Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
13 lutego 2018

Jastrzębscy strażacy uratowali człowieka spod gruzów

Jastrzębscy strażacy uratowali człowieka spod gruzów
fot. Piotr Zwarycz

W sobotę, po godz. 20.00 Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Jastrzębie-Zdrój została skierowana do katastrofy budowlanej w Sosnowcu, gdzie zawaleniu uległa część dwukondygnacyjnej kamienicy. Dzięki jastrzębskim strażakom udało się uratować mężczyznę spod gruzów. 

Jak informują jastrzębscy strażacy, w początkowej fazie akcji spod gruzów udało się wydobyć mężczyznę, który został przewieziony do szpitala. Z jego relacji wynikało, że w mieszkaniu znajdowała się jeszcze jego żona. W pierwszej kolejności przystąpiono do przeszukiwania gruzowiska przy pomocy psów ratowniczych, sprzętu do lokalizacji osób zasypanych oraz monitorowania naruszonych konstrukcji budowlanych przy pomocy tachimetru.

-  Po krótkiej analizie i wytypowaniu potencjalnego miejsca w którym mogła znajdować się kobieta w czasie zawalenia się budynku, rozpoczęto ręczne odgruzowywanie. Po kilku godzinach akcji odnaleziono 78-letnią kobietę. Lekarz który był na miejscu zdarzenia stwierdził jej zgon. Kolejne godziny akcji to dalsze odgruzowywanie mające na celu potwierdzenie, że pod gruzami nie ma już osób poszkodowanych i zabezpieczenie niestabilnych konstrukcji budowlanych - informuje Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
znawca13.02.2018 19:20

Chwała bohaterom!

Oko proroka13.02.2018 12:03

Wielki szacunek dla strażaków za super akcje i uratowanie życia jesteście wielcy!

Radio Teheran13.02.2018 10:50

Dziadek oszukał przeznaczenie