Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 lutego 2018

Rząd będzie zamykać kolejne kopalnie

Rząd będzie zamykać kolejne kopalnie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Komisja Europejska zgodziła się na to, aby rząd polski mógł wdrożyć program zamykania kolejnych kopalń. Na ten cel zostanie przeznaczone 5 mld zł. 

W 2016 roku Komisja Europejska zgodziła się na program naprawczy polskiego górnictwa - likwidację kopalń, za kwotę blisko 8 mld zł. Wówczas to zamknięto kopalnię Jas-Mos oraz Krupiński, należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dalsza restrukturyzacja (zamykanie kopalń) możliwa była do końca 2018 roku. Rząd wystąpił do Komisji Europejskiej o zgodę na kolejne działania w tym zakresie, tym razem na kwotę 5 mld zł, i taką zgodę uzyskał. Reformowanie górnictwa będzie rozłożone na lata 2019-2023. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne. Trwają prace nad projektem Port Jastrzębie - Centrum Logistyczne. Trwają prace nad projektem

Czy ktoś widział wandali? Poszukiwani świadkowie Czy ktoś widział wandali? Poszukiwani świadkowie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (73)
sidious13.02.2018 9:29

Jasmos to fedruje ale syf ,widać jak sie idzie odstawą dopiero jak gigant na zofiji ruszy to idzie węgiel tasma 1600 pełna .

gość13.02.2018 9:06

Kompletny brak logiki w tych artykułach. Ten mówi o zamykaniu kopalń, a kolejny mówi, że: "JSW planuje zwiększyć zatrudnienie do 28 tys. pracowników". Jeżeli zlikwiduje to gdzie zatrudni tych nowych pracoiwników? JSW to nie balon ani magistrat, który bez przerwy zatrudnia pracowników i zwalcza te niby bezrobocie swojakami!!!

Jasmos13.02.2018 8:57

Gość wyluzuj bo Ci żyłka pęknie.

Nie podniecaj się tym górnictwem już.

Paweł 13.02.2018 8:56

Ludzie jeśli można was tak nazwać ... to dzieki górnictwu większość was ma godny byt zycia .. a wy zawistne gorole z Warszawy i zaćmione mózgi musieli byście poczuć smak tego kunsztu ... bo jedynie co potraficie zucac obelgi w kierunku tego pięknego zawodu jakim jest górnictwo .. Tylko gdyby nie przemysł śląski wasza stolica w ktorej jest od groma złodzieji którzy rozkradli i sprzedali to co pomogło całej Polsce odbić sie w latach 80 od dna ...
Wyobraźcie Sobie ze w tych zakładach tez pracują ludzie którzy maja na utrzymaniu swoje rodziny i w przeciwieństwie do waszych porononych przekonań i statystyk nie zarabiamy po 13 tys zł miesięcznie .. nasze zarobki sa bardzo małe i wręcz niewdzięczne za ten trud i prace która dajemy od Siebie aby godnie utrzymać swoje rodziny pracując Soboty Niedziele alby te zarobki były w jakimś stopniu wystarczające na nasz skromny standard zycia ..

Gość12.02.2018 23:39

Węgiel drożeje a nam Europa płaci za zamykanie naszych kopalń...???????????? Otrzasnijmy się z tej durnoty i włączmy myślenie. Przecież my jak potrzeba potrafimy myśleć....??? Ci którzy mają złoża węgla na świecie potrafią z tego korzystać a my nie...Pozwólmy wykorzystać mądrość naszych inżynierów i praktyków...Obudzmy się póki nie jest jeszcze za późno...?

xyz12.02.2018 7:11

i co górnicy? Jeszcze nie strajkujecie? Nie szykujecie się do boju?

Jasmos11.02.2018 21:18

Kopalnia Jastrzębie najlepiej fedruje w JSW.

A załogi jest 1500 chłopa.

Nawet zofiowka nie nadąża z odbieraniem urobku.

Pokaż wszystkie opinie (73)