Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
9 lutego 2018

W Jastrzębiu będzie można studiować psychologię

W Jastrzębiu będzie można studiować psychologię
fot. UM Jastrzębie

Od przyszłego roku akademickiego 2018/2019  w Jastrzębiu będzie można studiować psychologię. Miasto zawarło umowę z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z Poznania. 

Prezydent Anna Hetman podpisała z doktorem Andrzejem Zduniakiem, rektorem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu umowę o współpracy.

Przyszli studenci będą mieli możliwość studiowania psychologii, wśród której warto wymienić chociażby psychologię w biznesie i zarządzaniu, psychologię negocjacji biznesowych czy psychologię sytuacji kryzysowych. Kształcenie ma się rozpocząć wraz z rokiem akademickim 2018/2019.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu dostrzega potencjał tkwiący w mieszkańcach  Jastrzębia-Zdroju. I to właśnie tutaj chcą otworzyć swoją filię. Siedziba uczelni ma mieścić się w budynku ZS nr 3 przy ul. Worcławskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent przekazała aparat USG dla WSS 2 Prezydent przekazała aparat USG dla WSS 2

Nowe gadżety w Galerii Historii Miasta Nowe gadżety w Galerii Historii Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Radio Teheran12.02.2018 9:06

" to że ktoś ma firmę w Jastrzębiu i pracuje w Jastrzębiu to nie znaczy że świadczy usługi wyłącznie dla Jastrzębia..."

Tak. Pewnie na mysli masz pracujacego zdalnie psychologa.
Wez sie juz nie pograzaj.

Wasze umysly w UM pracuja kategoriami, ktore maja ekonimii i normalnym ludziom nie po drodze.

jastrz11.02.2018 15:55

Czy nam to tu jest potrzebne ? Konkretnie takie kierunki ? Psychologia w biznesie - co można po tym robić ? Kierunki musiałyby służyć zatrudnieniu. Kiedyś byla pedagogika i przedszkolanki są, a co wiecej ciągle są potrzebne, bo dzieci się rodzą. To jest przyszłość, bo jest takie zatrudnienie.

do Radio Teheran11.02.2018 15:08

To się teraz popisałeś. A kto powiedział że taka firma ma działać tylko w Jastrzębiu i okolicach. Nie można świadczyć usług na odległość? Cyfrowy nomadyzm teraz jest bardzo popularny i to że ktoś ma firmę w Jastrzębiu i pracuje w Jastrzębiu to nie znaczy że świadczy usługi wyłącznie dla Jastrzębia... Tu wychodzi twoje ograniczenie umysłowe.

Radio Teheran11.02.2018 13:17

@Zen

Sam masz klapki na oczach. Wszystkie firmy, ktore wymieniles, to dzialalnosci uslugowe, na ktore lokalnie nie ma zapotrzebowania.
By zapotrzebowanie bylo, musi z Jastrzebia wyjezdzac produkt a wracac pieniadze. W Jastrzebiu nie ma ani wielkiego przemyslu ani nie ma tu zadnego zaglebia uslugowego sprzedajacego uslugi poza rejon. Slowem gospodarka miasta jest mocno uposledzona a rynek ma bardzo niewyrafinowane potrzeby.

Psycholog moze, oczywiscie, zalozyc firme typu stragan z warzywami. Ale to moze kadzy, nie potrzeba do tego dyplomu.

plugawy anonim11.02.2018 12:12

A tymczasem w Rybniku Przy prawie 10 mln zł unijnego wsparcia rybnicki samorząd planuje rozbudować infrastrukturę rowerową i zwiększyć funkcjonalność trzech miejsc przesiadek. To jedno z działań miasta wpisujących się w tamtejszy plan zrównoważonej mobilności.

Zen11.02.2018 11:21

A co to psycholog nie może firmy założyć? Psychoterapia, ośrodek leczenia uzależnień, agencja HR, doradztwo dla firm w zakresie PR, marketingu, sprzedaży. Jest masa rzeczy w których psycholog może znaleźć pracę. Widać masz jakieś klapki na oczach bo myślisz że psycholog tylko przyjmuje pacjentów i gada.

sebaa11.02.2018 11:14

W jastrzębiu powinna powstać uczelnia kształcąca inżynierów z dziedziny mechanizacji górnictwa. Jeszcze trochę a potrzebna będzie szkoła w dziedzinie wyburzania i rozbiórki budynków mieszkalnych i przemysłowych

Pokaż wszystkie opinie (37)