Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
9 lutego 2018

Rząd będzie zamykać kolejne kopalnie

Rząd będzie zamykać kolejne kopalnie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Komisja Europejska zgodziła się na to, aby rząd polski mógł wdrożyć program zamykania kolejnych kopalń. Na ten cel zostanie przeznaczone 5 mld zł. 

W 2016 roku Komisja Europejska zgodziła się na program naprawczy polskiego górnictwa - likwidację kopalń, za kwotę blisko 8 mld zł. Wówczas to zamknięto kopalnię Jas-Mos oraz Krupiński, należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dalsza restrukturyzacja (zamykanie kopalń) możliwa była do końca 2018 roku. Rząd wystąpił do Komisji Europejskiej o zgodę na kolejne działania w tym zakresie, tym razem na kwotę 5 mld zł, i taką zgodę uzyskał. Reformowanie górnictwa będzie rozłożone na lata 2019-2023. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwają rozmowy w sprawie restrukturyzacji PKM Trwają rozmowy w sprawie restrukturyzacji PKM

Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie" Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (73)
sidious13.02.2018 9:29

Jasmos to fedruje ale syf ,widać jak sie idzie odstawą dopiero jak gigant na zofiji ruszy to idzie węgiel tasma 1600 pełna .

gość13.02.2018 9:06

Kompletny brak logiki w tych artykułach. Ten mówi o zamykaniu kopalń, a kolejny mówi, że: "JSW planuje zwiększyć zatrudnienie do 28 tys. pracowników". Jeżeli zlikwiduje to gdzie zatrudni tych nowych pracoiwników? JSW to nie balon ani magistrat, który bez przerwy zatrudnia pracowników i zwalcza te niby bezrobocie swojakami!!!

Jasmos13.02.2018 8:57

Gość wyluzuj bo Ci żyłka pęknie.

Nie podniecaj się tym górnictwem już.

Paweł 13.02.2018 8:56

Ludzie jeśli można was tak nazwać ... to dzieki górnictwu większość was ma godny byt zycia .. a wy zawistne gorole z Warszawy i zaćmione mózgi musieli byście poczuć smak tego kunsztu ... bo jedynie co potraficie zucac obelgi w kierunku tego pięknego zawodu jakim jest górnictwo .. Tylko gdyby nie przemysł śląski wasza stolica w ktorej jest od groma złodzieji którzy rozkradli i sprzedali to co pomogło całej Polsce odbić sie w latach 80 od dna ...
Wyobraźcie Sobie ze w tych zakładach tez pracują ludzie którzy maja na utrzymaniu swoje rodziny i w przeciwieństwie do waszych porononych przekonań i statystyk nie zarabiamy po 13 tys zł miesięcznie .. nasze zarobki sa bardzo małe i wręcz niewdzięczne za ten trud i prace która dajemy od Siebie aby godnie utrzymać swoje rodziny pracując Soboty Niedziele alby te zarobki były w jakimś stopniu wystarczające na nasz skromny standard zycia ..

Gość12.02.2018 23:39

Węgiel drożeje a nam Europa płaci za zamykanie naszych kopalń...???????????? Otrzasnijmy się z tej durnoty i włączmy myślenie. Przecież my jak potrzeba potrafimy myśleć....??? Ci którzy mają złoża węgla na świecie potrafią z tego korzystać a my nie...Pozwólmy wykorzystać mądrość naszych inżynierów i praktyków...Obudzmy się póki nie jest jeszcze za późno...?

xyz12.02.2018 7:11

i co górnicy? Jeszcze nie strajkujecie? Nie szykujecie się do boju?

Jasmos11.02.2018 21:18

Kopalnia Jastrzębie najlepiej fedruje w JSW.

A załogi jest 1500 chłopa.

Nawet zofiowka nie nadąża z odbieraniem urobku.

Pokaż wszystkie opinie (73)