Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°-3°
9 lutego 2018

W Jastrzębiu będzie można studiować psychologię

W Jastrzębiu będzie można studiować psychologię
fot. UM Jastrzębie

Od przyszłego roku akademickiego 2018/2019  w Jastrzębiu będzie można studiować psychologię. Miasto zawarło umowę z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z Poznania. 

Prezydent Anna Hetman podpisała z doktorem Andrzejem Zduniakiem, rektorem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu umowę o współpracy.

Przyszli studenci będą mieli możliwość studiowania psychologii, wśród której warto wymienić chociażby psychologię w biznesie i zarządzaniu, psychologię negocjacji biznesowych czy psychologię sytuacji kryzysowych. Kształcenie ma się rozpocząć wraz z rokiem akademickim 2018/2019.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu dostrzega potencjał tkwiący w mieszkańcach  Jastrzębia-Zdroju. I to właśnie tutaj chcą otworzyć swoją filię. Siedziba uczelni ma mieścić się w budynku ZS nr 3 przy ul. Worcławskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH uległ góralom z Podhala Nowy Targ JKH uległ góralom z Podhala Nowy Targ

Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić Nowy film promujący miasto. Jest się czym chwalić

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Radio Teheran12.02.2018 9:06

" to że ktoś ma firmę w Jastrzębiu i pracuje w Jastrzębiu to nie znaczy że świadczy usługi wyłącznie dla Jastrzębia..."

Tak. Pewnie na mysli masz pracujacego zdalnie psychologa.
Wez sie juz nie pograzaj.

Wasze umysly w UM pracuja kategoriami, ktore maja ekonimii i normalnym ludziom nie po drodze.

jastrz11.02.2018 15:55

Czy nam to tu jest potrzebne ? Konkretnie takie kierunki ? Psychologia w biznesie - co można po tym robić ? Kierunki musiałyby służyć zatrudnieniu. Kiedyś byla pedagogika i przedszkolanki są, a co wiecej ciągle są potrzebne, bo dzieci się rodzą. To jest przyszłość, bo jest takie zatrudnienie.

do Radio Teheran11.02.2018 15:08

To się teraz popisałeś. A kto powiedział że taka firma ma działać tylko w Jastrzębiu i okolicach. Nie można świadczyć usług na odległość? Cyfrowy nomadyzm teraz jest bardzo popularny i to że ktoś ma firmę w Jastrzębiu i pracuje w Jastrzębiu to nie znaczy że świadczy usługi wyłącznie dla Jastrzębia... Tu wychodzi twoje ograniczenie umysłowe.

Radio Teheran11.02.2018 13:17

@Zen

Sam masz klapki na oczach. Wszystkie firmy, ktore wymieniles, to dzialalnosci uslugowe, na ktore lokalnie nie ma zapotrzebowania.
By zapotrzebowanie bylo, musi z Jastrzebia wyjezdzac produkt a wracac pieniadze. W Jastrzebiu nie ma ani wielkiego przemyslu ani nie ma tu zadnego zaglebia uslugowego sprzedajacego uslugi poza rejon. Slowem gospodarka miasta jest mocno uposledzona a rynek ma bardzo niewyrafinowane potrzeby.

Psycholog moze, oczywiscie, zalozyc firme typu stragan z warzywami. Ale to moze kadzy, nie potrzeba do tego dyplomu.

plugawy anonim11.02.2018 12:12

A tymczasem w Rybniku Przy prawie 10 mln zł unijnego wsparcia rybnicki samorząd planuje rozbudować infrastrukturę rowerową i zwiększyć funkcjonalność trzech miejsc przesiadek. To jedno z działań miasta wpisujących się w tamtejszy plan zrównoważonej mobilności.

Zen11.02.2018 11:21

A co to psycholog nie może firmy założyć? Psychoterapia, ośrodek leczenia uzależnień, agencja HR, doradztwo dla firm w zakresie PR, marketingu, sprzedaży. Jest masa rzeczy w których psycholog może znaleźć pracę. Widać masz jakieś klapki na oczach bo myślisz że psycholog tylko przyjmuje pacjentów i gada.

sebaa11.02.2018 11:14

W jastrzębiu powinna powstać uczelnia kształcąca inżynierów z dziedziny mechanizacji górnictwa. Jeszcze trochę a potrzebna będzie szkoła w dziedzinie wyburzania i rozbiórki budynków mieszkalnych i przemysłowych

Pokaż wszystkie opinie (37)