Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
8 lutego 2018

Spółki węglowe zapłacą za deputat dla byłych pracowników?

Spółki węglowe zapłacą za deputat dla byłych pracowników?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ministerstwo Energii zapowiedziało, że w czerwcu tego roku podejmie rozmowy na temat wypłaty rekompensaty z tytułu deputatu węglowego osobom, które na obecną chwilę nie są do tego uprawnione. 

Największą grupą osób, które nie otrzymały ekwiwalentu za utracony deputat węglowy są wdowy i sieroty po zmarłych pracownikach kopalń oraz górnicy, którzy utracili prawo do bezpłatnego węgla, będąc pracownikami.

Ministerstwo chce sprawdzić możliwości finansowe spółek, w kwestii zaspokojenia tych roszczeń, oraz poznać opinię strony społecznej na ten temat. Rozważa się wprowadzenia świadczenia dla osób uprawnionych ze strony byłych pracodawców. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Artur Wojtków wiceprezesem JSW Artur Wojtków wiceprezesem JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Gość11.02.2018 21:50

Kiedy premia bo grdyka suszy jak h..j a kondony trza kupic baba kochliwa dajcie kapuche po trzezwemu nie moge jej brac jak wypija wodzie to heja z kija

Konserwator11.02.2018 7:53

Ale zagórowski życz a będzie ci życzone.

Ave Zagórowski 10.02.2018 16:52

pierdu pierdu właśnie takie podejście jak czy dac kase komuś za to żę juz dawno nie pracuje :D zniszczyło nasz POLSKI przemysł ... Spółka Akcyjna powinna dawac hajsy swoim pracownikom :D a nie wiecznie biurom podróży ZZ !! i jakimś ludziom którzy już swoje zarobili i niech bawią wnuki

menel10.02.2018 15:05

kiedy płacą wungiel i 14tka? barbórka już przepita ,kasy brak a suszy jak...

dysydent09.02.2018 19:17

''Ministerstwo chce poznać opinię strony społecznej na ten temat'', no śmiech na sali, o opinię będą się zawistnych zionących jadem z miłości do bliźniego Polaków pytać !!W Jastrzębiu społeczeństwo wyje na zarobki górników i wiesza na nich psy a co dopiero w Polsce , wiecznie górnikom mało i jeszcze rekompensaty im teraz chcą wypłacać , taka będzie opinia strony społecznej.

Konserwator09.02.2018 14:46

Rozmowa Donald do Grzesia i żeby mi przed wyborami benzyna więcej jak 5 zl nie kosztowała a Grześ do Donalda a po wyborach a Donald na to:po wyborach to i 7 moze kosztować .Taka jest PO i ja to wszędzie głoszę dookoła.

As09.02.2018 9:12

Do kraplak burak jestes

Pokaż wszystkie opinie (33)