękni, bo różnorodni - oblicza Jastrzębia-Zdroju (Podkreślenie obchodów 55-lecia nadania praw miejskich)" oraz "Wakacyjne podwórko z kulturą" - 18 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zarządza projektami za 2,5 mld zł JSW zarządza projektami za 2,5 mld zł

Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
do godz. 16.2612.02.2018 14:15

Jeżeli nie znasz się i nie potrafisz czytać, to nie zabieraj głosu. Pani Hetman i jej zastępcy - widać, że wszystko mogą. Niestety,to ewenement w skali Kraju - gdzie prezydent miasta przydziela kasę publiczną dla swojego stowarzyszenia!!! Co na to organy ścigania?

Franek12.02.2018 12:09

To paranoja!!! Stowarzyszenie "dla Jastrzębia", którym kieruje Pani prezydent otrzymało ponad 1/3 - 82.085 zł, z kwoty 240 tys zł. Oto link:
https://bip.jastrzebie.pl/zarzadzenie/53624/zarzadzenie-nr-or-iv-0050-74-2018. 
Poprzedni prezydent miasta przez tyle lat prezydentury nigdy nie przyznał dotacji dla swojego stowarzyszenia - Wspólnota Samorządowa Jastrzębia-Zdroju", któremu również przewodniczył. Obecne działanie to "Państwo w Państwie".

Gość12.02.2018 9:49

Pieniądze dzii prezydent mocą zarządzenia. To podpisał w zastępstwie Hetmanowej jej zastępca.

Do Ja10.02.2018 16:26

Dlaczego kłamiesz? Czy wiesz, że to nie Pani prezydent rozdaje pieniądze tylko Rada Miasta. A wiesz jakie cwaniaki są w tej radzie? Czy Pani prezydent jest właścicielem tego stowarzyszenia, czy tylko działaczem?

Ja09.02.2018 7:44

Kto dostał najwięcej? Dlaczego portal nie odpowiada na to pytanie? Najwięcej dostało stowarzyszenie Pani prezydent ponad 80tysiecy zł!!! Tak się załatwia interesy. Gratulację

Gość08.02.2018 23:09

Na jastrzebie.pl jest wszystko opisane. Warto przeczytać. Stowarzyszenie Dla Jastrzębia to stowarzyszenie pani prezydent.

Do haha08.02.2018 20:05

Chyba dla ciebie dziecinko

Pokaż wszystkie opinie (16)