Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
8 lutego 2018

Podzielono pieniądze. Kto dostał najwięcej?

Podzielono pieniądze. Kto dostał najwięcej?
fot. shutterstock

Organizacje pozarządowe, które organizują przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym otrzymały od miasta dotacje. Dzięki temu w Jastrzębiu odbędzie się wiele ciekawych koncertów i innych imprez. 

W sumie z budżetu miasta na wsparcie działań kulturalnych przeznaczono ponad 240 tys. zł. Niemałą kwotę otrzymało Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club, (21 tys. zł) na Międzynarodowe Dni Jazzu w Jastrzębiu. Ochotnicza Straż Pożarna w Jastrzębiu Górnym otrzymała 30 tys. zł na "Weekendowe Pokazy Zabytkowych Sikawek Konnych". W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się "Zagadkowa Noc Bibliotek" która otrzymałą dotację w wysokości 31 tys. zł. Biblioteka będzie też organizatorem korowodu historycznego podczas Dni Jastrzębia-Zdroju (9 tys. zł.) Parafia Ewangelicko-Augsburska otrzymała 20 tys. zł na  kolejną edycję Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. Stowarzyszenie Dla Jastrzębia otrzymało dwie dotacje - 64 tys. zł na przedsięwzięcie pod nazwą "Czas na coolturę. Piękni, bo różnorodni - oblicza Jastrzębia-Zdroju (Podkreślenie obchodów 55-lecia nadania praw miejskich)" oraz "Wakacyjne podwórko z kulturą" - 18 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można zarobić w komisji wyborczej. Poszukiwani członkowie  Można zarobić w komisji wyborczej. Poszukiwani członkowie

Na co przeznaczą pieniądze? Na co przeznaczą pieniądze?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
do godz. 16.2612.02.2018 14:15

Jeżeli nie znasz się i nie potrafisz czytać, to nie zabieraj głosu. Pani Hetman i jej zastępcy - widać, że wszystko mogą. Niestety,to ewenement w skali Kraju - gdzie prezydent miasta przydziela kasę publiczną dla swojego stowarzyszenia!!! Co na to organy ścigania?

Franek12.02.2018 12:09

To paranoja!!! Stowarzyszenie "dla Jastrzębia", którym kieruje Pani prezydent otrzymało ponad 1/3 - 82.085 zł, z kwoty 240 tys zł. Oto link:
https://bip.jastrzebie.pl/zarzadzenie/53624/zarzadzenie-nr-or-iv-0050-74-2018. 
Poprzedni prezydent miasta przez tyle lat prezydentury nigdy nie przyznał dotacji dla swojego stowarzyszenia - Wspólnota Samorządowa Jastrzębia-Zdroju", któremu również przewodniczył. Obecne działanie to "Państwo w Państwie".

Gość12.02.2018 9:49

Pieniądze dzii prezydent mocą zarządzenia. To podpisał w zastępstwie Hetmanowej jej zastępca.

Do Ja10.02.2018 16:26

Dlaczego kłamiesz? Czy wiesz, że to nie Pani prezydent rozdaje pieniądze tylko Rada Miasta. A wiesz jakie cwaniaki są w tej radzie? Czy Pani prezydent jest właścicielem tego stowarzyszenia, czy tylko działaczem?

Ja09.02.2018 7:44

Kto dostał najwięcej? Dlaczego portal nie odpowiada na to pytanie? Najwięcej dostało stowarzyszenie Pani prezydent ponad 80tysiecy zł!!! Tak się załatwia interesy. Gratulację

Gość08.02.2018 23:09

Na jastrzebie.pl jest wszystko opisane. Warto przeczytać. Stowarzyszenie Dla Jastrzębia to stowarzyszenie pani prezydent.

Do haha08.02.2018 20:05

Chyba dla ciebie dziecinko

Pokaż wszystkie opinie (16)